Skocz do zawartości

[Napęd] Jaką prędkość osiągnę na tych przełożeniach


Michal00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Planuję kupić treka fuela ex 5. Będę nim jeździć po szlakach, jakieś podjazdy i mało wymagajace zjazdy ale też po drogach asfaltowych na codzień, lecz dotąd mój rower posiadał napęd 3x9. W treku jest 1x12, 30T na karcie z przodu, Kaseta Shimano Deore M6100. Czy ktoś byłby w stanie mi odpowiedzieć jaką prędkość byłbym na nim w stanie maksymalnie uzyskać ? Czy prędkość 30 km/h jest osiągalna jadąc po prostej drodze asfaltowej z kadencja powiedzmy 90 ? Wiem że istnieją kalkulatory online, lecz nie wiem jak z nich korzystać. Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi i wskazówki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://gear-calculator.com/

To nie jest czarna magia. Ja wiem, wszyscy teraz wygodni i liczą, że ktoś zrobi za nich...ale wystarczy czytać co jest napisane i klikać odpowiednie opcje.

A co do prędkości, to zależy od tego co zjesz. Jak nie będziesz jadł i pił, to utrzymasz spokojnie 45km/h przez 5 minut. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edytowane przez TheJW
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek.BChętnie bym tak zrobił jak mówisz lecz obecnie z niego wyrosłem ( mam 17 lat, a obecny rower posiadam od komuni. Wirc tak jak mówisz skombinujr sobie mize jakis drugi z czasem do jazdy na codzień. A jak bym jednak kupił tego treka to mam również dylemat jaką ramę wybrać. Według rozmiarowki treka dobra na mnie jest rama m/l bądź L (Obie mieszczą się w zakresie mojego wzrostu 176 cm, ważę 68 kg). Jak myślicie, która będzie lepsza. M/L, czy L ? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.1enduro.pl/rozmiar-ramy-enduro-trail-2021/
Przeczytaj uważnie, oszacuj ile jeszcze urośniesz. Sugerowanymi rozmiarami się aż tak bardzo jie sugeruj, zobacz lepiej na tabele reach-wzrost w artykule, Michał bardzo trafnie to dobrał. 
Z obserwacji Ci powiem, że zawodnicy enduro wcale nie jeżdżą na takich wydupconych w kosmos reachach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafał87 

Autor pytał  "Czy ktoś byłby w stanie mi odpowiedzieć jaką prędkość byłbym na nim w stanie maksymalnie uzyskać ? " 

Ale łatwiej się odpowiada na pytania wymagające arytmetyki na poziomie wczesnej podstawówki , zwłaszcza podpartej jednym z kalkulatorów przełożeń , nieprawdaż ?

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...