Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Santa coza kształt- jednostka radarowa z Powidza zazdrości takiej anteny, a koszyk iście wielkanocny, można pokropić, i ta faktura blachy, niczym resajkling z podjazdu dla wózków w autobusie komunikacji miejskiej, Brawo, Kapitanie Kapitalnie ! tylko czy nie pęka od wibracji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kosztach ciężko mówić bo wycięła i wygięła mi to zaprzyjaźniona laserownia przy okazji większego zamówienia z mojego materiału (stąd też faktura 3mm ryflowanej aluminiowej blachy). Spawanie we własnym zakresie. Malowanie proszkowe też właściwie za free.

Na zdjęciach mocowanie na patent z Decathlonu ale muszę to zmienić na obejmy do rur bo jest zdecydowanie za słabe. 

Co do pękania to jestem dobrej myśli bo robiłem z tego materiału różne wyposażenie dla off-roadowców i nic się nie dzieje. No ale zobaczymy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nazywam się Wojtek i prowadzę bloga bikepacking.com.pl Chciałbym tego bloga udostępnić wszystkim zainteresowanym publikowaniem relacji z własnych wycieczek, opisów używanego sprzętu, zastosowanych rozwiązań, opracowanych wynalazków jak np. niezwykle ciekawe koszyki z powyższego postu.Oczywiście usostępniając bloga nie będę sie już pod nim podpisywac jako właściciel.Nadal będę posiadac prawa do domeny i będę zarządzać wpisami dbając o zgodność z regulaminem i zatwierdzając posty, ale każdy autor będzie posiadać swoją mini stronkę ze zgrupowanymi wpisami których dokonał. Oczywiście blog przejdzie drobne przeobrażenie.Pojawią sie przede wszystkim strony autorów z krótką notką na ich temat i zdjęciem, oraz mozliwość dodawania szczegółowych map z przejazdu np. na bazie pliku gpx które będa przeliczać automatycznie dystans i ukazywac go w poście.Zniknie w menu sekcja galeria i główna oraz OutBP, zostaną one zastąpione przez jakieś inne działy.W info zniknie moja osoba a pojawi sie zaproszenie do publikacji jako Bikepacking Klub.Bazą dla rozwoju bloga sa obecne moje wpisy, choc tak jak napisałem powyżej zniknie sekcja galeria oraz OutBP.Nie zamierzam - przynajmniej na razie - zmieniać szaty graficznej.Uważam, że jest wystarczająca i przede wszystkim przejrzysta.Logo również ma zostać niezmienione.Ostatnia sprawa.Istnieje mozliwość założenia stowarzyszenia prostego i scedowania przeze mnie na jego rzecz domeny oraz wszelkich praw do serwisu.Stowarzyszenie musi mieć zarząd min. 3 osobowy, który może się zmieniać.Składki moga utrzymywać opłatę za roczne utrzymanie serwera i domeny a także np. organizowany raz do roku zlot bikepackingowy.To tak w skrócie.W ten sposób wszyscy sympatycy bikepackingu będą posiadac własna stronkę np. na wzór strony bikepacking.cz ale bez centralnego zarządzania lecz raczej z rozproszona grupa autorów, przez co strona może zyskać, bo każdy wpis prezentowac może różne, czesto skrajne podejście do tematu.Na koniec uwaga.Całość miałaby funkcjonować na zasadzie non-profit z jednoczesnym wykluczeniem możliwości przeobrażenia w przyszłości tego co powstanie na gruzach obecnego bloga w działalność komercyjną (bez względu na rozwój sytuacji, propozycje, chęci, itd.) - jest to podstawowy wymóg.

Zanim jednak poczynię w ww. kierunku kroki chciałbym wiedzieć czy jesteście zainteresowani takim serwisem/blogiem.

Ze względu na duży stopien skomplikowania tematu wolałbym omawiać te kwestię mailowo - mój adres wojciech.ugrewicz@gmail.com

Edytowane przez qromba
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dww3 napisał:

Wie ktoś gdzie można zakupić w PL tego typu namiot ( waga, wymiary po spakowaniu )?

: https://www.nemoequipment.com/product/gogo-elite/

 

Rzuć okiem na Camp Minima I. Podobna waga i rozmiary. Teraz na Skalniku masz go za 650 PLN, u mnie mieści się spakowany pomiedzy ramionami kierownicy 40mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, qromba napisał:

Zanim jednak poczynię w ww. kierunku kroki chciałbym wiedzieć czy jesteście zainteresowani takim serwisem/blogiem.

Ja jestem bo lubię poczytać o takich wyprawach. Regularnie odwiedzam bikepacking.com i polski odpowiednik byłby fajny.

Co do wrzucania treści to mam problem nawet z FB więc artykułów na blogu raczej też nie będę wrzucał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2018 o 12:53, Regenade napisał:

Ktoś widział albo używał? takie coś znalazłem, trochu drogie jak na kawałek amelinium, ale może być przydatne.

https://www.cyclingabout.com/saddlebag-sway-stabilizer-bikepacking-bags/

Tu masz to samo za 4$ (niecałe 15zł) z darmową wysyłką do Polski: link

 

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RafalxM napisał:

W sumie te z mocowaniem 'na boki'  fajnie robią za ogranicznik bujania podsiodłówki :)

Na filmiku ładnie się bagaż trzyma w jednym miejscu. Ciekaw jestem jak się sprawuje ten patent z zamocowanymi koszykami i bidonami. Bo mam wrażenie że wtedy  może to przeszkadzać w normalnej jeździe w przeciwieństwie do patentu z mocowaniem bidonów umieszczonych do tyłu.

Edytowane przez Regenade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2018 o 14:10, bbc napisał:

Nie mogę edytować, więc odpowiem sobie sam. ;) Otóż nic nie odpisali, ale dziś dostałem komplecik map. Są super!

Ja też dostałem mapy, ale wysłali je Pocztexem 48 z płatnością po stronie adresata. Kurier skasował 41 PLN! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, brejhart napisał:

Ja też dostałem mapy, ale wysłali je Pocztexem 48 z płatnością po stronie adresata. Kurier skasował 41 PLN! 

Wow! No to trochę niefajnie. Mogli chociaż poleconym to byś się zmieścił w 10zł (i wtedy miałoby to sens). A tak wyszło trochę drogo jak na darmowe mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie jaką torbę w ramę polecicie ktora nie bylaby tak droga jak apidura full frame 12L a i dostępna przed wakacjami;)

Mam już packmana i apidurę 9L na tył i na razie authora long w ramę, ale potrzebowałbym coś mocniejszego na krotsze wypady i drugą coś mocniejszego i pakowniejszego na dłuższe wyjazdy.

Edytowane przez dankams2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...