Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

To oczywiste... jeżeli chcesz wozić napęd 2x non-stop.

 

Ja się np. irytyję się za każdym razem jak chcę pojeździć po górach (a mieszkam na nizinach) bo nie dość że muszę zmieniać komplet opon na konkretniejszy to jeszcze za każdym razem trzeba rozbierać korbę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja jestem jakiś dziwny, ale w czym jest to lepsze niż zwykla zebatka ze zintegrowanymi kominami, hcc dajmy na to? Przecież tam nie ma zadnej magii, i tak trzeba każdą ze "śrub" ruszyc imbusem. A przecież zębatke mozna z korby jak najbardziej ściągnąć bez zdjemowania samej korby, to nie mlynek 22t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo np. na korbach BCD104 nie założysz nic mniejszego niż 30T. Direct Mount znosi te ogarniczenie.

 

Albo wyobraź sobie że kupujesz do swojego 29era za kupę kasy lekką korbę w karbonie. Większość z wysokich modeli jest właśnie w którymś z standardów DM.

Potem zmieniasz ramę na taką z boostem ale chcesz zachować swoja super korbę. Wystarczy że zmienisz samą koronkę z odpowiednim offsetem (np 3mm zamiast 6mm) i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zalety rozwiązania direct mount znam i rozumiem. Tylko spójrz, tak naprawdę równie dobrze można dokupić pająk z odpowiadającym ci bcd pod DM i nie potrzeba wcale rozwiązania od OUc. Chodzi mi o to, że to kolejna wariacja systemu odkręcanej zębatki, sprytnie połączona z mocowaniem dm, ale jednak nadal połączona 4ma śrubami, które czy w takim pająku, czy w jakimkolwiek innym z mocowaniem pod dm i wybranym przez ciebie BCD, musisz ruszyć imbusem.

Czyli na koniec dnia i tak zostajesz z imbusem w dłoni i zębatką z 4ma punktami montażu, tyle, że z zębatką odpowiednio droższą i kompatybilną tylko z tym jednym rozwiązaniem. Dla mnie słaby deal. 

I nie mieszaj, proszę cię, zalet DM'a z zaletami tego konkretnego rozwiązania.

A zębatki z różnymi offsetami można kupić i do mocowania 104 ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo rozwiązanie jest całkiem spoko ;) Przy odpowiednim projekcie (śruby od tyłu) całość może wyglądać jak normalna zębatka direct mount. Zaletą jest niższa cena samych zębatek.

Jeżeli więc ktoś dużo jeździ i szybko zużywa zębatki to taki zestaw pozwoli zaoszczędzić koszty. Kupujesz raz odpowiedni pająk który pozwala zamontować zębatki od 28t (żadne z popularnych mocowań BCD nie pozwala na to)

No i sama wymiana nie wymaga ściągania korby ;) Trzeba będzie coś pokombinować w tym temacie ;)

Aaa no i można sobie dopasować inny kolor pająka i zębatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomeczek w mojej pracy to ma, ale pod marką MOTSUV. Po dwóch tygodniach blat miał już krzywe zęby.

Nie wiem co to za aluminium, ale tak miękkie, że szkoda na to nawet 5$. Jak znajdę jego rower i ma to jeszcze założone, to wrzucę wam fotkę.

Dobre jakościowo chińskie narrow-wide robi RockBros, ale w podobnej cenie kupicie lepsze polskiej produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak... od połowy 2014 roku zarzynam już w drugim rowerze zębatkę 36z od HCC. Nastukane ma grubo ponad 12 tysięcy kilometrów i nie widać, żeby była specjalnie zużyta. Zdjęcia wrzucałem wcześniej w tym wątku. Blat OVAL, też od HCC dobija powoli 2000km i jego stan określiłbym, jak nowy.

 

W jednym z trzech moich rowerów mam natomiast zębatkę 40z narrow-wide od FSA. Po 1500km wygląda mniej więcej jak HCC po 10 tysiącach.

 

Także szczerze i ręką na sercu powiem ci, że bierz polskie, bo dobre jest. Nawet jeśli miałbyś zapłacić za nią 2 lub 3 razy tyle, to warte jest to tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...