Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[Planet X/On-One/Inne w UK] Wspólne Zagraniczne Zakupy Cykliczne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
734 odpowiedzi w tym temacie

#1 kazafaza

kazafaza

Master

• Elita
  • 2385 postów

Napisano 29 październik 2015 - 10:59

Zwięźle i na temat:

Zasady zakupów:

Co jakiś czas ogłaszana jest akcja zbierania zamówień z podaną przybliżoną datą posyłki ku krajowemu odbiorcy.  

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z naszym Brytyjskim Agentem IvanMTB celem ustalenia detali zamówienia.  

W wyjątkowych sytuacjach ja będę zbierać zamówienia, po uprzednim anonsie w temacie.  

Kasa jest przelewana na pejpal lub konto jednego z wyspiarskich szmuglerów dokonujących zakupów w imieniu bandy, następnie zbieramy i odbieramy zamówienia wrzucając je do zbiorowego pudła.  

Pudło takowe podróżuje do określonej osoby w Ojczyźnie zajmującej się dalszą dystrybucją towarów.  

Opłata za transport pudła z jUKejni do Polski jest dzielona przez liczbę kupujących i następnie dodawana do opłaty za transport krajowy, trafiającej na konto Krajowego Dystrybutora.  

Organizatorzy zakupów uprzejmie proszą o okazjonalną wyrozumiałość i cierpliwość w przypadku opóźnień w spedycji paczki, nie mamy wpływu na pewne sytuacje a wszyscy zajmujący się tematem robią to z dobrego serca, wątroby czy czego-tam.  

POZDRo-:ver

Servuss,

Panoszące się ceny na stronie On-One / Planet-X skutecznie kuszą do wydania kilku talarków. Koszty przesyłki mogą jednak przekraczać wartość niejednego koszyka. Dlatego warto się zastanowić nad wspólnymi zakupami celem zaoszczędzenia na ichniej opłacie spedycyjno-logistycznej która wynosi £3.95 dla zamówień brytyjskich poniżej £50(powyżej tej kwoty dostawa darmowa), zamówienia spoza UK są wyceniane na bieżąco.

Możliwości jest kilka: można złożyć zamówienie do koopy i zażyczyć sobie dostawy na mój adres jUKejski gdzie sprawdzę czy aby wszystko dotarło(a czasami miewają oni problemy z poprawnym spakowaniem fantów) i potem albo wysyłam wszystko do mianowanego zawiadowcy akcji w Ojczyźnie lub wysyłam wszystko bezpośrednio do zainteresowanych.

Ewentualnie, jeśli znajdzie się odpowiednio dużo zamawiających można wszystko słać od razu do kraju(do mianowanego ogara), bez mojej ingerencji w paczkę.  

Nie jestem do końca pewien czy taniej wyjdzie wspólne opłacenie dużej paczki do kraju i spedycja krajowa do adresatów czy też bezpośrednie wysłanie z wyspy do każdego z zamawiających z osobna. Zależy czy przekroczymy próg pięciu dych dla przesyłki jUKejskiej oraz rozmiarów poszczególnych fantów. 

Istnieje nikła szansa że będę w stanie odebrać towar bezpośrednio z ich sklepu w Sheffield na początku grudnia, jednak będę mógł to potwierdzić końcem listopada.

Wszelkie komenty, sugestie i uwagi mile widziane. Termin realizacji: do uzgodnienia między zamawiającymi, generalnie plan jest taki żeby wszystko leżało spokojnie pod choinką ;)

• 2

2XEmplguxz6OPSw0IeObmpB3R8XBMUVZsyL9q1BI

#2 adamos

adamos

Emeryt

• Mod Team
  • 6538 postów

Napisano 29 październik 2015 - 22:29

Myślę, że najlepiej byłoby, gdybyś odebrał zamówienie w Herbaciarni i sprawdził, czy wszystko gra i buczy. Wszyscy wiemy, że różnie z nimi bywa.

W razie jakiej nieprzewidywanej wtopy naślemy na nich Ivana. :D W końcu ma ich na miejscu.

Ja mogę zająć się dalszą dystrybucją gratów do poszczególnych zainteresowanych w Polsce.

Daj tylko jakiś konkretny termin, do kiedy zamawiamy i przelewamy pionżki, tak żeby Mikołaj ze wszystkim zdążył na czas. ;)

• 1

Dołączona grafika
Bottom Line Always Be The Same: Biking Heal The Soul

#3 kazafaza

kazafaza

Master

• Autor tematu
  • Elita
  • 2385 postów

Napisano 29 październik 2015 - 22:56

Królu najzłotszy,

Serdeczne dzięki za chęć dystrybucji krajowej naszego przemytu! Słusznie piszesz iż należałoby sprawdzić czy aby wszystko jest disco...

Termin. Ja zjeżdżam na przerwę świąteczną w okolicach 15ego. Zatem ustalmy ostateczny termin wysyłki paczki z UK na piątek, 11 grudnia. 

Taki układ otwiera przed nami dodatkową możliwość - będę u Ivana w Steel City 5. lub 6. grudnia, a więc mogę odebrać/sprawdzić wszystko własnokopytnie i w razie wtopy zrobić bubę na miejscu.

Gdybym wysyłał LA Transport'em to na wtorek paczka powinna dotrzeć do Piernikolandii, przy dobrych wiatrach jest zatem szansa na otrzymanie fantów w łikend przedświąteczny. Cena paczki UK-PL, jeśli waga nie przekroczy 30kg, to ~15-20 funtów. Oferta dotyczy raczej drobnicy niż ram/kół/amortyzatorów, ale jeśli komu takie cuda po głowie spacerują to niech pisze - coś wymyślimy! 

Pozostaje kwestia delikatna - kasa. Otóż przyjmuję funty na me konto angliczane lub na Pejpal. Ostatecznie mogę użyć krajowego konta matuli, przeliczając na złotówki po kursie funta z dnia zakupu fantów. Wszelkie opłaty manipulacyjne oczywiście leżą po stronie kupujących. 

Wątpliwości, pytania, sugestie, komplementy lub bluzgi? Smarować niżej proszę!

T

• 0

#4 wojtek10611

wojtek10611

Amator

• Użytkownik
  • 58 postów
  • Imię:Wojciech

Napisano 30 październik 2015 - 21:02

Jestem chętny na dołączenie do zamówienia ;) 

• 0

#5 IvanMTB

IvanMTB

Emeryt

• Mod Team
  • 8711 postów

Napisano 30 październik 2015 - 21:15

Założywszy zasię, iz jest plan widzenia się moi z Lordem w okolicach 5tego Grudnika, dowolne ilości stufu mogę odebrać osobiście i ręcznie przerzucić do paczki lub nawet paczkensa ekspediować własnoręcznie z mojej miejscówki. No chyba, ze to jakiś mały holding i transport łączony i Lord planuje jakiś prywatny przemyt nieplanetoiksowy...

Szacunek...

I.

• 1

#6 Prz

Prz

Maniak

• Użytkownik
  • 449 postów

Napisano 30 październik 2015 - 21:32

Ja wstępnie zgłaszam chęć dołączenia do zamówienia :) Osobiście byłbym za tym, żeby zamówienie w sklepie zrobić w ostatni weekend listopada, jak będzie Black Monday weekend, ostatnio było -25% na wszystko (chyba z wyjątkiem rowerów). Ewentualnie, jeśli Ivan będzie odbierał osobiście, można zamówić część rzeczy wcześniej (to, co na stronie ma dłuższy czas oczekiwania), a te dostępne "od ręki" z rabatem ciut później.

• 0

#7 marcin_ostrów

marcin_ostrów

Master

• Użytkownik
  • 1894 postów
Garaż Rower

Napisano 30 październik 2015 - 22:41

O , czuję że będę miał następny trójpak genialnych merino skarpetek :D 

• 0

#8 zukikiziu

zukikiziu

Pro

• Użytkownik
  • 192 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 31 październik 2015 - 01:36

Ja wstępnie też bym coś zamówił. Jeśli byłaby jakaś mega wyprz to na 100%

• 0

#9 erzurum

erzurum

Master

• Użytkownik
  • 2509 postów
  • Imię:Stachu

Napisano 31 październik 2015 - 08:37

nieważne co byle była mega, mega wyprzedaż hehhe :)

• 1

#10 MikeSkywalker

MikeSkywalker

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4902 postów
  • Imię:Karol

Napisano 31 październik 2015 - 10:27

Ja się dopisuję do ewentualnego zamówienia, byle w okresie jego składania były jakieś promocje :)

Użytkownik MikeSkywalker edytował ten post 31 październik 2015 - 10:29

• 0

2rower.gif Less is more! 

#11 Stujumper

Stujumper

Stały bywalec

• Użytkownik
  • 1286 postów
  • Imię:Max

Napisano 31 październik 2015 - 12:42

Ooooo skoro mówicie, że tak tanio jest to i ja coś wezmę hehe  :thumbsup:

• 0

:thumbsup: - Dobry temat, daję do obserwowanych na zimę!

#12 kubim

kubim

Maniak

• Użytkownik
  • 300 postów
  • Imię:Jakub

Napisano 31 październik 2015 - 15:42

W zależności od posiadanych funduszy i promocji w sklepie też byłbym chętny ;)

• 0

#13 kazafaza

kazafaza

Master

• Autor tematu
  • Elita
  • 2385 postów

Napisano 31 październik 2015 - 16:33

O proszę, zapowiada się niezły szoping ;)

Uzgodnimy z Adamosem oraz Ivanem "Regulamin Zakupów" oraz uporządkujemy listę zamówień i w przeciągu kilku dni damy Wam znać jak będziemy działać!

• 0

#14 Grizzli

Grizzli

Maniak

• Użytkownik
  • 351 postów
  • Imię:Lechu

Napisano 01 listopad 2015 - 10:18

Wchodze w to!
  • 0

#15 kazafaza

kazafaza

Master

• Autor tematu
  • Elita
  • 2385 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 21:13

Lejdis and dżentelmen,

Wszyscy chętni podłączenia się pod mikołajkowy wór taniości onłanowej...uzgodniliśmy w składzie Adamos, IvanMTB oraz me, myself & I wstępne reguły gry. Zatem:

1. Kasa. Wpłata na konto pejpalowe Ivana(dla zamawiających detale będą wysyłane przez PM, mejl lub gołębia pocztowego). Wszelkie opłaty manipulacyjne spoczywają oczywiście po stronie zamawiających.

2. Termin. Zamykamy zapisy w niedzielę 29ego liściopada, co pozwala skorzystać z promocji Black Friday'owej(zaczynającej się, o dziwo, w piątek 27ego i trwającej łikend cały). Wysyłamy paczkę do kraju pierwszym tygodniem grudnia. Zamówienia powinny trafić do zamawiających przed świętami, można więc będzie ozdobić fantami choinkę. Lub dwie.

3. Spedycja. Wybierzemy najtańszą z możliwych opcji(LA Transport, Przesyłarka lub pokątni szmuglerzy), powinniśmy wiedzieć mniej więcej ile wyniesie pakunek gdy będziemy bliscy zamknięcia listy. Szacunkowa kwota to ok. 15-20 funtów szterlingów, zostanie ona podzielona między wszystkich zamawiających.
Pudło dotrze do Adamosa, Zaufanego Człowieka w Ojczyźnie, gdzie wszelkie fanty zostaną wypakowane, zaadresowane i posłane do zamawiających. Opłatę za wysyłkę krajową należy w związku z tym uzgadniać i uiszczać bezpośrednio z Adamosem.

4. Fanty. Nastawiamy się na przemyt drobnicy, gdyż tylko wtedy zamówienie zbiorowe ma sens. Żadnych kół, amorów, ram - wysyłka kartonu który pomieści towary wielkogabarytowe znacznie podniosłaby jej koszta i nie byłoby fair aby ktoś zamawiający skarpetki, koszulkę i mostek składał się na transport czyjejś ramy. Ustalamy limit gabarytowy na kierownicę - jeśli marzy się Wam cokolwiek zbliżonego lub większego rozmiarami - prosimy o PW.

5. Zamówienia. Wpisujemy nowy post z linkiem do wymaganego artykułu, zaznaczając ilość, kolor, rozmiar. Poniżej mój przykładowy post.

Mozliwym jest iż co-nieco pominąłem, przeinaczyłem lub popierniczyłem. Ewentualna edycja tegoż wpisu po zatwierdzeniu przez Dyrekcję nastąpi w ciągu 24h. Każdy zamawiający ślicznie dziękuje Adamosowi i Ivanowi za charytatywnie poświęcony czas.

Przykładowe zamówienie:

1. http://www.on-one.co...PDRS/pod-drysac  Medium, Niebieski, 1szt.

:thumbsup:

• 3

#16 adamos

adamos

Emeryt

• Mod Team
  • 6538 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 22:24

Gwoli ścisłości dodam tylko, że jak ktoś zamierza dołączyć do grupowego zakupu, a chce być na bieżąco ze wszystkimi promocjami i przecenami, a nie ma jeszcze subskrypcji mejlowej PX/On-One, to niech to niezwłocznie uczyni.

Polecam obserwować też zakładkę "Daily Deal" na stronie www, czasem naprawdę można "trafić" coś konkretnego.

Użytkownik adamos edytował ten post 03 listopad 2015 - 22:26

• 1

Dołączona grafika

#17 MikeSkywalker

MikeSkywalker

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4902 postów
  • Imię:Karol

Napisano 03 listopad 2015 - 22:28

No właśnie - a jak to z tymi promocjami? Bo zastanawiam się z jaką datą będą składane te cząstkowe zamówienia. Sporo się może zmienić jeśli chodzi o ceny/dostępność przez ten miesiąc. 

• 0

2rower.gif Less is more! 

#18 adamos

adamos

Emeryt

• Mod Team
  • 6538 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 22:36

W związku z tym, że ich polityka sprzedażowa z reguły wygląda tak, że coś innego można "trafić" w różne dni przy takich wyprzedażach świątecznych (przeważnie są to te najdroższe rzeczy, które nie obejmują grupowego zamówienia, czyli dajmy na to przecenione ramy w piątek, w sobotę - amory, w niedzielę - koła), to polecam się skupić na tym, na czym najbardziej nam zależy i co chcemy kupić najtaniej i w danym momencie złożyć zamówienie. Niestety, Ivan nie ma tyle czasu, żeby siedzieć przez cały miesiąc przy kompie i robić za Was zakupy, a potem je jeszcze na raty odbierać. 

No i jak wspomniał Kaza, radziłbym się raczej skupić na Black Friday i weekendzie po nim.

Użytkownik adamos edytował ten post 03 listopad 2015 - 22:40

• 0

Dołączona grafika

#19 Prz

Prz

Maniak

• Użytkownik
  • 449 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 07:33

Na Black Friday rok temu było 25% na wszystko chyba poza rowerami, taka promocja każdego zadowoli ;)
  • 0

#20 kazafaza

kazafaza

Master

• Autor tematu
  • Elita
  • 2385 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 08:48

Niestety, Ivan nie ma tyle czasu, żeby siedzieć przez cały miesiąc przy kompie i robić za Was zakupy, a potem je jeszcze na raty odbierać. 

Pravda to i basta!

Alecz gdyby kto na gwałt pragnął i pożądał jakiego towaru poniżej £50 a opłata wysyłkowa £3.95 nie odstraszała od zakupu to użyczę swego pejpala i adresu wysyłkowego...

• 0