Skocz do zawartości

bob555

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    200
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bob555

  1. Troche tak. Nie wiem czy kierownicy nie będę zmieniał.
  2. Na razie nie ma ciągłego problemu, raz się przejechałem raptem. Lewe ramię się ruszało a prawe w miarę stabilne. Wszystko z amelinium (kierownica, mocowania lemondki). Sama kierownica to coś w stylu flat bar. Kstałt kierownicy przy mostku szybko zmienia się w stożek. Fajnie by było jakby kierownica w środkowym fragmencie miała możliwie długi odcinek o stałej średnicy.Często jeździłem kładąc się łokciami na kierownicy. pasowała mi taka pozycja . W sumie po zamontowaniu wygodnie się jeżdzi. Zresztą wiele osób sobie chwali. Lemondka jest taka https://www.decathlon.pl/p/lemondka-do-kierownicy-triathlon/_/R-p-303804
  3. Gopro. Gdy Tobie się znudzi, to sprzedasz za rok czy dwa. Chinolka używanego nikt nie odkupi. 8 czy 9 po kilkaset PLN kosztują na OLX. I to często z zestawami akcesoriów.
  4. Nie ma takiej opcji. Jedyne rozwiązanie to wspawanie w ramę jakiejś trójkątnej blachy aluminiowej. Poza tym mikropęknięć w sieci krystalicznej nie zobaczysz gołym okiem i to pod farbą a jedynie pod mikroskopem.
  5. Witam Drogą kupna nabyłem do swojego roweru lemondkę. Ogólnie fajnie mi się jeździ, jestem zadowolony. Ale nie mogę jej porządnie przykręcić. Po pierwsze okolice gdzie są śruby były uciapane smarem. Odtłuściłem te elementy, trochę pomogło, ale nie za bardzo. Czy macie jakiś patent? Może jakaś pasta do sztyc karbonowych, albo środek thread lock do śrub i gwintów aby posmarować powierzchnie między kierownicą a zaciskami?
  6. Z darmowych mapy.cz. Z płatnych Komoot i strava są polecane. W którejś z nich można jeden region za darmo wgrać. Nie pamiętam nie używam. Nie wiem co chcesz od Map. Mi się tam podoba. Na szlakach w górach co drugi turysta tego używa.
  7. Witam. Mam do sprzedania rower dla dziecka Kellys VANITY 30 rama S koło 27,5 ". Rower dla dziecka 9-13 lat. Rower był kupiony w 2022 w sklepie centrumrowerowe. Stan oceniam na idealny. W rowerze było zmienione siodełko na bardziej komfortowe oraz opony z górskich na crossowe/trekingowe o delikatniejszy bieżniku. Jest też dołożony dzwonek i nóżka. Nasza córka spokojnie dawała radę na trasach 20-30 km na tym rowerze. Stan roweru oceniam na bardzo dobry, wszystko jest wyregulowane i działa bez problemów. Preferuję odbiór osobisty w Tarnobrzegu lub Stalowej Woli. Ostatecznie możemy się dogadać i wysłałbym kurierem. Cena 1600 https://allegrolokalnie.pl/oferta/rower-mtb-kellys-vanity-30-kolo-275-rama-s
  8. Wygląda jakby jakaś warstwa ochronna zeszła. Ja bym wkręcił jakąś długą śrubę, potem wiertarka, papier ścierny i ogień. Trzeba wszystkio zeszlifować do gołego metalu. Ale pewnie idealnej powierzchni nie będzie, bo tam gdzie mas teraz wżery będą zagłębienia. Najlepiej dać do wytoczenia na tokarkę. Jak nie masz gdzie, to pewnie taniej wyjdzie kupić nową piastę na olx.
  9. łańcuch na 11rz jest węższy. On nie wejdzie na kasetę 7rz. Tabela wymiarów łańcuchów rowerowych: Rodzaj łańcucha Szerokość zewnętrzna 12-rzędowy 5,3 mm 11-rzędowy 5,5 mm 10-rzędowy 6 mm 9-rzędowy od 6,5 do 7 mm 6-,7-,8-rzędowy 7 mm Jednorzędowy 8,6 mm 13-rzędowy 4,9 mm Ja mam korbę 9rz, łańcuch i kasetę na 8rz. Wszysto działa idealnie.
  10. To jest plastik. Zetrzyj farbę delikatnym papierem ściernym, potem wypoleruj coraz drobniejszym i zostaw bez malowania. Ja bym zaczął od p220 lub jeszcze drobniejszego.
  11. Power bank, dyndający kabelek, drutowanie na trytytki....Rower może i wart 100 PLN. A ile jest warte twoje zdrowie, życie czy spodnie, które rozerwiesz jak w nocy najedziesz na patyka i się wypierniczysz. Co do przewidzenia, to pozostaje albo wróżbita Maciej, albo naładuj powerbank, podepnij w domu i zobacz ile będzie to świeciło. Jak już koniecznie chcesz power-banka, to bym brał minimum 10Ah. Jest szansa, że przynajmniej się do czegoś przyda i dzisiejszy telefon na full naładujesz jak trzeba będzie.Mały powerbank trzeba będzie non stop ładować, podczas pracy będzie się grzał i szybko go zajedziesz. Co do tej lampki z mediaexpertu na USB normalnie załamka...... Do tylnej kup 2 paluszki AA alkaliczne - starczą na całą zimę. A komplet 4 sztuk z biedry na 2 sezony. A tak w ogóle to zły dział wybrałeś. Jest specjalna kategoria - druciarstow rowerowe się nazywa
  12. Ja mam multitool kellys scout. W domu korzystam tylko ze skuwacza z tego narzędzia. W trasie nigdy mi się nie przydał. Dodatkowo mam 2 imbusy 4 i 5 lub 5 i 6 (teraz nie pamiętam) które ogarniają 95% wszystkich śrubek, jedna dętka i plastikowe łyżki z decathlonu za dyszkę, jakąś mini pompkę i ze 3 stare spinki w razie co. Z awarii jakie miałem, to kilka kapci na drodze, raz rozerwana opona (żona musiała autem ratować) i raz przerdzewiała linka pod suportem od tylnej przerzutki.
  13. Auta maluje się podkładem, potem idzie lakier i na koniec parę warstw lakieru bezbarwnego. Nie wiem jak producent to pomalował. Jeśli użyjesz podkładu w innym odcieniu niż fabryczny, potem dasz inną ilość warstw niż dał producent, to na stówę będzie widać placek. Jak odetniesz obszar malowania taśmą, to tym bardziej będzie widać odcięcie. Ja bym dał jakiś podkład i potem poprosił jakiegoś modelarza lub kogoś z klubu modelarskiego żeby spróbował to zamalować aerografem za jakąś opłatą. Ewentualnie u lakiernika samochodowego. Sam bym się za to nie brał. Co do farby to najlepiej udać się do sklepu dla lakierników samochodowych. Mają tam próbniki kolorów, doświadczenie i tam najlepiej farbę dobiorą. Są lakiery krylowe, wodne, na bazie rozpuszczalników. Kupowanie pierwszego lepszego produktu z allegro to nieporozumienie. Lakier źle dobrany potrafi się zważyć z innym elementem. Jak człowiek dobrze odcień dobierze i ktoś przemaluje całą górną rurę, to śladu nie będzie. Jeśli dasz taśmę to na sto procent będzie widać, no chyba, że jakieś ciemniejsze paski na ramię sobie chcesz umalować. Ja bym teraz kupił w Rossmanie jakiś lakier do paznokci w podobnym odcieniu, zabezpieczył to do wiosny jako tako aby nie korodowało i sobie na spokojnie poszukał kogoś z doświadczeniem w tej materii.
  14. Co do pozycji to lepiej jest się trochę pochylić a nie jechać w pozycji wyprostowanej. Mniejszy opór powietrza, lepsza kontrola nad kierownicą w zakrętach, mniejszy wysiłek przy pedałowaniu. Rozumiem, że jak się wiezie żywność, to pozycja bardziej pionowa może być wskazana. Może spróbuj kupić jakiś porządny bagażnik z koszem na torbę i wtedy torbę na bagażniku byś woziła? Siedząc pionowo i to z plecakiem cały nacisk jest na pośladki. Pochylając się do przodu część nacisku jest przenoszona na kierownicę. Byłby mniejszy nacisk na 4 litery. Sporo osób zaleca aby siodełko lekko do przodu pochylić. Niektórzy mają je poziomo, inni nawet nosek do góry zadzierają. Kiedyś miałem super miękkie siodełko Bontrager. Największa jego wadą było to iż sztuczna skóra, którą było obite była szyta z dwóch kawałków - górna płaska część i obrzeża. Mimo, że było super miękkie, to szwy mnie ocierały. Podejrzewam, że wkładka żelowa też idealnie nie przylega do siodełka: są jakieś łączenia, jakieś wypukłości, szwy, poza tym może się przemieszczać. Teraz mam raczej takie szersze średnio miękkie. Na początku było beznadziejne, ale po paru tysiącach km się ułożyło pod ciężarem mojego dupiszcza . Teraz nie mam z nim problemów.
  15. Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Może w oponach o średnicy parówki wymiary się w miarę zgadzają, ale generalnie tolerancja +/- 5 mm w stosunku do tego co jest raczej synonimem obecnych "standardów". Załóż, jak nie spadnie i Tobie będzie odpowiadała taka szerokość to nie ma co się doktoryzować.
  16. Opona na kolarzówkę i na 29'era da się nałożyć na mają 28 calową obręcz, ale ich obwód nie będzie jednakowy. Poza tym jeden waży 60 kg, drugi 120, jeden jeździ na niskim ciśnieniu inny na wysokim. Nawet na tej samej oponie mogą być różne wyniki. Dlatego najlepiej samemu zmierzyć a nie posiłkować się tabelkami. Do prawidłowej kalibracji licznika potrzebujesz pastę do zębów i miarkę minimum 3 metry. Procedura jest następująca: 1. Idziesz do łazienki 2. Bierzesz pastę do zębów 3. Bierzesz rower na ulicę 4. robisz kropkę na tylnej oponie wielkości ziarna grochu. 5. Prowadzisz prosto rower 6. Mierzysz na ulicy odległość między białymi kropkami. Następnie trzeba udać się gdzieś na wycieczkę na w miarę prosty odcinek drogi, najlepiej 5-10 km. Odpalasz jakąś nawigację i rejestrujesz trasę. Następnie porównujesz dystans po tych 5-10 km licznika z tym co ci pokaże GPS w telefonie. Jeśli licznik pokazuje za dużo, to trzeba podać trochę mniejszy obwód koła. Jeśli za mało w stosunku do telefonu to ciupkę zwiększyć. Mi licznik na dystansie 100 km myli się o około 300 metrów. Można skalibrować na wiosnę lub jesienią
  17. na lewej manetce miało być oczywiście Myślę, że do 27-28 km/h dojdziesz i to będzie koniec Nie chcę bynajmniej krytykować, ale na tego typu rowerze szybciej się nie da niestety. Z korbą 40T spokojnie na 5-6 bieg wystarczy na takie jazdy. Na mojej Alivio 4050 jak z przodu mam duży blat to z tyłu łańcuch jest prosto na 3-4 zębatce. Jak dla mnie idealnie. Trochę kombinowałem z podkładkami, inaczej niż zaleca producent, ale teraz jest OK. Na blacie 46 z tyłu miałem 2-3 bieg najczęściej, teraz 3-4. Zresztą teraz nowe gravele single z przodu często mają 40T. MTB nawet 36T. Blaty 46-48T wg mnie to dobre do szosy gdzie 35 lub szybciej się śmiga, ale nie 20 czy tam 25. Żona ma crossa z klasyczną korbą 48/38/28 i dużego blatu z przodu nigdy nie używa. Jeździ na tarczy 38T i 3-4-5 biegu z tyłu.
  18. A czy konieczne potrzebujesz korby 46/30? Ja zmieniłem w swoim z 46/30 na 40/30 HT i nie żałuję. Na ogół przy prędkościach do 20 jeżdżę teraz na 3-cim biegu, 20-23 4 bieg. Piąty i szósty prawie wcale. 7-8 można by rzec nigdy. Generalnie zmiana korby 48 czy tam 46 na mniejszą w na kołach 28 to najlepszy upgrade w moim życiu. Mam obeecnie Alivio FC-M4050. Najmniejsza tarcza odkręcona. Faktycznie teraz nie jest dostępna niestety. Jakbym teraz kupował to bym brał https://allegro.pl/oferta/korba-shimano-fc-mt210-3-40-30-22-t-175-mm-oslona-14445036866 Lub jakiegoś wariantu na dwa blaty z największą tarczą 40/42T. Nie wiem jak Twój trek, ale mój mimo, że na prawej mam 2 biegi indeksowane, to 3 kliknięcia obsługuje.... Generalnie po zmianie korby jeżdżę na 1 czy dwóch biegach wyższych niż poprzednio. Linia łańcucha lepiej wygląda.
  19. Ja miałem w starym rowerze podobne i nie polecam. Skręcając zahaczałem butem o te plastikowe ząbki trzymające pałąki. Błotnik w sumie solidnie się trzyma, bo jest osadzony w kilku punktach, ale te ząbki to porażka, szczególnie zimą jak jeżdziłem w cięższych butach Lepiej, żeby powierzchnia zewnętrzna błotnika była gładka. Ten za 45 jak i za 75 jest za krótki z tyłu - nie osłania przerzutki. Poza tym ten droższy nie ma pałąków usztywniających konstrukcję. Tego typu bym polecał https://allegro.pl/oferta/blotniki-rowerowe-kross-merlin-wide-sds-28-14318739004?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:top:active&bi_c=YjdiN2VkZjAtN2E4Zi00M2MwLThlZDktMDNlOTk4YjBkMTg5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=b1d91b03-358c-472d-b5d6-b9573f85f192 Nie mówię, że to najlepszy ale nie ma tych ząbków / rogów. Nie wiem jak z długością tylnego czy osłania przerzutkę czy nie,
  20. Ja z tego korzystam https://rowerplus.pl/pliki/kalkprzelozen.htm
  21. Clou tego wątku można skwitować następująco. Prawdopodobnie każdy jest w stanie przejechać 30-40 km bez picia jak temperatura wynosi około 15 stopni. Tym bardziej, gdy jest się świadomym, że za 1,5-2 h w domu wciągnie się schabowego. Ale jak jest gorąco i upał to coś tam popijasz i podjadasz. Dla mnie wątek nic nie wnosi. Każdy jest inny, każdy ma inne preferencje i kondycję. Jeden da radę zrobić 100 km jak wielbłąd i jest szczęśliwy, inny co 15 min musi coś zjeść i popić.
  22. Przede wszystkim z odcięciem. Na przód jest polecane Prox Aero III 60-70 PLN, na tył cokolwiek na dwa paluszki AAA. Bynajmniej żadne latarki taktyczne i szperacze, bo to zło.
  23. Pewnie manetki też masz badziewne. Jeśli rower jest na Microschifcie, to pewnie masz wolnobieg a nie kasetę. Altus, Acera, nawet Tourney dobrze działa, Deore to pewnie więcej niż ten rower kosztuje. Szkoda kasy. Ja bym szukał Altusa 310, Acey 360 i jakieś klamkomanetki w miarę sensowne np. https://allegro.pl/oferta/klamkomanetki-manetki-shimano-komplet-3x8-st-ef65-13998774880 No i nowy hak, oraz serwis i przesmarowanie linek. Płynność działania zależy od poprawnej regulacji. Dobrze ustawiony tourney zadziała lepiej niż byle jako przykręcona deorka. Ja u siebie zmieniłem Altusa na polecaną tu na forum Sorę jakoś spektakularnej różnicy nie widzę.
  24. Wiele osób kupuje Suporty Neco za 20 PLn i chwali. Nie wiem czy jest sens kupować schimanowski 3 razy drożej.
  25. W jakim sklepie kupowałeś i ile czasu minęło od zakupu? Ja jesienią kupiłem w centrum rowerowym i też muszę im reklamację zgłosić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...