Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Powitoł

Dzięki za pomysł, do tego rzepowa łata na packmana i torba za chwilę mogła by wyglądać jak czapka przewodnika pttk :)
Ale poważniej - mam jak na razie kupę bardziej przyziemnych problemów...Na cukierki będzie jeszcze czas.

Nie doceniasz fanbojów, szczególnie jak produkt na zamówienie, szczególnie jak branża niszowa, szczególnie gdy produkt polski i od znajomego ;)
Wtedy cukierki potrafią zarobić na szynkę do chleba z masłem :D
Spadam, bo temat nie o tem :)

Rozglądając się za giętym trójkątem ;) taki... cheba to monster jest(?)... wpadł mi w oczy - Black Cat:
BlackCatCycles2015-1.jpg

BlackCatCycles2015-2.jpg

Kolor tylko nijaki taki ;) reszta mniam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pierwsza część ciekawostek w końcu może oficjalnie ujrzeć światło dzienne!

IMG_9368_edit.jpg

RONDO - nowa marka 7ANNA rusza w świat. Carbą, glin i staLo♥y!
LINK

ps: ale to jeszcze nie jest TA nowinka na którą sam raduję pyski
ps2: chłopaki na rowerach się znają, ale utorbienia dopiero się uczą - rooobag mnie rozwalił :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O minutkę mnie wyprzedziłeś z tym njusem Prezesie :) 

 

Ale - poza torbami to nic ładnego tam nie widzę.

 

Doszedłem do wniosku że mam chyba zbyt konserwatywne podejście do rurek, bo jakieś toto fikuśke i koślawe. Stalówka do przełknięcia gdyby jej naprostować tylny trójkąt i jakiś mniej futurystyczny widelec wrzucić. 

 

I serio? Dużo miejsca na opony to 700x42?  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wiesz, Miky... mogłem wyprzedzić Cię ciut więcej niż minutkę ;)
Wiem, że to nie rowery dla konserwy ani miłośnika monsterowego szaleństwa a raczej zapatrzonych w OPENa (tak dobrze przyjętego na świecie). Nie dla nas ale cieszyć się TRZEBA!
700x42 albo 650bx2,2 ale przy krótkim ogonie, to nie jest westchnięcie do Awola, ani nawet Sekwoi.

A widelce choć masywne (i zgadzam się - całkowicie nie pasujące do stali) mają jeden mały myk wymyślony tu w Polsce (a ten kto na to wpadł chowa się gdzieś tu w naszym gronie ;) ) , opatentowany, zadesignowany jak należy (też przez mocną ekipę). Prostym ruchem podobnie jak z tylnym ogonem można zmienić geometrię i właściwości jezdne roweru. Albo łagodnieje kąt, suport lekko się podnosi, wydłuża offset w sam raz na żwirowe przechadzki albo wyostrza nos, suport obniża i łagodnieje offset! HA!

i jeszcze drobiazg - dwa bidony! :) da się? Ano da, bez zbędnego tłumaczenia że to nie turystyk, że po co. Jak by te dwie dziurki miały podnieść cenę o 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

 

A mi się dziś nie udało sprawdzić czy Smart Sam 2,25" wejdzie do Kony Sutry, bo zamiast dętki jest mleczko :w00t: W sumie 70mm miejsca jest. Wiedziałem, że opony w zestawie są przystosowane, ale nie sądziłem, że już zalane będą :laugh: Trochę to źle, bo ciężej będzie odchudzić. Rower bez SPD waży 11,4kg :whistling:

 

 

ps: ale to jeszcze nie jest TA nowinka na którą sam raduję pyski
 

 

Ciekawe, czy to nie TA nowinka, na którą ja czekam? :thumbsup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że przebiegła mi przez głowę myśl "A może dałoby się toto cudo ze zmienną przednią geometrią wyrzeźbić ze stali?" :) Także oczywiście, wideł pod względem konstrukcyjnym jak najbardziej na plus. 

 

Dle bidony to dla mnie norma, i to w taniej ramie którą ujeżdżam. Fajnie że pożenili to od razu z Leniwcem - też się da. 

 

I mimo wszystko jakoś bardziej cieszę się z powstania tej marki i tych rowerów niż nagrywania filmu z RAG+ na leśnym pumptracku krzycząc "Patrzcie, da się zrobić rower do jazdy w terenie i po szosie!!! Patrzcie, da się skakać na baranku!!!" Bo na to pierwsze to kilka lat za późno a to drugie nie ma większego sensu. Chociaż kto wie, to że my biegniemy do przodu nie znaczy że Kowalskie dopiero teraz nie odkrywa mody na gravele i monstery. 

 

A tu mamy stylistycznie-co-kto-lubi ale nowocześnie, do tego od razu w sensownej scenerii i odpowiedniej konfiguracji (no i szacun za współpracę z koleżkami z NS-a), dużo przyjemniej się to ogląda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Chociaż kto wie, to że my biegniemy do przodu nie znaczy że Kowalskie dopiero teraz nie odkrywa mody na gravele i monstery.

Ano to fakt, widzę to po środowisku, znajomych którzy tu nie zaglądają. Są i tacy dla których dopiero 29" zaczyna być normalną rzeczą...
Biegniemy do przodu, biegniemy. Aż sprawdziłem - monstercross pojawił się w tym wątku w kwietniu  2013r, czyli prawie 4 lata temu :D 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo się zachwycałem jeszcze zdjęciami tej chyba niebieskiej wersji, w węglu... podobają mi się wszystkie trzy, Wizja że jadę w sobotę na 68 km w Kampinosie po korzeniach na oponach 2,25 a w niedzielę  100 km do Góry Kalwarii na szosowych gumach... Pierwszy raz prawie już chcę kupić gotowy rower, chociaż nawet i set rama widelec też... Strasznie podoba mi się ten kolor aluminium, strasznie... Karbon byłby najlepszą inwestycją racingową, stal otwierałaby progi na szczecińskich zlotach albo w Górach Sowich,  jak tylko będzie duży rozmiar do testów albo do promowania go w Warszawie to zapisuję się w kolejkę... Taki jestem zachwycony ogólnym WJU! Opona 2,25 i krótki widelec z tyłu, lepiej byłoby mieć tylko  geometrycznie"szosówkę" na kole 29x2,25, ale może i 27,5 da radę w Puszczy, dlatego taki jestem do pożyczania chętny!!!!  Ten malinowy metalik :) Nawet steroidowy widelec mnie nie odpycha, poczułem wiosnę, mam nadzieję że żwirołaki w Stanach padną z zachwytu !!!

 

Pytanie czy można zmieścić korbę szosową 53/39 i przednią przerzutkę ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Tak się  złożyło że biorę udział w tworzeniu rowerów Rondo. Chętnie odpowiem na pytania.

Na początek: wszystkie rowery mają taką samą geometrię, i ten sam karbonowy widelec - nasza własna konstrukcja.

Przednią przerzutkę można zamontować tylko do rowerów karbonowych - w alu i stalowym z różnych wzgledów nie ma takiej możliwości.

 

Rowery już są w kolejce do produkcji - będą dostępne już latem tego roku.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co, dał już ktoś znać Jankowi Watsonowi? 

 

Mi się te koślawe ramy nie podobają wybitnie, ale kciuki będę trzymał i tak :)  


 

 

Kowalskie dopiero teraz nie odkrywa mody na gravele

 

A to to sobie wypraszam, Kowalskie jeździło szosą po szutrach zanim to było modne, na jednobiegowo jakby komuś zbyt zwyczajnie wybrzmiało! o! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Rowery już są w kolejce do produkcji - będą dostępne już latem tego roku.

 

No właśnie. Czytelnicy tego wątku na pewno będą zainteresowani ceną i możliwością zakupu samych framesetów (i z góry proszę, żeby co i rusz się nie pojawiały pytania o cenę ;) )

 

Kozak pomysł na malowanie obręczy - zwłaszcza w tym stalowym przypadło mi do gustu. No i to połączenie racing'owej zieleni z żółtym. Mam dziwne skojarzenia z jednym z rowerów od Stantona. ;)  

 

Niewątpliwie cieszy fakt, że w końcu coś się zaczęło u nas "kręcić". Piona!   :thumbsup: 

 

17038789_10155784494893906_4203255555826

 

 

 

Czy posiadacze WTB Nano 700x40c byli by tak uprzejmi i zmierzyli realną szerokość opony? Będę bardzo wdzięczny!   (w internetach rozstrzał 38-42mm..)

 

 

U mnie dokładnie 41mm na obręczy Pacenti SL25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Chętnie odpowiem na pytania.

 

Proszę bardzo, oto pytanie.

 

Dlaczego do tak ładnej ramy - ten zielony - wsadziliście tak parszywie wyglądajacy, węglowy widelec? 

 

I zaraz za tym: jakie są dane tego widelca A2C i wyprzedzenie, aby podmienić na coś bardziej estetycznego w razie zakupu?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć skojarzeń z widelcem mam moc, Yarr wie, w pogiętej stalowej ramie z konewkową główką ten widelec mi pasuje, fajnie wygląda ten dynks "geometry elewator" na końcu pod rower zassany, ten rower łamie optyczny stereotyp, jest jak rozcięta kaszanka, wcale nie udaje kiełbasy a uwodzi smakiem...

 

Idea dodania stylowego stalowego widelca do kompletu jest jednak zacna, pobudzająca, atrakcjna koncepcyjnie, w koncepcji nowatorska byłaby niesamowitą atrakcją, tylko czy w stali można coś wystrugać na przekór klasyce, o lekkim i porywającym wyglądzie pod tapirowaną główkę? Moze szerokie zamufowanie w stylistyce plasterkowo kaloryferowej jak z lat trzydziestych , i pióro podgięte na dole, tylko ale czy stalowy hak dobrze grałby z klockiem,insertem przekładki? czy mechanicznie to by się obroniło czy projekt/wykonanie/cena jest do ogarnięcia...

Bo zamiast węgla mozna pewnie wsadzić wszystko i szpadelek i motykę oraz grabie w zależności od prac polowych... zastanawiam się czy specjalnym malowaniem widelca nie zrobić zludzenia optycznego wlasnie w tej stalowej ramie tak aby przód lekko odchudzić rzutowo okowo, pionowy podział koloru zieleń metalik wąsko lampas z boku i zółta krawędź natarcia przód, tył,jak w angielskich samolotach tylko z oczkami na bidony zamiast działek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a ja zamiast już teoretycznie kombinować co by tu zamiennie spawać, strugać, kupować aby brzydotą nie grzeszyło poczekałbym spokojnie jeszcze sekund kilka (wszak wspominałem - to jeszcze nie TO:thumbsup: 

(choć sami zauważcie - w stalovym zielonym tak jakoś to pomalowali zacnie iż wideł wygląda na szczuplejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do tak ładnej ramy - ten zielony - wsadziliście tak parszywie wyglądajacy, węglowy widelec? I zaraz za tym: jakie są dane tego widelca A2C i wyprzedzenie, aby podmienić na coś bardziej estetycznego w razie zakupu?

 

Czy parszywie to kwestia gustu, powiedzmy że wygląd jest podporządkowany funkcji. Dlatego też użyliśmy karbonowego w stalowej ramie. Zresztą nie jest to takie nietypowe - ostani Spec, czy Niner - wszystkie mają karbonowe widelce ze stalową ramą.

parametry widelca to 400mm A-C i 45mm wyprzedzenia w jeden pozycji i 390/55 w drugiej.

 

 

 

 

Idea dodania stylowego stalowego widelca do kompletu jest jednak zacna, pobudzająca, atrakcjna koncepcyjnie, w koncepcji nowatorska byłaby niesamowitą atrakcją,

 

 

NIestety, koncepcja TwinTip byłaby bardzo trudna do wykonania w stali. A jeszcze zeby było ładnie i lekko - nierealne.

 

 

Jeśli chodzi o ceny - chyba jeszcze nie są ustalone na 100%, dam znać jak będę wiedział.

 

Marcin

Edytowane przez marcinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w widelcu wazne jest najbardziej jak się na nim jeździ, patrzenie jest wazne poniekąd, ale jazda jest priorytetem, i skoro to coś nowego to trzeba posmakować sprawdzić zobaczyć na żywo.... szczególnie z oponą szosową i 8 atm,ale tez i szrokim laczkiem na korzenny zjeździe ale i na sprincie po kocich łbach ... Idealem było by znaleźć się w towarzystwie takich trzech wersji jak na fotografii reklamowej i tylko je zmieniać pod pupą na bruku właśnie, geometria, ciśnienie ,rozmiar, siodło, sztyca identyczne, i ocena samej ramy, stal/karbon/alu . Najlepiej na jakimś brukowanym zjeździe. Ciekawe czy np w grupie pięciu testerow udział materiału samej ramy na komfort jazdy zostałby zauważny. Jednak dużo, najwięcej zależy od pracy widelca, i opon, a mało kto ma szanse przetestować identyczne ramy z innego materiału w identyczne konfiguracji sprzetowej, także Marcin gdyby takie zestawienie Wasz fabryczny test, albo np dzienikarski miał miejsce i pojawił się gdzieś w wirtualnej rzeczywistości - bardzo było by ciekawie. Sam np jak już pisałem optycznie najbardziej wpatruję się w ramę alu, kolor, proporcja, pasowanie z widelcem. Ale jak myślę o tym jak sztywne są alu szosówki, ciekawe czy realnie czuć pod pupą czy akurat jedzie się na ramie zielonej malinowej czy szarej(czarnej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...