Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Władek czy "odprężałeś" w jakiś sposób aluminiowy płaskownik po wygięciu?

 

Jeśli odprężaniem można nazwać obrobienie koszulki termokurczliwej opalarką ,to czarne na płaskowniku to nie farba jak wiadomo "to je amelinium tego nie pomalujesz ,to tak :)

Jest to zwykły płaskownik z Casty 30x3 gięty na zimno prawie że na kolanie ,kształt uzyskałem zawijając go wokół rury Pcv :)

Myślę że żadne wielkie siły tu nie będą działać ,ładunek max 3kg na całość a płaskownik zamontowany cybantami do ramy u dołu i standardowymi prętami od bagażników .Robiłem już takie wynalazki jako wzmocnienie do bagażnika pod sakwy na prawie 30kg towaru na tył i zdało egzamin .

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16806819_975707639229685_6771994743611850299_n.jpg?oh=63d2d6e1bc4af12bf58024d76c61a3b5&oe=59012C1D

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16730098_975707672563015_1052008113969764036_n.jpg?oh=a2ab267029354f7b77a2108c48e985c4&oe=5901C900

 

Podoba mi się patent na mocowanie, zapewne lekkie i sztywne to to wyszło. Ale mam mieszane uczucia - czy nie lepiej w takim razie zamiast dwóch worów i podsiodłowej po prostu małe sakwy? Być może kosztem wagi, ale to jest do podliczenia, zyskuje się na wygodzie użytkowania i pakowania. Szczególnie jak autor jeździ w raczej lekkim terenie.

 

Waldku, mógłbyś zapodać fotkę całego roweru z profilu?

Proszę :)

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16729341_975701792563603_3380789206946502424_n.jpg?oh=1565c1020705d3e05b06a098bc5feb3d&oe=593542B9

 

Z sakwami jeździłem ,małymi ,dużymi  każdymi i był z nimi tylko jeden problem !

Nawet najmniejsze 15L  na krótkie wyprawy były za duże .

Jako że  jestem wzrokowcem-symetrykiem mój rower musiał mieć wszystkie sakwy ,czyli cztery .

Żadne troszkę tylko wypełnione czy jedna smutnie dyndająca ! No i to był kłopot bo skoro je miałem to było miejsce i można zabrać wszystko .

Tak średnio wyglądał mój zapakowany rower :)

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16730654_975714172562365_3164432404493031788_n.jpg?oh=6647852e5d73b40fd774049ee5e9ecb1&oe=593DCBAC

Rower był ciężki i mało poręczny więc zacząłem szukać jakiej alternatywy w internetach i tak poznałem Dawida :)

 

No jak masz z przodu 3-4 kilo, w ramie trójkąt wypchany po zamek to na ogonie wypada kumulacja miesiąca! 

 

Choć mnie to nie po drodze to jest to prawdą co mówi Karol - czasem lepiej założyć po prosty dwie małe sakwy (zawsze można przednie -mają mniejszy litraż ).

Zamiarem było zabieranie jak najmniej towaru ,większość moich wypraw to max trzy dni i raczej trafiam zawsze z pogodą :)

Przez czas jaki się włóczyłem wypracowałem sobie zestaw który jest "niezbędnie" potrzebny na daną ilość dni w trasie i jak na razie nigdy mocno mi nie doskwierał brak czegokolwiek .

Myślę że na dłuższy wyjazd jak 15 dni ,na zdjęciu rower zapakowany na 11 dniowy wyjazd we wrześniu

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16649255_975723202561462_8906088630178427662_n.jpg?oh=247959b4eefeaa3b5249ea0d05860cf9&oe=594918C2

będę niejako zmuszony zabrać małe sakwy i bagażnik na tył .

Stary już jestem i lubię czasami mieć troszkę luksusu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tą sztywność chodzi, a raczej jej brak w przypadku sakw. 

 

Jedyne rozwiązanie jakiego jeszcze nie przerabiałem to przedni bagażnik w połączeniu z małymi sakwami. Ale podejrzewam że tam sakwy będą jeszcze mniej sztywne niż zamocowane z tyłu. 

 

Ja nad tymi workami myślę pod kątem krótszych, weekendowych wyjazdów. Takich gdzie pakuje się niewielki bagaż i ściąga go z roweru dopiero na miejscu noclegowym, czy to u znajomych czy na jakiejś kwaterze. I na trasie "przełajowej" zapomina się o tym że jest w ogóle zamocowany na rowerze. 

Sakwy miałem zamontowane na stałe przy rowerze ,dodatkowo spinane gumowym ekspandorem by nie dyndały w czasie jazdy i nawet to zbytnio nie pomagało ,miałem zawsze uczucie że żyją swoim życiem na drodze a już szczególnie przedni bagażnik "lowrider" załadowany do pełna dawał uczucie myszkowania całego zestawu .

Bagażu nie ściągam z roweru na miejscówce ,przeważnie śpię w lesie więc rower spakowany i przygotowany do ewakuacji "w razie niemca " a na kwaterze  zawsze w pokoju inaczej dziękuję za nocleg .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Postanowiłem poprosić was o radę, ponieważ po przejeżdżeniu zeszłego roku z plecakiem stwierdziłem, że nie było to zbyt komfortowe i planuję przenieść bagaż na rower. 

 

Zawsze zabieram ze sobą to co na zdjęciu + jakieś jedzenie, telefon i portfel. Jeżeli chodzi o picie to mam zamiar zamontować drugi uchwyt na bidon albo na pionowej rurze albo na kierownicy. Jakie rozwiązanie polecilibyście mi  w tym przypadku ? Myślałem o zestawie: torba podsiodłowa + torba na telefon. Jeżeli chodzi o torby chciałbym zamknąć się w budżecie 150zł jeżeli to możliwe. Będę wdzięczny za wszelkie informacje i porady.

Clipboard03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to zamień te kombinerki i śrubokręty na jakiegoś multitoola :) 

 

A tak poza tym to myślę że sensowna wydaje się torba "w ramę" czyli tzw. framebag, mniejsza bądź większa. Wszystko zmieścisz a będziesz mógł wygodnie ładować telefon umieszczony na kierownicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to zamień te kombinerki i śrubokręty na jakiegoś multitoola :)

 

A tak poza tym to myślę że sensowna wydaje się torba "w ramę" czyli tzw. framebag, mniejsza bądź większa. Wszystko zmieścisz a będziesz mógł wygodnie ładować telefon umieszczony na kierownicy.

Szczerze Ci powiem ze dużo wygodniej mi się używa pojedynczych narzędzi niż muktitoola i raczej przy nich zostanę. Mógłbyś polecić jakis konkretny sprawdzony model framebaga? Edytowane przez kasztelan20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. Najlepsze są szyte pod konkretną ramę a uniwersalne...różnie bywa.

Chociaż wydaje mi się że spokojnie wystarczylby półfrejmbag aby nie rezygnować z bidonów.

Ewentualnie podsiodłówka jakaś dla spokoju.

Albo ona w połączeniu z top tube bagiem.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półframebag - to miałem na myśli pisząc mniejsza :) 

 

Jako że budżet prawie pozwala kupić torbę od Triglav to celowałbym właśnie w tę stronę - pytał użytkownika @anarchy. Miałbyś sprzęt dopasowany pod swój rower a niewykluczone że dałoby się uszyć coś krótszego niż na cały trójkąt. 

 

Albo po prostu jakiś tani trójkąt w ramę, jeśli główkę masz w miarę wysoką to taki mocowany z przodu coby telefon ładować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mała torba na górną rurę za mostkiem - tzw top tube bag lub tankbag (jest tego na rynku sporo od naprawdę tanich do drogich)  plus mini podsiodłówka ( jakiś np topeak do 1,5l). Możesz tak uzyskać z 2,5l pojemności.
Plus taki, że jak będziesz miał mniej to weźmiesz tylko jedną torebkę (tank baga pewnie woziłbym na stałe).
A co do narzędzi - rozumiem Cię doskonale. Sam wolę wozić co ważniejsze narzędzia w "tradycyjnym" kształcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała torba na górną rurę za mostkiem - tzw top tube bag lub tankbag (jest tego na rynku sporo od naprawdę tanich do drogich) plus mini podsiodłówka ( jakiś np topeak do 1,5l). Możesz tak uzyskać z 2,5l pojemności.

Plus taki, że jak będziesz miał mniej to weźmiesz tylko jedną torebkę (tank baga pewnie woziłbym na stałe).

A co do narzędzi - rozumiem Cię doskonale. Sam wolę wozić co ważniejsze narzędzia w "tradycyjnym" kształcie ;)

Wiesz może czy torba na górna rurę będzie będzie kolidować z linkami od przerzutek? U mnie są pociągniete górą dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...