Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pozwolę sobie dołożyć linka co by było szybciej niektórym :)

http://www.pinkbike.com/news/praxis-ks-wtb-taipei-show-2015.html
 

 

ps: osobiście to mnie to 2,8 kręci (nie licząc wagi), bo na środku linia jak w nano i być może po dobrym nabicciu do całych 3atmosfer opona szła by ładnie także po asfalcie. Dojazdówek - co by człowiek robił - nie uniknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy wyście sobie Pany chocia minimum trudu zadali i oprócz wyślepienia się w obrazek poczytaliscie co napisano?

 

 

 

a proper plus-sized mountain bike tire that’s designed for ripping enduro courses to shreds. It’ll be available in two casings: The more aggressive TCS Tough: High Grip gets their sticky Gravity DNA rubber with a two-ply casing for pinch and cut protection.

 

 

To będzie papuc na tak zwane modified trails, także nie obawiałbym sie specjalnie o błotne warunki...

 

Z reszta jak widac po real foto, nawet w błocie powinno sobie to-to dawac radę...

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeszcze Post-NAHBS'owo

 

black-sheep-29plus-cycle-monkey-rohloff-

 

RS1, Kronika, Naran i Czarna Owca...

 

Pono chopoki z RS'a byli sceptyczni ile takie koło w tym widelcu ma w górę przestrzeni przy pełnej kompresji, ale sztuka niewątpliwie sie udała...

 

Swoja drogą mam zadanie dla Króla Internetu :)

 

Odszukać fote RS1 z kołem 29+ i pełną kompresją...

 

Podejmiesz taką rękawice Adamos?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poszukiwań obrączek dla Yarr'a natknąłem się na takowe cudo jak Light Bicycle. Wunglowe 45mm za 200 dolków? Teraz jak FED zgotował nam obniżkę baksów względem ojro itepe? Ciekawostka...

 

 

carbon-29er-50mm-wide.JPG

 

 

POZDRo-:ver


...a z innej beczki - wygląda na to iż Gienek wiedział co czyni ze swymi "udziwnionymi" piastami w prototypowym B+... Lisek i robiękupę zaprezentowali nowy rozmiar amorów/piast oraz korb! Ktoś posiada dobrego szpieguna w krainie dreszczowców ;) 

 

Szersze amorki:

sid-reba-pike-crop-965x600.jpg

 

Szersze korby:SRAM_MTB_XX1_Crankset_DM_ChainRing_Side_

 

Szersze piasty:

SRAM_MTB_MTH_746_Rear_Disc_11sp_Hub_M-10

 

No niestety portfele tych co się skuszą zostaną skuszeni będą o wiele węższe. Więcej info na Singletrack'u.

 

 

Oraz świetne, moim skromnym zdaniem, podsumowanie tejże nowinki:

 

j00b7.jpg

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamburgerowe ceny wyglądają dobrze jak człowiek kupuje i transportuje osobiście lub przez wprawnego przemytnika.

Paypal przelicza walutę według cinkciarskich stawek z dni ostatnich PRLu, a koszt przesyłki i cło dopełniają horroru.

Ból w tym, że z tamtej strony Wielkiej Wody, robią rzeczy w EU nie widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

No fajne obręcze... Podobne tak wagowo jak i cenowo do Nextie

 

Przeglądałem opinie na MTBR i wyglada to na popularną, sprawdzoną, budżetową opcję. Niżej to już tylko kitajskie nołnejmy, wyżej Whisky Components, NOX i tak dalej aż do Enve.

 

Co do piast przednich pod 110 to sie tylko tak zastanawiam, czy juz tak przypadkiem nie jest? Bo mi sie zdawało, że piasty pod przelotówki juz maja 110mm? Czy się mylę i cos pobabuliłem?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

36" wraca niczym czkawka.. 
(jak by się nie dało 32")
DSC_4501_Fotor.jpg

z TaipeiCycleShow...

ps: zaraz, zaraz... a zauważył ktoś jaka firma podpisała się pod tym rowerem? :)


i (zabijcie jeśli był) budżetowy fat-uginacz: RST Renegade (na ramie co chyba dobrze widać - STALLOVEJ Authora)

DSC_4542_Fotor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstępnie przymierzałem coby to skonstruować, ale że obręcze i opony są sporo droższe od fatbike'owych, to przestałem. Natomiast nadal aktualny jest pomysł na tani widelec do 36era (zrobiony z widelca amortyzowanego 26", jak w pierwszej wersji Grubcia).

Edytowane przez adriansocho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kiedyś było 110x20

Potem 100x15

Teraz 110x15

 

Opcje powoli się kończą ;)

 

... 135x9 Surly, Salsa, 110(?)x24 Maverick, (???)x15 RS1, 150x15 Bluto, 135x15 Muru FAT, 150x9 Salsa...

 

Niedoceniasz ludzkiej pomysłowości i tendencji do komplikowania :P

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeszcze trochę foto z Taipei w 3 galeryjkach.

http://www.vitalmtb.com/photos/member/Taipei-Cycle-Show-2015-Day-1,8719/Taipei-Cycle-Show-Stealth-Dropper-Post-from-Marzocchi,87840/general-lee,957
http://www.vitalmtb.com/photos/member/Taipei-Cycle-Show-2015-Day-2,8725/Taipei-Cycle-Show-2015-Day-2-Nicolai-ION-20-Effi,87933/general-lee,957
http://www.vitalmtb.com/photos/member/Taipei-Cycle-Show-2015-Day-3,8728/Kores-New-Take-on-the-Narrow-wide-Ring,87995/general-lee,957

A z narrow ringa od Kore, to łańcucha chyba nawet przy wymianie nie idzie ściągnąć. :)

s1200_TR_7073.jpg?1426861317


Przy okazji, pozwolę sobie na mały OT i przypomnę (tak tylko, do pośmiania) 2011r. i BUCS X.C Carnage. Ziomek dzwoniący w ramę najlepszy! Miłego Łikenda, Enjoy! :icon_mrgreen: 

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

i jeszcze z Taipei kilka półtłustych smaczków, które nawet moje kaprawe oko ucieszyło..

Wspomniany już wcześniej Panaracer FatNimble w wersji 27,5+ o 29+, ale co bardzo ciekawe Panas chwali się iż podobno wersja 29x3 ważyć ma... 730 gramów (o jak się oko cieszy!) Waga wręcz abstrakcyjna. Panowie, czyżby opona marzeń? Wersja drutowa około 50$, zwijanka 80.
Bieżnik wygląda na "lekko & szybko"
p5pb12024600.jpg

Duro pokazało dwie prawdziwie agresywne opony
Crux 27,5/29 x 3,25 (bynajmniej nie do CX) 
p5pb12024599.jpg

Miner 27,5x3,0"
p5pb12024598.jpg

Kenda
kolejny szybki? Havoc 27,5x3" (czy podobnej nazwy nie używał RF albo easton?), podwójna mieszanka gumy 60a/50a (jak by mało było przyczepności hehe)
p5pb12024597.jpg
p5pb12024596.jpg
(bardzo się podobie, bardzo.. taka na Paprykarzowe Ziemie)

i (pewnie ekonomicznie) VEE Trax w szerokościach 2,8/3,0/3,25" a wagi (kolejne obiecanki?) w granicach 800 -950gramów. Osnowa 120TPI (czyli będzie mięsiście), ceny w okolocy 100-110$.
p5pb12024602.jpg

I dowód, że grunt już opona widziała:
p5pb12024605.jpg



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak na razie spada waga, za "chwilę" znormalnieją ceny? ;)
Może 2016? Jeszcze z rok temu sam pisałem, że 4" jakoś nie widzę ale lekkie szybkie 3"? Czemu nie!?
Pytanie tylko jaka będzie realna średnica - czy będzie to rzeczywiście (jak niektórzy głoszą)) zbliżone do jakiś 72 cm średnicy czy raczej bliższe obecnemu 27,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wykartkuj ishi a nie marudzisz :P

 

Nawet 4.8 bez problemu dostaniesz. Jest flota, jest papuć.

 

29+ to ciągle białe kruki...

 

Powiem tak. Czupsy odebrane, jutro sesja zdjęciowa a nawet pozwolę sobie użyć mojej wagi kuchennej niezgodnie z przeznaczeniem :P

 

Zawsze kochałem Panasy ale 730g w wersji 29x3 ociera się o szmatę, papier i Durexa obawiam się...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...