Skocz do zawartości

[1x11] Przeskakujący łańcuch na korbie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z przeskakującym łańcuchem w napędzie 1x11.
 

Rower to podstawowa Orbea Onna ale cały napęd samodzielnie wymieniłem na 1x11 zbudowany na SLX poza korbą z serii 5001. Przerzutka RD-M7000, korba FC-M5100 32Z, KMC X11R, manetka SL-M7000, kaseta CS-M7000 11-46 .
 

Wszystko działa super płynnie i szybko, poza najmniejszą koronką - jak mocno depnę na pedały to łańcuch przeskakuje. Wiadomo linia łańcucha jest skopana o 3 mm, bo korba jest 52 a rama 49 mm ale to chyba nie powinno mieć znaczenia w tym przypadku. 

Rower wykorzystuje głównie w bikejoringu, więc to przełożenie jest często potrzebne, a nie bardzo mogę na nim polegać teraz.

Edytowane przez Harrier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Jesteś pewny że przeskakuje Ci korba, a nie kaseta? Przerzutka dobrze wyregulowana?

@Mihau_ 3 mm to nie jest dużo. Długo jeździłem na napędzie 1x9 i 1x10, gdzie linia łańcucha była daleka od ideału.

W sumie to dobre pytanie - przyjrzę się temu dobrze przy najbliższej okazji. Przerzutka jest wyregulowana dobrze - wszystko chodzi płynnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, łańcuch był skracany na odpowiednią długość. Na 13T wszysko chodzi jak złoto, na 11t też dopóki nie przyłożę większej siły na pedały. Robiłem też test z łańcuchem krótszym o dwa ogniwa i było to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę słabe to zdjęcie, kiepsko widać ostatnią koronkę ale na ostatnim zdjęciu widoczne dwa zęby ostatniej koronki wydają się na zjechane. Dużo jeździłeś na ostatniej zębatce? Jeśli to faktycznie zjechana zębatka z tyłu to można ją trochę zregenerować okrągłym pilnikiem o średnicy podobnej jak rolka w łańcuchu ale jak po 300km masz zjechaną małą zębatkę to chyba trzeba by się zastanowić czy nie potrzebujesz większej zębatki z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Harrier napisał:

Rower to podstawowa Orbea Onna ale cały napęd samodzielnie wymieniłem na 1x11 zbudowany na SLX poza korbą z serii 5001. Przerzutka RD-M7000, korba FC-M5100 32Z, KMC X11R, manetka SL-M7000, kaseta CS-M7000 11-46 .

Rower wykorzystuje głównie w bikejoringu, więc to przełożenie jest często potrzebne, a nie bardzo mogę na nim polegać teraz.

Wytłuszczenia moje.

Uwaga:

Buehehehehehehe. NAPYND 1IKS JEST NAJLEPSIEJSZY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy by efekt miał miejsce raczej cały czas, a nie tylko przy mocnym depnięciu. Raczej zużyta zębatka 11t, a z tego co widać po foto, większy blat może się już nie zmieścić. 

Edytowane przez seba8121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
9 minut temu, seba8121 napisał:

Wtedy by efekt miał miejsce raczej cały czas, a nie tylko przy mocnym depnięciu. Raczej zużyta zębatka 11s, a z tego co widać po foto, większy blat może się już nie zmieścić. 

Jest możliwość 34T. 
@Rafał87 właśnie mało bo  nie ufałem temmu przełożeniu więc wykrorzystywałem 13T.

 

@uzurpator wybór 1iks podyktowany był tym do czego rower wykorzystuje - do latania z psem ciągnacym z przodu. Przelozenia 1x11 byly dla mnie idealne. Wczesniej jezdzilem 3x9 ale wiekszosc przelozen bylo zbednych. Mniej na kierownicy, troche mniej na wadze, dla psa pewnie tez lepiej ;) nie szedlem za moda a za wlasna i psa wygoda. Jwkbym jezdzil wiecej solo w terenie zostawilbym pewnie 3x9 moze 2x10 bo na plaskim nie mam szans na takie predkosci jakie mialem przy 3x9. Ale nie jezdze zbyt duzo sam - rower mam dla siebie i dla psa i 1x11 jest dla nas ok. Wiec moze nie warto tak od razu obsmiewac?

Edytowane przez Harrier
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi. Rechot z kultystów jedynej słusznej strzałki postępu oraz ich wiernych naśladowców przekracza granice czasu i przestrzeni.

Prawda jest taka, że zarżnąłeś 11T w 300km ( jakieś ~20 godzin jazdy? ). Jak wymienisz, to zarżniesz nową jeszcze szybciej, bo aktualny łańcuch jest już nieco rozciągnięty. Oczywiście więcej niż 32 do ramy nie wstawisz, bo nowoczesność. Więc zostaje Ci:

1. Przeprosić się z napędem 2x lub 3x.

2. Odłożyć co miesięczne 50zł na zębatkę 11T, oraz co 2 miesiące na łańcuch i przygotować się na kasetę co 3-4 miesiące, bo 13/15/19 pewno są już następne w kolejce.

Masz po prostu złe narzędzie do tego co chcesz robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...