Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa słowa

szeroka obręcz       

( Easton)

sedno, porównanie dwóch kół 

24mm/49 mm szer. obręczy mierzonej zewn.

daje

52mm/62mm szerokości tej samej opony z dętką.

opona Marathon Almotion 2,1 czyli 55-622.

Optycznie koło szerokie jest momentalnie w ocenie bardzo większe !!! niż stojące obok koło zwykłe.

Gdybym zaplótł koło na tej obręczy na tył prawdopodobnie gumy obcowanie  z widelkami ramy w inbredzie było by już w granicach sił wanderwalsa czyli z prześwitem bibułowym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny! Ostatnio było zdjęcie ze sklepu, tu wygląda taki Marin idealnie!  Widzę że z tyłu Sks 65? czy ten błotnik po teście jest ok? czy to może coś innego?  Nie widzę drucików, hmmm

Ale lasu się chce, chociaż dziś tak mnie mroziło bez roweru, że czekam na jęzor saharyjski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, itr napisał:

Piękny! Ostatnio było zdjęcie ze sklepu, tu wygląda taki Marin idealnie!  Widzę że z tyłu Sks 65? czy ten błotnik po teście jest ok? czy to może coś innego?  Nie widzę drucików, hmmm

Ale lasu się chce, chociaż dziś tak mnie mroziło bez roweru, że czekam na jęzor saharyjski!

Z tyłu dobrze widzisz, sks 65. Błotnik jak najbardziej spełnia swoje zadanie, a drucików nie widać, gdyż ich nie ma :D podczepiłem błotnik bezpośrednio pod bagażnik, tymczasowo za pomocą sznurka (czarnego, coby się komponował z matlakierem), w dłuższej perspektywie wdrożę jakieś permanentne rozwiązanie. Na przedzie druciki trzeba będzie zastosować, bo błotnik lubi zaczepić o oponę, gdy trzęsie. Sks 65 na przednim widle to też przerost formy nad treścią, bo raczej nie wcisnę z nim gumy szerszej niż 45c (aktualnie jest 42). Węższy błotnik podciągnąłbym wyżej, więc i prześwit byłby większy.

Btw : pytanie do ludzi doświadczonych w stali: warto lać do ramy jakieś chemikalia? W tej chwili podjąłem się tylko uszczelnienia otworów, coby wody nie dopuścić.

Edytowane przez krakonos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, krakonos napisał:

warto lać do ramy jakieś chemikalia?

Środek do konserwacji profili zamkniętych w moim przypadku. Ja kupiłem jakiś taki marketowy w samochodowym, bo nie chciałem czekać na przesyłkę, tylko działać :) Ale wiele osób poleca Ikorol

A czy to coś daje? Podsiodłówka nie wygląda źle, jeżdżę cały rok, bez względu na aurę. Tyle że moja rama była używana i lekki rdzawy nalot miałem od początku. W pozostałe rurki ciężko zajrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2018 o 07:34, akkwlsk napisał:

Środek do konserwacji profili zamkniętych w moim przypadku. Ja kupiłem jakiś taki marketowy w samochodowym, bo nie chciałem czekać na przesyłkę, tylko działać :) Ale wiele osób poleca Ikorol

A czy to coś daje? Podsiodłówka nie wygląda źle, jeżdżę cały rok, bez względu na aurę. Tyle że moja rama była używana i lekki rdzawy nalot miałem od początku. W pozostałe rurki ciężko zajrzeć :)

Dzięki, chyba skuszę się na Ikorol, bo widzę, że i odrdzewia i zabezpiecza, a do odrestaurowania mam jeszcze stalową ramę w rowerze mojej dziewczyny, która tej zimy postarzała się bardziej niż przez ostatnie 20 lat (rama, nie dziewczyna :D ). 

 

W dniu 27.02.2018 o 23:12, RafalxM napisał:

@krakonos  bardzo ładnie wyszło, ale śmiem twierdzić że jak będzie pływające błoto to plecy będą mokre ;)

Póki co nie jest źle, a w pływającym błocie raczej nie będę nim jeździł (nie bardzo mam gdzie go myć potem), także tego. A pełnych błotników nie chcę, bo są brzydkie (opinia subiektywna), hałasują i wymagają sporo zachodu przy ściąganiu (a rower będzie podróżować, więc czasem będzie rozkładan na czynniki pierwsze i składan w warunkach polowych).

Edytowane przez krakonos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ramę i widelec zalałem od środka woskiem w aerozolu ...
Takie coś ma w swojej ofercie np Boll czy K2 pod nazwą środek do konserwacji profili zamkniętych.
Z tym że ja osobiście potraktowałem tym ramę nową.
Jak sprzęt już zachodzi rudą to zaczynają się jaja bo najpierw rudą trzeba zneutralizować a potem całość zabezpieczyć.
Z tym jest sporo zabawy ... ja na rudą stosuję Cortanin F. Tylko z rama to będzie nieco zabawy aby nadgryzioną od wewnątrz stal skutecznie i na długo zabezpieczyć.
Póki nie ma rudej lej woskiem :).

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, rzezniol napisał:

Ja osobiście ramę i widelec zalałem od środka woskiem w aerozolu ...
Takie coś ma w swojej ofercie np Boll czy K2 pod nazwą środek do konserwacji profili zamkniętych.
Z tym że ja osobiście potraktowałem tym ramę nową.
Jak sprzęt już zachodzi rudą to zaczynają się jaja bo najpierw rudą trzeba zneutralizować a potem całość zabezpieczyć.
Z tym jest sporo zabawy ... ja na rudą stosuję Cortanin F. Tylko z rama to będzie nieco zabawy aby nadgryzioną od wewnątrz stal skutecznie i na długo zabezpieczyć.
Póki nie ma rudej lej woskiem :).

Pozdrawiam  

Cortanin F to dobry środek, używa się go do zabezpieczania przed korozją powierzchni metalowych zabytków archeologicznych. Ale takie żelastwa najpierw traktuje się elektrolizą, żeby odwrócić proces korozji (co w przypadku ramy raczej nie byłoby wykonalne w warunkach domowych :P ). Nie wiem natomiast czy  cortanin sam w sobie ma jakiekolwiek właściwości neutralizujące korozję, która już postępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja to utlenianie - Cortanin, z tego co pamiętam, miał stanowić szczelną barierę dla przenikania tlenu i w ten sposób miał zatrzymywać dalsze rdzewienie - z moich doświadczeń wynika, że stosowany zewnętrznie (np. stalowe ogrodzenie narażone na warunki atmosferyczne) i nawet pokrywany farbą nie spełniał swojego zadania dobrze. Nie wiem czy są lepsze środki tego typu. Na rdzewiejącą stal stosuję odrdzewiacz na bazie kwasu fosforowego (nie wymaga zmywania do malowania). W dalszym zabezpieczaniu stali wymagana jest możliwie jak największa ilość możliwie najcieńszych warstw farby - uciąłem sobie kiedyś pogawędkę z takim testerem-technologiem. Pisywał kiedyś na forach "dla malarzy", ale go ścignęli bo jechał po producentach i produktach ;) Pewnie za to, że prawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, ssslawecki napisał:

Na rdzewiejącą stal stosuję odrdzewiacz na bazie kwasu fosforowego (nie wymaga zmywania do malowania)

Link do karty charakterystyki produktu niebezpiecznego ...
http://www.omnibus-gh.pl/plik.php?id=2095
Wynika z niego że Cortanin F w składzie zawiera kwas fosforowy, może popełniłeś gdzieś błąd ;) ...
Z mojego doświadczenia wynika ze ma zarąbisty stosunek ceny do jakości  ... doświadczenie to wyniosłem  z użerania się z rudą w motoryzacji jak na dzisiejsze czasy nieco klasycznej :). 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w rozmiarze z kołami może jest i pokracznie ale ten samotny ramiak z rozdęciem i długością butelkową jest boski, ezoteryczny, i te mnogości krost na ramie niczym na dolnej części suczki jamnika szorstkowłosego,  mój konserwowany zmysł jedyne czego jakoś nie pojmuje to mocowania tylnego koła, ale poza tym jestem wielkim entuzjastą tego czegoś, powiem tak chcę to mieć  :)

Także uważam że co jak co ale proporcja wysokiej główki ramy i widelca karbonowego kojarzy mi się z Cindy Crustford w wieczorowej sukni do kostek o niesamowitym seksapilu. Ważny jest rozmiar i proporcja długie nogi wygrywają....

Tylko moje stado pięciu stalówek mówi puknij się w głowę karbonową sztycą.

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile grube, karbonowe widły w połączeniu ze smukłymi  rurkami zwykle wzbudzają w moim poczuciu estetyki zdecydowany sprzeciw, tak muszę przyznać, że ten konkretny rower mi się podoba. Może to własnie butelkowa sterówka sprawia, że węglowideł nie odcina się tak ordynarnie od reszty roweru, a może to zasługa dobrze dobranej kolorystyki. Nie wiem, ale jestem na tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy retro znalazłem jedną fajną drugą ... straszną znalazłem przypadkiem,

wiecie co to jest za patent? Tak proste , że aż śmieszne

kurzy pazur

druga pal licher militarium, no takich rzeczy nie lubię,  na zdjęciu jest jeszcze koło,  z braku kauczuku takie patenty zastępcze na drogi gruntowe, drutu nie brakowało

koszmarny wyrywacz mrówek z darni

i muzealna strona, ciekawa, którą ktoś wkleił na wykopie życzliwie, jest wersja łaskocząca grunt bez zewnętrznej opaski, co wyrywa chwasty zamiast mrówek

muzeum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...