Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

No mają, tylko cóż z tego, jak zawsze coś w nich jest nie tak. Albo wąskie, albo cienkie, albo ważą tonę

 

Zgadzam się! :)

 

Przetestowałem kilka wynalazków z allegro/olxa i wciąż nie mam uczucia "trzymania" kierownicy i "powożenia" rowerem. Przede wszystkim brakuje im szerokości. Najszersza jest ta srebrna na samym dole: ~62cm koniec-koniec i gięcie 45 stopni (czyli jak w loopie Jonesa). 

 

35463487752_dd49449d0d_o.jpg

 

34790283054_e02880c4f5_o.jpg

 

Moim zdaniem taka kombinacja umiarkowanej szerokości i radykalnego kąta gięcia sprawdza się rowerze rekreacyjnym lub miejskim z  wyprostowaną pozycją. W rowerze turystycznym, gdzie kierownica jest +/- na poziomie siodełka przeszkadza za małe przeciwgięcie, które - o ile nie podmienimy mostka - powoduje że kokpit ląduje za blisko siodełka, co skutkuje za małym kątem rozwarcia między ramionami a korpusem i przy większym obciążeniu ramion niż w rowerze miejskim (który ma wyżej kokpit) skutkuje bólami nadgarstków. Jones i inne alt-bary, są szersze i mają większe przeciwgięcie, co pozwala zachować podobne kąty pozycji na rowerze jak przy prostej czy lekko podgiętej kierownicy, zmieniając jednocześnie sposób trzymania.

 

Mój wniosek jest taki, że trudno jest samym kątem gięcia uzyskać ergonomię podobną jak w Jonesie. Żeby to zagrało, musi być w pakiecie: szerokość + kąt gięcia + przeciwgięcie. Aha - aktualnie ujeżdżam tę czarną, drugą od dołu, kąt 40 stopni, szerokość 61cm. Jest bardzo wygodna i fajnie wygląda, bo ma minimalny wznios  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale faktycznie dłuższy mostek był koniecznością; w moim przypadku 12 cm.

Ja mam aktualnie 110mm  (efektywnie mniej, bo ma lekki wznios) i jest trochę za krótki. Ale wynika to także z tego, że ujeżdżam wiekowego 26era i mimo, że rozmiar duży, to górnej rurce daleko do rozmiarów popularnych we współczesnych ramach 'turystycznych'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadgarstki bolą mnie od samego patrzenia na tak wygiętą kierownicę :woot: 

Kurczę przejechałem się kawałek rowerem z "pseudo Jonesie" i jakoś nie mogę zrozumieć ergonomii tej kierownicy .

Przy 45* podgięcia dłonie mam prawie ułożone równolegle do kierunku jazdy ,wszelkie ruchy kierownicy są jakieś nerwowe ,mało naturalne .

Ale to jak z barankiem każdy czuje to inaczej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem dzisiaj rano z Lublina, robiliśmy trasę z Suwałk ~800 km w 5,5 dnia, trochę GV, trochę Szlakiem Bocianim, trochę palcem po mapie, trochę szutrów ale więcej asfaltu. Pakowanie na lekko na kwatery więc w grę wchodziło zmieszczenie się w dwie osoby w KTM'a i pomniejsze tobołki. W ostatniej chwili zdecydowałem się zabrać jednak Packmana i to był strzał w dziesiątkę. Aparat w pouchu pod nosem, było gdzie wygodnie kask odwiesić + kieszonki na orzeszki, batony i piwo na dojazd do kwatery, wszystko pod ręką. Wykończenie i rozwiązania materiałowe cieszą oko i duszę. Muszę jeszcze coś zdrutować w temacie linki od canti, jakiś dystans montowany do główki ramy czy coś - spreparowany na szybko z tubki po pastylkach rozpuszczalnych nie sprawdził się ;)

 

35669596695_bf0eae6e83_b.jpg

 

34860681323_dab871473a_b.jpg

 

35539730751_cd8edbcbb2_b.jpg

Edytowane przez semow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jeszcze napiszcie czy przy tak małych kartuszach stosujecie stojaki?

 

 

 

Wcześniej katowałem tylko 250+ wiec tam nie było problemów z stabilnością ale jak patrze teraz na te maleństwo to mam obawy.

 

Witam

Używam takiego maleństwa do kartusza 100  :) Stabilność wystarczająca ale myślę że 0,5L kubka bez  starannego wyszukania miejsca na ustawienie zestawu to ciężko będzie użyć .

Palnik z Chin oczywiście ,do zagotowanie małego kubka wody wystarczający (na zdjęciu 0,3L ) ale na zimowe wyjazdy czy do większego gotowania raczej bym nie ryzykował :)

Używam go w sezonie letnim na wyjazdy weekendowe .

Waży 47g (producent podaje 45g ) i ma niby 3000W  -wodę gotuje koło 3-4min ,brak zapalnika piezoelektrycznego :(

Co do stojaka , lepiej lekko wdusić kartusz w piasek lub obstawić kamieniami -efekt ten sam .

Pozdrawiam

post-202318-0-55546600-1499028581_thumb.jpg

post-202318-0-21511200-1499028594_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Używam takiego maleństwa do kartusza 100  Stabilność wystarczająca ale myślę że 0,5L kubka bez  starannego wyszukania miejsca na ustawienie zestawu to ciężko będzie użyć . Palnik z Chin oczywiście ,do zagotowanie małego kubka wody wystarczający (na zdjęciu 0,3L ) ale na zimowe wyjazdy czy do większego gotowania raczej bym nie ryzykował Używam go w sezonie letnim na wyjazdy weekendowe . Waży 47g (producent podaje 45g ) i ma niby 3000W  -wodę gotuje koło 3-4min ,brak zapalnika piezoelektrycznego Co do stojaka , lepiej lekko wdusić kartusz w piasek lub obstawić kamieniami -efekt ten sam . Pozdrawiam

 

Rzutem na taśmę kupiłem ten stojak przed samym wyjazdem na Pomorze i teraz nie żałuje. Pół litrową menażkę trzymało pewnie na relatywnie równym kawałku gleby bez żadnego cudowania.

Stwierdziłem, że strata nawet 0.5L przy mocno ograniczonej ilości zabieranej wody byłaby jednak bolesna. 

 

asewni23rhwfbniev.jpg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Muszę jeszcze coś zdrutować w temacie linki od canti,

A może po prostu przejdź z przodu na mini-V? najtańsze to koszt coś koło 40zł.

Druga opcja to wieszak w okolicy dolne miski sterów (ktoś mi o tym pisał ostatnio ale nie pamiętam kto). Wtedy prawie do samego dołu idzie linka w pancerzu i można ją wyginać 

 

 

Druga opcja to wieszak w okolicy dolne miski sterów (ktoś mi o tym pisał ostatnio ale nie pamiętam kto)

Już mam, przypomniałem sobie :) Pogadałem i mam link.

http://allegro.pl/wieszak-do-hamulcow-cantilever-tektro-1277a-blu-i6713581308.html 

I to jest ratunek w sumie dla każdego retromaniaka ;)

 

Michał - fajne foty  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A może po prostu przejdź z przodu na mini-V? najtańsze to koszt coś koło 40zł.
 

Niedawno założyłem piękne cantilevery, już chyba wolę pokombinować z tym wieszakiem albo spreparuję sobie jakiś rodzaj tunelu na linkę, żeby montować na wyjazdy z torbą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

W temacie nietypowych kierownic, czy ktoś miał może styczność z Sugrly Moloko Bar? 

Moloko-Bar_310x310px.jpg

http://surlybikes.com/parts/handlebars/moloko_bar

 

Montują to w jednym z "flagowców" Orge http://surlybikes.com/bikes/ogre

surly-Ogre17-BK0792-34r-930x390.jpg

 

Wydaje się być ciekawą opcją, dającą sporo miejsca na kierze i jednocześnie masę możliwych chwytów w trakcie jazdy. 

Czy to tylko bajer w praktyce niezbyt poręczny i blokujący np montaż pod tym Pacmana czy innej uprzęży/torby?

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dobra rzecz ale są tacy którym waga przeszkadza ;)
W sumie ta kiera ma wszystko - dużo miejsc na dłonie i wszelkie pierdoły, wewnętrzne rogi o jakich gadaliśmy tu jakiś czas temu

Na wrzesień mam randes vous z kierą Waldka aka Turysty123 ;) to nie takie surly a wypust alpkita ale też jest poprzeczka. Będzie szyty dedykowany packman mocowany w 4 punktach (2 x kiera,2 x poprzeczka) - mega stabilnie, innej wielkości będzie klapa, inaczej puszczone kieszenie itd. sam jestem ciekaw rezultatu.


ps: czy ma ktoś już nowe PNT? bo ja nie wytrzymałem czekania na przesyłkę i w szczecińskich Stojakach zanabyłem w weekend.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niedawno założyłem piękne cantilevery, już chyba wolę pokombinować z tym wieszakiem albo spreparuję sobie jakiś rodzaj tunelu na linkę, żeby montować na wyjazdy z torbą ;)

 

 

Były takie wynalazki gdzie pancerz wchodził bezpośrednio w wieszak ,ale wymagało otworu na widelcu pod śrubę .

 

http://allegro.pl/zestaw-sterujacy-hamulca-cantilever-i5825317543.html

Proszę znalazłem :)

 

Witam serdecznie,

 

W temacie nietypowych kierownic, czy ktoś miał może styczność z Sugrly Moloko Bar? 

 

 

 

 

 

 

 

Hi hi ta kierownica ma wszystko łącznie ze słuszną wagą 709g to jest monster :)

Moją Dawid obśmiał za 488g tą obejmie ekskomuniką :bye2:

 

 

Stwierdziłem, że strata nawet 0.5L przy mocno ograniczonej ilości zabieranej wody byłaby jednak bolesna. 

 

 

Woda jak woda ale jak w trawę wylejesz ostatni posiłek to się można zdenerwować !

post-202318-0-36992900-1499105287_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@anarchy, jaki jest czas oczekiwania na Packmana? Masz jakieś zapasy? :)

 

Pamiętam jak przemoczenie bagażu w deszczu, spakowanego w byle jakie sakwy było dla mnie impulsem do kupienia sakw Crosso. 

Teraz kilkudniowy wyjazd (wprawdzie pieszy) z plecakiem (plecakami) też podniósł mi ciśnienie i skierował w kierunku light- i bikepackingu. Minimalizm zacznę od roweru. 

 

Bo w fazie przygotowania i planów jest bardzo podobny zestaw jaki zaserwował @@semow - Pakczłek na przód, Topeak Midloader w środek a na tył moja autorska konstrukcja na dwa worki Crosso. Relację będę zdawał na bieżąco. 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś kto kupował Apidurę w Centrumrowerowe otrzymał zwrot gotówki ? Ja przed chwilą wszedłem na konto i okazało się że oddali mi pieniądze , bez żadnej wiadomości . Kilka dni wcześniej zapewniali w mailu że zamawiający tą torbę otrzymają ją . Jest nas więcej czy tylko ja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@anarchy, jaki jest czas oczekiwania na Packmana? Masz jakieś zapasy? :)

 

Pamiętam jak przemoczenie bagażu w deszczu, spakowanego w byle jakie sakwy było dla mnie impulsem do kupienia sakw Crosso. 

Teraz kilkudniowy wyjazd (wprawdzie pieszy) z plecakiem (plecakami) też podniósł mi ciśnienie i skierował w kierunku light- i bikepackingu. Minimalizm zacznę od roweru. 

 

Bo w fazie przygotowania i planów jest bardzo podobny zestaw jaki zaserwował @@semow - Pakczłek na przód, Topeak Midloader w środek a na tył moja autorska konstrukcja na dwa worki Crosso. Relację będę zdawał na bieżąco. 

 

Z moich tegorocznych planów nic nie wyszło i nie wyjdzie już więc jak mocno zależy na czasie to mogę Ci wysłać mojego (dopiero co przyszedł) a sobie zamówię nowego w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

 

Piotrze.. ten packman nadal do wzięcia? Bo jest pilny chętny ;)

 

 

Jestem tym "pilnym chętnym". Dzięki serdeczne za pomoc. Jeśli się uda, będzie miło :-) Jeśli nie, będę się kontaktował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Piotrze.. ten packman nadal do wzięcia? Bo jest pilny chętny  ;)

Dobry i chodliwy towar, skoro fabryka go wykupuje od klientów dla klientów ;)

Thomasz zdaje się ma leniwca od ciebie? Lukałem, macałem, dobre to :)

 

Pany, kilku z was chwaliło się zakupem torby Author A-R260 ProLong. Jakieś przemyślenia poużytkowe? :)

Leniwiec będzie moim pierwszym zakupem torbiarskim, ale na razie na nic lepszego mnie nie stać.

Będzie pewnie ten author albo tanizna od krossa/coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...