Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobne pytanie, ale jednak inne ;) Która oponka ~2,4 cala będzie się dobrze układała na obręczy 45mm wewnętrznie? W zasadzie chyba wystarczyłoby żeby miała ładny, okrągły profil i trzymała deklarowane wymiary.

Czy taki np. Ardent 2.4' na "normalnej" obręczy to faktycznie 2.4'? O Continentala nawet nie pytam ;) Ale jak jest u Szłalbe, WTB czy wspomnianego Maxxisa?  

 

P.S. Opona będzie obstawiała tyły

 

 

Szualbe Hans Dampf 29x2.35 daje rade, znajomy jezdzi i wychodzi okolo 2.6cala i sprawdza sie na tylach. Ja osobiscie montowalem Czunki Monki On-one na halo vapour 50 kiedy czekalem na dostawe Dizrt Wizarda i tez bylo ok. 

Mocno rozwazylbym na Twoim miejscu Nobby Nic 2.6 jesli chodzi o 29cali. Dobra caloroczna opona. 

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Traiblazera sobie odpuść, naprawdę.

 

True story... Słaby jest...

 

 

 

O to chodzi, że to bardzo subiektywna sprawa, więc czytanie po netach nic nie załatwia  :) I myślę, że trzeba też trochę pojeździć, dać szansę. Macanko to może być za mało.

 

Ten Humpert fajny, ale trochę kowadło  :) Titec to raczej docelowo, jakby podpasowało gięcie.. Chociaż może zaryzykuję. Cena Jonesa jest absurdalna.

 

Cena Jones'a jest niewątpliwie słona, ale to bezpośrednia transpolacja faktu iż kiery typu H-Bar, J-Bar i Loop-Bar to nisza w niszy...

 

Niezwykle specyficzny sprzęt, dla wąskiego okregu odbiorców i to jeszcze na dodatek szukajacych bardzo specyficznego zestawu atrybutów...

 

Najlepszy dowód na to, to fakt że Titec wycofał z oferty J-Bar'a dobrze 5-6 lat temu a do dziś jeszcze można w interenetach zakupić NOS'owe sztuki.

 

Inna sprawa, że na plus niszowości jest bardzo przyzwoita wartość odsprzedajna.

 

Nowy, alusowy Jones kosztuje 144 łabędzie. Na ebajcu wisi jeden, już za 104. Bonus to fakt, że ma gripy, owijkę i przejściówkę 25.4 ---> 31.8mm.

 

... a wszystkie tu pomienione alternatywy zbliżające się do koncepcji mają tę przewagę nad oryginałem, że relatynie tnim kosztem pozwalają zweryfikować idee prdzed ewentualnym wykartkowaniem gruuubych piniądzorów.

 

A! i jeszcze jedno. Nowy Jones ma 710mm :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Tak, tylko poklask i aprobata ;) również tutaj :)

 

Mignęła mi z pół roku temu rama krossa f7 na olx, za psi pieniądz poszła.

Bliski byłem kupienia dla poskładania bułkowozu, ale mnie trochę potencjalne problemy rozwiązania przeraziły :)

Dalej mnie rower z racji "wahacza" kusi :D

 

Co do pogiętych kierowników: jeśli ktoś by chciał popróbować tanio, ale niestety wąsko i zdecydowanie wąsko, Romet ma dwie takie w ofercie.

Wąsko (kierownik z alu mimo stali w opisie):

http://www.sklep.romet.pl/czesci-zamienne-i-akcesoria/czesci-rowerowe/uklad-kierowniczy/rura-kier-city-tr-62-satyna-hl-620mm-en-szwed,23958.html

zdecydowanie wąsko:

http://www.sklep.romet.pl/czesci-zamienne-i-akcesoria/czesci-rowerowe/uklad-kierowniczy/rura-kier-mtb-alum-nr-18590-czarny-polysk-romet-pasek-szary-en-c,23982.html

 

Tą szerszą potrzymałem w sklepie i na jakieś mniej terenowe wyrypy nawet na 29era powinna styknąć.

Dla mnie już niestety za wysoka i zbyt wygięta.

Kross też ma w którymś swoim trekingu takiego pogiętasa, ale nie widzę nigdzie w samodzielnej sprzedaży.

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko błagam nie okalecz tej kony błotnikami! Kolorek ma za######isty.

 

Pora deszczowa - szkoda się męczyć ;)

 

b07O9xn.jpg

 

Oponki Marathon Almotion 2.0" (810g) - pierwsze wrażenie - brak przyspieszenia. Wywalenie dętki (zysk 140g) jest o wiele lepiej. Więc bardzo duże znaczenie ma  masa opony/koła. Na razie zostanę przy tych oponkach. Na 3bar wystarczająco tłumią kiepski asfalt :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalna jest ta Kona! Dawno nie było tu bardziej wszechstronnego roweru. Pogratulować wyboru :)

 

Najlepsze, że przez miesiąc szukałem fulla i tylko przypadkiem natknąłem się na tą Konę :icon_lol:  Wysłałem zapytanie przez stronę o dostępność i rozmiar (u innych producentów czekałem nawet tydzień na odpowiedź), a po 20 minutach już byłem po rozmowie telefonicznej i zarezerwowaniu mojego rozmiaru :woot: Zupełnie zapomniałem, że innego roweru szukałem. Jak była niebieska, to nawet nie zwróciłem na nią uwagi :whistling: W dodatku w pomarańczowej zwiększyli miejsce na oponki, więc tak jak napisałeś - wszechstronność wzrosła :thumbsup:

Edytowane przez 4mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem się pierwsze jak w instrukcji, ale plastik nachodził na hamulec i musiałbym 1cm dystans zrobić. Zamieniłem pręty (przód/tył), a wszystkie miejsca styku okleiłem grubą folią ochronną.

 

Zapraszam, ale u mnie nieciekawe tereny do jeżdżenia :( Płasko i niewiele do zwiedzania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie Panowie koncepcje  szybkiej zmiany kokpitu z separacją linki w połowie, ostatnio ktoś przywołał ten temat...

Jeżeli opory na ramie są otwarte dla linki nie ma problemu, z rowerów demontowalnych patent

znalazł się tutaj, https://www.sjscycles.co.uk/cables/jtek-cable-splitter-for-gear-inner-wire-black/

różne drobiazgi ma ten sklep tak poza tym 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...