Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do dirta, chciałbym pokorzystać z tego, że mieszkam stosunkowo blisko hopek, a nawet do pumptracka. Kusi mnie jakiś używany kellys 30, lub coś podobnego. Nie jestem przekonany do napędu singlespeed jaki króluje w dirtówkach. Chciałem zapytać o opinie i czy da radę do tego przywyknąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na miejscówkę dojechać trzeba.

Możesz sobie sprawić taką piastę: https://pl.aliexpress.com/item/1005005254137080.html?spm=a2g0o.productlist.main.11.eb2aea6eoWw4B8&algo_pvid=2c14d0e6-5312-4a66-9762-43eecb1b1f37&utparam-url=scene%3Asearch|query_from%3A

Zapodać przerzutkę z krótkim wózkiem, 6 rzędową kasetę ze śmietnika, manetkę na ramę nie upośledza to roweru w zastosowaniach spadawczych, a pozwala wygodnie pojeździć. Bonus - piasta wyje jak opętana. Mam, polecam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2024 o 17:59, Mihau_ napisał:

To nie jest kwestia przywyknięcia, kiedy kupisz rower do skakania/pompowania to właśnie do tego będzie się on nadawał, nie pojedziesz tym na 50km wycieczkę

Ja tam normalnie pokonuje trasy 50km (20km w dwie strony z dołożeniem sobie jakis pobocznych tras w celu odkrycia miejsc na hopy) na dirtówce ale to już chyba różnica zapału do jezdzenia na rowerze. Jak dla mnie wygodny w jezdzie, po drodze i lasach tylko ze sie częsci szybciej zuzywają a nie o to chodzi w rowerze do skakania ale to tylko moja perspektywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd singlespeed w rowerach dirtowych ma swoje zalety, zwłaszcza w kontekście prostoty, mniejszej wagi i mniejszej ilości elementów wymagających konserwacji. Jednak, przyzwyczajenie się do napędu singlespeed może wymagać trochę czasu, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z rowerów z wieloma biegami. Przy dirtowym rowerze, gdzie dynamiczność i precyzja ruchów są ważne, singlespeed może być korzystny, ponieważ eliminuje konieczność zmiany biegów w trakcie skoków i manewrów. Jednak, wybór napędu zależy również od Twoich preferencji i stylu jazdy. Jeśli masz wątpliwości, warto spróbować obu opcji przed podjęciem decyzji. Przetestuj rowery z napędem singlespeed i wielobiegowym na pumptracku lub hopkach, aby lepiej zrozumieć, które rozwiązanie bardziej odpowiada Twoim potrzebom i stylowi jazdy.

Co do używanego Kellys 30 lub podobnego roweru, to może to być świetny wybór dla jazdy dirtowej. Upewnij się, że rower jest w dobrym stanie technicznym, a także odpowiednio dopasowany do Twojego wzrostu i preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...