Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

@@karolg, @@kazafaza, Wielkie dzięki koledzy, ale nie jestem fanem pożyczek, zwłaszcza czegoś co już nie jest dostępne (fleegle pod 31.8)Rózne są przypadki. Chyba że chcesz się pozbyć figla to czemu nie?!

Najwięcej miałem obaw do dystansów, ale skoro mam rekomendację doświadczonych użytkowników... :thumbsup:  

Tak sobie jednak myślę czy 15 stopni w figlu względem 9 stopni w mojej obecnej kierze da wymierne efekty na tyle by kombinować z podkładkami (o braku czarnej kiery nie wspomnę  :whistling: ) podczas gdy kosztowo OG z 25* niewiele by odbiegało. Czy nie lepiej spróbować radykalniejszego 25 stopniowego gięcia? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, według mnie 15* to już sporawo, względem "zwykłej dziewiątki", do Krampuśniaka wrzuciłem kierę 3T która ma 11* i jest idealna!

Zatem nawet dwa stopnie mają znaczenie a ja raczej ślepawogłuchawy jestem na wszelkie zmiany w rowerze.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OG FTW! Nie nazwałbym jej radykalną, najwyżej ergonomiczną.. :P Serio, też się bałem na początku, pierwotnie szukałem czegoś z 15*, ale "tak wyszło" i teraz, w połączeniu z gripami ergona, jest idealo. Chociaż czekam na Maryśkę i może mi się zdanie odmienić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jak się zrobi cieplej we warstacie to tak samo sobie "wykończę" widelec w Panasonicu :)

Fajny zaprzęg, choć jak zwykle gruuuuby flak i baranek = moje zdecydowane... raczej NIE :)

 

p.s. Dzięki za linkę do filmu ze Szwecji (nie mam zdania) i kontrowersji dotyczących Krechy (mglista sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wideł jest dziwny, i udawana ta  rdza bo logo elegancko wypalone po wewnętrznej stronie bieżnika, czyli pordzony i pewnie utrwalony, coś jak "Yararama"

dziwny też i dlatego że może to być i bardziej sztywne od np zwykłego widelca jak salsa. To jak wygląda to nie mówi jak smakują dziury nim nadziewane :)

Poza tym Rower stylizowany jak jeździł od czasów Nazaret, a torby wiszą cm nad oponą, coś mi ten zestaw pachnie pierwszą fotosesją, i zwykle beztorbowy pewnie.

11 biegów bez indexu, no dobre do jeżdżenia medytacyjnego w ciszy, lub terkocie postrzelona koncepcja już przy 7 jest średnio a przy 8 niewygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

11 biegów bez indexu, no dobre do jeżdżenia medytacyjnego w ciszy, lub terkocie
 

Baja Divide czy Dirty Kanza to raczej nie jest jeżdżenie na spokojnie, choć na pewno wielokrotnie ociera się o inne stany ducha (du...y) ;) Poppi od dawna gardzi indeksami, ale nie robi z tego religii. Każdemu według potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Baja Divide czy Dirty Kanza to raczej nie jest jeżdżenie na spokojnie

 

Zdefiniuj spokojnie ;) nawierzchnia to szutrówki i kurzówki, ok, teren mocno falisty, ale na Baja singletracków z dużą ilością kamerdulcy dużo nie ma, bo nie szmuglują narkotyków osiołkami, bo nie ma gdzie ;) Jak się scigają to oczywiście nie ma spokoju, ale sam teren umożliwia zdjęcie ręki z kiery, żeby poszukać odpowiedniego biegu. Wydaje mi się, że do tego pije itr.

 

Natomiast całe zamieszanie to dla mnie trochę pokazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze rower jest dokladnie przemyslany i takima byc wedlug koncepcji jego pomyslodawcy:) Efekt roweru z czasow rzymskich udany ;) piję tylko do zwisu toreb i manetki pachnacej hardkorem, mi w sciganiu na szosie zestaw manetka shomano i sram rival na kasecie 8 dawał tak negatywne emocje ze zapamietalem na cale zycie. Samotny trening bez indexu nie ma sprawy....jazda na wyscigu w grupie czy na przelaju po lesie, zdecydowanie bez sensu. Choc da sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheh kładłem 100 buraków na zakład że wpadnie Rysz i zjedzie kolesia. :D

Kiedyś się z nim o niego spiąłem, ale dziś przyznaję mu rację (Ryszowi OFC).

 

Mi się rower jako rower nie podoba. Nawet bardzo.

Podoba mi się stylistyka ratroadowa, ale carbon i monostayowy wideł już nie.

 

Generalnie jego rock lobster był o niebo ładniejszy w tej samej konwencyji.

Jakby obrali sekwoje z lakieru i zardzewili byłoby lepiej ale tam jest rama ze stali a wideł z karbonu a musi być na opak wszelakim kanonom. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim jest ten Pan z Brodą?

W mnie budzi taki stereotyp fobiczny,  ma brodę, znaczy się nie lubię go za wygląd, potem umysł przywołuje się do porządku ale jak to nie wolno tak  oceniać po wyglądzie, potem natrafiam na zdjęcie na radaviscie  znów i na nowo ten skurcz żołądka... To silniejsze ode mnie jak widzę takiego proroka to mnie obrzydza, czy to jest serial o Janosiku czy strona o rowerach, jakoś tylko człowiek pierwotny jaskiniowiec pasuje mi z broda, może wioskę mojej pramatki najechało stado wikingów i mam uraz  przeniesiony przez mitochondrialne DNA do tatusio-dziadka brodacza z przeszłości, że popłynął dalej chwilę później a moja prababka później miała skandynawską  pamiątkę.... Najśmieszniejsze że te rogi wikingów na szyszakach wymyślono jako kostium do oper Wagnera. A tak pasują do zarostu....

 

Do rzeczy to kim jest ten facet skoro w Polsce jakiś taki ma autorytet i wiecie jakie miał rowery wcześniej? Ja rozumiem że wszyscy znają rowery Kazafazy albo Ivana, ale tego BiDżisa z za oceanu? Kto to i dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mnie budzi taki stereotyp fobiczny,  ma brodę, znaczy się nie lubię go za wygląd,

Hmmmmm Mareczku musimy poważnie porozmawiać.

 

A pan to poprostu pan Benedykt zwany Poppim albo Ultraromacem :D

Pan jest gwiazdą obieżyświatów i personalnym lajf kołczem.

 

Zdjęcia specjanie dla ciebie Marku zamieszczam.

 

Benedicts-Romantical-Clockwork-Bikes-Dir

 

Bene-1-1335x889.jpg

 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezu zgram sobie na stan po imprezie żeby łatwiej zrobić górny zrzut do porcelany. szok i niedowierzanie !!!!! Co za gość jeleń kroczący, beżowa rączka :)

 

Nie chyba działa to obrzydzenie tylko na zdjęciach, bo broda jest 30 cm od oczu :) w życiu mi nie przeszkadza,

Nigdy mnie nikt nie posadził na Mikołaja, za co jestem wdzięczny, to może nie miałem się okazji oswoić :D

Zaraz Tomek przecież ma brodę jak z Kebaba i nawet mu  zdjęcia robiłem, nie ma tragedii ... chociaż na proroka nie wygląda jeszcze :) kilk lat chodowania i podlewania brody zupą.... jedyne co mnie się bardzo nie podoba to warszawska broda miejska taka wystylizowana wysmakowana 19 wiecznie, że włos wygląda tak gęsto i zaookrąglono jak by przeszczepiony z ciemnego jamnika taki jak ostrzyżony klomb straszydło z filmu np Stefana Króla o hotelu w górach... to taka broda jest nawet na żywo fuj i taka damska jakaś jak wydziobane brwii

 

Dawid ciachnij te wypowiedzi za kwadrans :)

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

♥Marku♥
♥kochamy Cię, chyba wszyscy tutaj jak jeden golony mąż ♥

(wyciacham jutro, niech ludzie się dowiedzą)

Yarr, rozumiem, że Ty TEŻ masz rozkładówkę z UltraRomancem? Mnie tylko ciekawi czy w szafce roboczej na odzież czy nad stołem warsztatowym? (ja mam nad maszyną ale ciii)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...