Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Edyta: a propos mojego pomysłu, może nie jest aż tak nowatorski...zobaczymy zresztą, to nie do końca to co bym chciał

W tym projekcie potrzebny jest dawca ale też ciekawy. Widzę problem z dopasowaniem średnicy wewnętrznej bambusa do rurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Napisano (edytowane)

Hehe, obstawiam, że jak zwykle zacznie się od tych mniejszych, bardziej nastawionych na klienta, a później pomysł podchwycą wielcy. Bo i jakże..?
 

I wracamy do poczatku wątku... :)

Około 3:30 min. na chwilę wysadziło mnie z fotela - przecie tam nawet żadnych drzew nie ma w razie małej wtoopy. :whistling:

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad Inbred'em 29 + wstawienie do tyłu 27.5" ale boli mnie nieco wtedy długość tyłu + pytanie jak ze skokiem 120mm (czy suport nie będzie za wysoko).
Mam 194cm, więc rama 21" (NS Eccentric za małe rozmiary), do tego chciałbym górną rurę w okolicy 640mm (635-650), amortyzator 100-120mm (preferowane) z kołem 29er.
Budzet 1500-2000zł więc z tego co się orientuje pozostaje HT. Aluminium też przeboleję, oraz fajnie jeżeli ramka będzie miała główkę taper'ed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ramą Inbreda to chyba odwrotnie : z tyłu zostaje 29 cali a z przodu 120/140 mm z kołem 27 albo 26 i oponą trzycalową... Dla mnie ta geometria z widelcem 100 była by już denerwująca na podjazdach,  120 doprowadziło by mnie do pasji a 140 do szału... ale tak sobie hipotetyzuje, natomiast w imbredize tylne widły nie są zbyt podatne na założenie szerokiej opony , nawet ich profil pod 29 z trudem odgina się na na oponę 2,35, Mniejsze koło musiało by mieć chyba maks 2,1 żeby klocki nie szły milimetry od ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

jak się buduje 79erowca (a że tak powiem dwa zbudowałem, trzeciego byłem ojcem chrzestnym) to albo bierze ramę 650b enduro i zakłada 29 z jako takim skokiem, albo wideł sztywny i zyskuje sarnę" (ostrzejsze kąty i niżej suport)
Ewetualnie wziąć 29 z krótkim (np kona honzo-415mm!, niner ROS, lub coś z poziomymi jak Unit i popracować nad hakami jak kolega TwojaStara). Dobra baza (jak dla mnie) bo suport się obniża ale miejsca na amor i koło 29 zostaje. Tu trzeba szukać ramiaka z ostrym kątem podsiodłowej (74*?) żeby po opadnięciu tyłu sztyca nie bujała jak głupia (przy elastycznej sztycy tak poniżej 72* zaczyna to być wkurzające)
640 mm góry to sporo i może słaba to pociecha bo nie wiem jak z dostępnością ale... 
Honzo - dla L ma 635mm a dla XL - 659mm,w dodatku to rower/czołg w sam raz pod dzikiego 79erowego ednuraka.
a Unit (ten łatwiej dostępny - nawet Adamos w wątku rometowym podał link do ramy) - 19' - 622 mm, a 21" - 648 :D
A co do kątów jeszcze - zawsze w ostateczności możesz założyć stery korygujące kąt sterówki-wszystko się da Panie...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

"wycieczkowiec/wyprawowiec" że aż miło popatrzeć.
Czemu takich rowerów jest tak mało na rynku (naszym rynku) a na ogół pod hasłem "podróżnik" "wojażer" czy "globtroter" dostajemy tandetnego aluminiaka na acera z kiepskim amorem z przodu i geometrią damki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Dla miłośników napędów 1x... SSC własnie zapodało grubo-chude zębatki. Natenczas tylko w standardzie BCD104 32,34 i 36T ale obiecują inne BCD i T.

 

iO-chainring2.jpg

 

Ekwiwalent 130 ziko za sztukę (26 funia bez jednego pena) i jak by ktos był potrzeboski to na Stalovy mogę przemycić :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

absolute black to tehan? jeśli dobrze pamiętam - oglądałem jego pomysły tam wrzucane sprzed lat - suport na łożyskach ślizgowych sferycznych, mimośrodowa opaska prowadnika łańcucha czy tytanowe tarcze hamulcowe.... Widać potrzeba sporo czasu (skąd ja to wiem..) żeby od prototypu przejść do poważnej produkcji no ale brawa brawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...