Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, JWO napisał:

Kosztował ponad 600PLN. ;( 
No nic, sprawdzę i najwyżej zmienię ;( 

strasznie drogo ostatnio jeszcze tu były, sporo taniej ->KMC DLC 12 ACE czarny

19 godzin temu, Fikander napisał:

Niestety pomiędzy 11 a 12s jest przepaść.

to częściowo prawda, KMC faktycznie trochę przespało, szczególnie 12rz.
Nowa generacja jest już lepsza - KMC nowe 12rz lańcuchy nowej generacji 12rz mają duże 12 wybite w centralnej części "blaszki"

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nadal ten sam łańcuch co X12, różni się jedynie powłoką... DLC to nic więcej, jak skrót od "Diamond Like Coating". Materiał nadal jest tak samo gówniany jak w pozostałych 12-rzędowych KMC, więc naprawdę nie rozumiem, po co aż tyle przepłacać. Ładne kolory łańcucha są naprawdę aż tak istotne? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pulse napisał:

to częściowo prawda, KMC faktycznie trochę przespało, szczególnie 12rz.
Nowa generacja jest już lepsza - KMC nowe 12rz lańcuchy nowej generacji 12rz mają duże 12 wybite w centralnej części "blaszki"

Nic wzgleden trwałości to nie zmieniło. Własnie wyrzuciłem taki łańcuch z bitym oznaczeniem na środku blaszki. Przejechał dokładnie tyle samo co poprzeni ("starego typu") - okolice 800km. Niestety u żony w rowerze kaseta nie lubi się z łańcuchami shimano. Te łańcuchy (z nadrukiem 12 na środku blaszki) kupowałem w detalu, z oficjalnej PL dystrybucji po 63zł ;). Sam nie jeździłen na tych "nowych" ale stary zajechałem w 400km (0,5% na przymiarze cc-4). 

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

Ładne kolory łańcucha są naprawdę aż tak istotne?

Przypomnij mi proszę bo nie pamiętam, który to koń z tego forum, jarał się kiedyś cygańskim złotem od KMC, wartym prawie 300pln, jakiś tydzień, po czym oznajmił nam w smutku, że potrafi je wyeksploatować w ciągu jednego maratonu? ;) 

Jak to się mówi... "Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten który nigdy"... :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie macie kopyta ;) Ja na kasetę GX gdzie stary łańcuch miał ponad 0.75 na CC4. Wrzuciłem kmc z 12 na środku i po 50k przestał przeskakiwać na dwóch biegach :D . Po 500km powiesiłem na gwoździu obok drugiego takiego samego bez przebiegu i... ani mm nie jest dłuższy. Wersja najtańsza srebrno-czarna za 109zł w styczniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że już w napędach 11s jakość nawet takiego Shimano, to czasami była loteria, to gdzie indziej pewnie podobnie... o ile nie gorzej.

Wiem, że większość temu zaprzeczy, ale moje doświadczenie mówi mi, że czasami Shimanowskie HG-701 przejedzie 4x więcej niż HG-901, który na całkiem nowej kasecie wystarczył na 300-400km jazdy w terenie. Po wymianie na stary, wcześniej używany HG-701 rower na tym zestawie jeździ kolejne 3 lata. Zużycie jakimś cudem zatrzymało się i nie widać po kasecie większego zmęczenia niż było te około 2 lata temu. Dziwne, wiem. :) 

Z serią 9.X od KMC było bardziej stabilnie i jednostajnie, ale jak policzyć czas i dystans to też końca nie widać... Różnej maści 10s, czy to od Shimano, czy nie, było też w miarę, ale już nieco gorzej i bardziej różnorodnie, tak od napędów 11s zaczęła się bonanza, która wtedy na tą nazwę jeszcze nie zasługiwała... To co teraz się słyszy o łańcuchach 12-13s, to już jakiś thriller z fabułą od Monthy Pythona... Raz się śmiejesz, raz płaczesz, a wszystko inne co usłyszysz od innych, to porównania do zwierząt zaprzęgowych.

PS. A wyciągnąć łańcuch na jednej pętli 100km +, to już dla mnie Sci-Fi... Odbierany tak nawet z najlepszymi recenzjami, przedstawiającymi to jako dokument na faktach.

Koniec marudzenia. Wracać do 11s i nie biadolić, bo to teraz to biadolenie jest właśnie podstawą do robienia na nas hajsu... :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2022 o 18:58, niestrawny napisał:

https://armyworld.pl/product-pol-5359-Skarpety-COOLMAX-Holenderskie-Krotkie-Biale-Oryginal-Nowe.html?query_id=2

- mam już kilka par takich skarpet i podobnych kontraktowych/niekontraktowych różnych długości i grubości - komfort jest, w bawełnie nie roweruję od kilku lat 🙂

Mam dokładnie te: https://allegro.pl/oferta/skarpety-termoaktywne-m-tac-coolmax-75-eu-39-42-12676650911

i lepszych w życiu nie miałem. Nie chce ich się zdejmować nawet w domu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q_uJa mam podobnie ale ze skarpetkami z Decathlon-u: https://www.decathlon.pl/p/skarpety-na-rower-900-zimowe/_/R-p-9519?mc=8549196&c=Czarny&orderId=pl34975848 Są mega wytrzymałe. Jak założyłem dwa lata temu na jesieni to chodziłem w nich non stop do wiosny. Rok temu to samo. Używałem w tym czasie naprzemiennie tylko dwóch par i dopiero teraz pojawiła się pierwsza dziurka. Czyli jedna para wytrzymuje 6 miesięcy codziennego używania.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...