Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

W ramach przygotowania do wyprawy większej i po stwierdzeniu braków technicznych:

1. Tarcze Galfera 223mm

2. Zaciski MT5 do Shigury

3. Wszystkie klocki Galfera z promocji Bikenina do XT wersja purpurowa (30% naszej allegrowej). 3 komplety, więcej nie było w momencie zakupu, aczkolwiek znów się pojawiły.

4. Ochraniacze na kolana Leatta bo poprzednie się skończyły.

5. Chińskie spodnie ala Fox. Miałem w ręce, rozwaliły mi system. Nieodróżnialne jakościowo a cena jak zwykle.

6. Przenośna myjka ciśnieniowa z alli za niecałe 150 PLN - zobaczymy.

7. Euroboxy na szpeje rowerowe do auta. Mam dość torby z ikei :)

8. Fantastyczny smar dwuskładnikowy Peatty. Miętowy :)

 

 

 

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aliexpress "śmieci" vol 1

 

z racji kuponów na ali pozamawiałem trochę drobnicy bo mi brakowało ... (ta brakowało, na pewno ...)

 

paczka nr 1

2x pedały MZYRH  MZ-Y06 ultralight 405g które są o 40g cięższe od obecnych nie ultralight :D  czyli MZYRH MZ926 i są spoko, ale te bardziej pasują do chisela comp to czemu nie :D MZYRH MZ926 wrzucę do przyszłego roweru ;)

2x cycplusowy czujnik kadencji + prędkości (akurat nie ma na foto)

2x torba podsiodłowa za zawrotne 3$ sztuka, mam taką w chiselu i jest ok to wziąłem jeszcze dwie, jedna pójdzie dla młodego

2x uchwyt na bidon ZTTO W216 dla młodego bo ma Jetta 24 i normalny koszyk i ciężko to wychodzi ze względu na prowadzenie rurek, także zobaczymy czy będzie mu wygodniej

4x podwójny zestaw łyżek do zdejmowania opon, myślałem że to normalny rozmiar te 20-25cm ~~ ale nie spojrzałem na opis oczywiście i wziąłem jakieś 10cm :D przy okazji zamówię coś większego może o ile będzie potrzeba.

 

obraz.thumb.png.357f5be447b2f82501143b2fcf0ac9f8.png

 

 

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ostatnio na FR czasu, trzeba trochę nadrobić... :sweat:

Dużo pierdół kupowanych na bieżąco do serwisu rowerów na przestrzeni ostatnich nastu dni wpadło.

- 4x linka Jagwire STS (testowo do blokady zawieszenia i droppera, jest chudsza niż Shimano)
- 4x linka Shimano SUS
- Suport BB-MT801 BSA (tęskniłem za tym standardem ❤️)
- Klucz dymano...yyy...dynamometryczny 10-60Nm Renew Force czy jakoś tak - przy niskiej cenie miał dobre opinie to wziąłem
- Głowica pompki SKS Multi Valve Easy Head - bo mi baba jęczała, że stara już wyrobiona i nie umie sobie koła napompować
- 2x oliwka i insert do przewodów BH59 - Indiany z ME mają kilometrowe przewody przedniego hamulca, a że dwie mi się dostały do złożenia, to nie mogłem wytrzymać patrząc na to i musiałem je skrócić...
- 2x v-ring VA18 + kilka dni później kolejnych 10 sztuk, bo rama skonstruowana tak, że bez zepsucia praktycznie nie da się ich założyć 😖
- klej do gwintów BondLoc 243 - bo mi polecili w sklepie z uszczelnieniami jako połowę tańszy zamiennik Loctite
- łożyska Enduro 6802 + 3802 - bo po co stosować w ramie łożyska o standardowych wymiarach... Jeszcze lepsze jaja są z łożyskami w linku zawieszenia. :D
- 4x łożysko EZO 6902 - do piast DT350. W środku smaru tyle co kot napłakał, po napakowaniu XHP222 chodzą jak złoto


gh(1).thumb.jpg.5711122cfda12ce45297ec0597726016.jpggh(9).thumb.jpg.363d439398c88c9169bcc932b41767ab.jpggh(4).jpg.9c9bdd86a09da6c859b3e8c174787375.jpggh(8).jpg.496a558b8700f4a683258fe79fb81d80.jpggh(5).jpg.271a27b0d2816ba18cf8d13d7c5106a2.jpggh(2).jpg.60d453bd987a8ecc8c0ba99f9ca2eae7.jpggh(3).jpg.340e2c6dd57d8ab6b9673406c5762c37.jpggh(6).jpg.29882051911d104c52a60a597a5fb192.jpg

  • +1 pomógł 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary stojak już swoje dźwignął, z wysiłku pochylił się jak kozie drzewo a tacx’owa podróba nie ogarnia ram z niestandardowym trójkątem…brak dwóch kafli na Park Tool’a więc zaprosiłem SuperB.  Zaraz wrzucam nań rower i zobaczymy lipa czy kłalita.  Jak kto ma doświadczenie z tymże - niech mi nie spoljeruje 😉

 

IMG_3605.jpeg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martingg: zapewne jeszcze dziś zapomnę o napisaniu recki więc zaatakuj mnie na priv za jakiś czas 👍

Pierwsze wrażenie - jest solidnie, choć klama na rurze centralnej jest plasticzana…ale w razie problemu będzie można łatwo coś zdrutować.

Rower ~15kg siedzi pewnie, ale walka z zapieczonym suportem raczej sprawi że się będzie to-to gibać jak taki rezus.  Rower „wystaje” dosyć daleko dając mnóstwo miejsca na półkę (ja przełożyłem starą), uchwyt można obracać / zaciskać jedną ręką.

 

IMG_3607.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumałem też nad tym modelem ale w końcu SuperB wygrał bo 20zł różnicy a według zdjęć ma solidniejsze zapięcie, większy udźwig i jest wyższy.  
 

Kurier był jeszcze raz.  Szmata dla mnie:

 

IMG_3608.jpeg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...