Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Thomass13 napisał:

Ja tam uważam że jedna duży stojak jest zdecydowanie lepszy jeśli chodzi o serwis roweru. 

Oczywiście, że tak, jeśli robimy "gruby" serwis. Do woskowania łańcucha, do drobnych korekt w napędzie i zamiast "stopki" w garażu czy piwnicy to taki stojaczek jest debeściak. Mały, lekki i da się "nieprzeszkadzająco" schować.

Edycja: zdjęcie trochę przekłamuje, stojak ma 65 cm wysokości. 

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marinbiker napisał:

Wkurzało mnie ciągłe rozstawianie dużego stojaka, żeby wyczyścić napęd czy podłubać przy przerzutce a miejsca w piwnicy mało, więc pojawiło się takie oto coś.

StojakSerwis2.jpg

Też się noszę z zamiarem kupna tego stojaka chyba od roku, żeby drobne rzeczy ogarniać a w szczególności żeby go ze sobą zabierać do miasta gdzie pracuję, żeby serwisować commutera

Żeby nie było OT, to nieplanowanie kupiłem kurtkę przeciwdeszczową 5.10, po prostu wszedłem do sklepu, zobaczyłem, cena była bardzo dobra więc kupiłem 😁

adidas-five-ten-rain-jacket-m-21a-fvt-gj8423-legend-earth-pulse-lime-1.thumb.jpg.f936f233cfc3c19935943a77156a868f.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszła przesyłka z kontrowersyjnego luksemburskiego outletu RCZ. Zamówienie z 14 grudnia, wszystkie produkty z "normalnej" (tzn. nie newsletterowej sprzedaży) ze statusem 

"On stock" w momencie zamówienia. Koszt 276EUR z wysyłką (ponad 30EUR  - dostarczył finalnie DPD).

- koła DT X1900 przyszły zgodnie z opisem opakowane jak na zdjęciu poniżej. Ofoliowane z karteczką DT na szprzychach i wentylami w komplecie.  Aktualny model z ratchetem.

- przerzutki m8000 gs i sgs - tutaj pozytywne zaskoczenie bo wersja BOX a nie OEM jak się spodziewałem

- manetka m7100 - OEM w woreczku  wrzuconym luzem do pudła z kołami - mogłoby to być lepiej zabezpieczone ale nic się szczęśliwie nie uszkodziło

- hamulce mt500 - OEM , miały faktycznie bardzo lakoniczny opis ale spodziewałem się zacisków 2 tłoczkowych a przyszły 4 tłoczkowe m520... - co do pakowania te same uwagi jak przy manetce

-dystanse karbon - gadżet za 0.99EUR dorzucony - bez uwag

 

IMG-20240116-WA0001.thumb.jpg.d060d47ffe42ea2972f6a2b1e0d62189.jpg

IMG-20240116-WA0002.thumb.jpg.d071efd5ad515c6e69c53f520acc00e9.jpg

 

IMG-20240116-WA0000.thumb.jpg.4804c645169124f09d2a70e8a9b31daa.jpg

Fima RCZ (konsekwentnie będę unikał używania formy "sklep") rzeczywiście działa w speęcyficzny sposób i zakupy tam są formą ruletki, zabawy czy i/lub kiedy lub co dokładnie dostarczą... Ja decyzję o zamówieniu podjąłem po dłuższym riserczu  z dość luźnym nastawieniem, zdecydowanie nie polecam zakupów tam bez takowgo. Jeżeli ktoś potrzebuje część pilnie za tydzień bo wyjazd w góry się szykuje to nie jest również (moim zdaniem) miejsce dla niego. Komunikacja prze emailowa jest słaba. O wysyłce gdybym nie sprawdził statusu w koncie na stronie rcz dowiedziałbym się dzień wcześniej z informacji od polskiego DPD.  Jedną rzeczą która mnie zaniepokoiła w uwagach klientów to informacje o próbach wyłudzeń z karty kredytowej kilka tygodni po zakupie tam - strona ma podobno słabe zabezpieczenia - ja płaciłem przelewem.

Jeszcze raz podkreślam czas reaizacji tego zamówienia - przy produktach deklarowanych jako "na stanie" zajęło to dość długo nawet biorąc pod uwagę przerwę świąteczną.

Prawdziwa "przygoda" zaczyna się z produktami ( a takich jest większość) z deklarownym czasem dostawy 20/40 dni roboczych... 

 

  • +1 pomógł 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło także moje zamówienie z RCZ. Jestem bardzo miło zaskoczony zapakowaniem. Każdy amor owinięty wieloma warstwami foli bąbelkowej, siedziało sztywno. 2 amortyzatory Fox Factory i Performance. Manetka XTR, manetka SLX, przerzutka SLX w woreczkach. Pudło dopełnione papierem.

Jestem bardzo zadolowony.

Ja płaciłem przelewem na konto.

U mnie w statusie też wszystkie produkty były na stanie. Zamówienie skladane 13 grudnia, doszło dzisiaj. Śledzenie bardzo sprawnie. Komunikacja bez zarzutu, nawet w trakcie mailowo zmieniłem adres odbiorcy, odpisali, zmienili wszystko sprawnie. W międzyczasie wymieniłem też kilka maili na które odpisywali.

 

20240117_154138.jpg

20240117_151951.jpg

20240117_151812.jpg

20240117_151911.jpg

Edytowane przez mareckiabc
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy nowy amortyzator od... madkobosko, 2006? 🫣

 

Swoją drogą mam ochotę publicznie zapytać, dlaczego ta sama część w Niemczech kosztuje (i to razem z nietanią przesyłką) 25-30% mniej niż największe super hiper duper promocja w Polsce.

 

(Widocznie bogaty kraj mamy. Albo nadal janusze biznesu uważają, że granica państwa jest granicą robienia zakupów i mogą sobie dyktować ceny, jakie chcą. Hejty leco za 3...2...1...)

20240117_163352.jpg

20240117_163317.jpg

20240117_163300.jpg

20240117_163854.jpg

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW tak o ten chodzi. SIDy (base/select) bywają i poniżej 200EUR z kodem rabatowym z newslettera, przy czym są to zazwyczaj oferty z realizacją za 20-30-40 dni roboczych ( a właściwie dni roboczych RCZ nie do końca podobno tożsamych z normalnymi dniami roboczymi). Zamówienia dostarczone do mnie i @mareckiabc był ze statusem "on stock" czyli z najmniejszą szansą na anulowanie co podobno zdarza się czasem w tym sklepie.  W poprzednim wpisie może nieprecyzyjnie wypowiedziałem się w sprawie komunikacji - chodziło mi nie o odpowiedzi na maile a  o brak powiadomień email o zmianie statusu zamówienia. Co podejrzanie dobrej oferty to mam podejrzednie że pewna część nowych Rockhocków, Foxów itp na olx ma swoje źródło w tej niezbyt przejrzyście działającej instytucji.. Jak pisałem już ja to traktuję trochę jak zabawę, jak na razie 1 z 3 zamówień zrealizowane, czekam na pozostałe.... Należy też wziąć pod uwagę dość duży koszt wysyłki do Polski 25-30EUR przeciętnie.

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrJ napisał:

Pierwszy nowy amortyzator od... madkobosko, 2006? 🫣

 

Swoją drogą mam ochotę publicznie zapytać, dlaczego ta sama część w Niemczech kosztuje (i to razem z nietanią przesyłką) 25-30% mniej niż największe super hiper duper promocja w Polsce.

 

(Widocznie bogaty kraj mamy. Albo nadal janusze biznesu uważają, że granica państwa jest granicą robienia zakupów i mogą sobie dyktować ceny, jakie chcą. Hejty leco za 3...2...1...)

20240117_163352.jpg

20240117_163317.jpg

20240117_163300.jpg

 

Miałem kiedyś ten amortyzator, zmieniłem na recona powietrznego. Tego kiedyś kupiłem w rose bikes za 500 zł. Ostatnio widziałem też w centrum rowerowym też za 500 zł. Lepszy taki niż tani suntour :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW Trzeba założyć konto w sklepie i tam jest zakładka Newsletter Subscriptions. Niestety nie każdemu działa... wtedy pozostaje szukanie na forach zagranicznych miejsc gdzie ludzie publikują newlettery którą są wypuszczane typowo 3 dziennie...

Przykładowy SID z dzisiaj:

image.thumb.png.e48b6bd441cfe16e699522306d479e94.png

 

Często linki do produktów w newsletterach nie działają i trzeba ręcznie dopasować produkt z kodem (a teoretycznie identycznych produktów może być w ofercie kilka naraz), czasem kody rabatowe nie działają itpd. trochę jest z tym zabawy.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Thomass13 napisał:

Miałem kiedyś ten amortyzator, zmieniłem na recona powietrznego. Tego kiedyś kupiłem w rose bikes za 500 zł. Ostatnio widziałem też w centrum rowerowym też za 500 zł. Lepszy taki niż tani suntour :)

 

No to ja dałem kwotę z "3" z przodu ;) Co prawda szukałem czegoś o skoku 80mm, ale po przejrzeniu pierdyliona ogłoszeń z używkami w stanie "nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem, 3 zdjęcia kartoflem, cena pińcet" i paździerzowymi nówkami pokroju Suntoura, dałem sobie spokój. Mam amortyzator prosto z pudełka, może i niezbyt zaawansowany technicznie (z drugiej strony to może i lepiej, bo co tam się ma zepsuć? Sprężyna?) ale przynajmniej z sensownej firmy , o co najmniej przyzwoitej wadze (realna 2040g z niedociętą sterówką - za mojej młodości powietrzne Marzocchi były cięższe) no i pod V-brake, o co dzisiaj coraz trudniej. Na tłuczenie po śląskich chodnikach wystarczy aż nadto. 

 

19 godzin temu, Sobek82 napisał:

1..2..3... już mogłeś kupić sztywny😉

W Rose bike są korby grx600 po 200 zł, na olxssie już wylądowały po 375 zł. 

 

Wiesz, ja z jednej strony nie mam nic do ludzi, którzy "kupują tanio, sprzedają drogo", bo czasami sprowadzanie czegoś z daleka jest po prostu nieopłacalne. Ale są jakieś granice, kiedy widzisz na dzień dobry różnicę w cenie (i to liczoną z przesyłką) rzędu 30, 40 czy nawet 50%, albo akcje typu "u mnie używka wszamana przez psa za 200 i ani grosza mniej", gdzie na pierwszym lepszym amejzonie, j*baju czy innym sklepie z bezproblemową wysyłką do Polski jest za tyle samo lub nieraz nawet taniej. Bez łaski i z pocałowaniem ręki. Zresztą o jakich oczywistościach my w ogóle dyskutujemy :P 

 

Edytowane przez MrJ
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno temu kiedy chodziłem po górach w sandałach  z rowerem 26 , takim za 1100 z Dekameronu…. Ale jakiś czas wcześniej włożyłem do niego nietypową OEM RS Torę zero powietrza dwie sprężyny.   Rower nie  był mój, szliśmy spacerem kilka osób , było  stromo, stwierdziłem - przejadę się zamiast sprowadzać!!!!   Ta Tora bez komory powietrznej pracowała super!!!!  Zjechałem ( w sandałach) i nie wierzyłem. W moim rowerze startowym wtedy miałem Reba Race 29 - i nie wiem czy Tora jechała lepiej :)))) z 26 !!!

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wr81 napisał:

@TheJW Trzeba założyć konto w sklepie i tam jest zakładka Newsletter Subscriptions. Niestety nie każdemu działa... wtedy pozostaje szukanie na forach zagranicznych miejsc gdzie ludzie publikują newlettery którą są wypuszczane typowo 3 dziennie...

Przykładowy SID z dzisiaj:

image.thumb.png.e48b6bd441cfe16e699522306d479e94.png

 

Często linki do produktów w newsletterach nie działają i trzeba ręcznie dopasować produkt z kodem (a teoretycznie identycznych produktów może być w ofercie kilka naraz), czasem kody rabatowe nie działają itpd. trochę jest z tym zabawy.

 

Dziękuję. Użyłem kodu ze screena w koszyku i działa. Tylko tych widelców w wersji Base na tłumiku Rush już nie ma. Ale co ciekawe SID w wersji Select+ jest nawet bez rabatu dostępny za 249€. Zastanawiam się, czy warto wziąć - z wysyłką wychodzi ok. 1200 zł. Czyli tyle, co nowy tłumik + serwis mojego 5-letniego SIDa. A zastanawiam się tylko dlatego, że według opinii w sieci - sklep robi jakieś duże problemy ze zwrotem kasy w razie niezrealizowania zamówienia.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...