Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

nie licząc lepszego gięcia sztycy pod dupką nic nie daje a zabiera miejsce na oponę i jeszcze przekłamuję długość górnej rury

 

Hm w świetle tego że piszesz ze ma ługi ogon to co zabiera ? Na przesunięciu kąta z 70 do 72 zyskujesz 7mm :D 

Przekłamuje w jaki sposób?

 

Płaska hm ja nie lubię, ale nie jestem tak kategorycznie nastawiony jak wy.

Są tacy ludzie którzy nie lubią mieć ostrego kąta podsiodłówki i nie lubią poczucia jakby pedałowali na stojąco siedząc.

70 stopni to tez nie jakiś leżak, bez przesady.

 

 

O bb to już nie mam siły. Serio? Dałbś tam 70?  A pomysłał kto że może ktoś chciał mieć możliwość władowania koła 27,5 ?

 

Mit gigantychnych zalet krótkiego ogona to kolejna sprawa. Tu ma być stablinie i jest. To dość dobrze wymyślony rower do tego do czego ma służyć.

Przestańcie patrzec tylko z własnej perspektywy.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie suportowo racja, mam inna teorie oni to robia na ameryke a tam sa grzechotniki i suport wyzej daje 6,35 procent mniejsze ryzyko ukąszenia,

Najstarszy superkaliber 29 cali na oponach 2,1 albo 2,2 miał u mnie bbh 29,5 a pozniej w GF podnieśli na ok 31, i to się czuło po zmianie ramy. w moich szosowych koncepcjach wysokości oscylują wokół 26,5 27,5 cm a dla wysokich każdy centymetr bliżej ziemii cieszy, poza rowerami na miękkim zawieszeniu albo z OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli Tomek tak piszesz to moze nie ma tragedii z Tym Suportem o cm nie kłóciłbym się...

 

A moje klka groszy o odkrywaniu konwersji 27,5 szer 1,9 i 622mm na przelaj, Takie tam po patrzeniu na radegwizdy...

 

...rok ok 2006 sklep dekatlon, najwyższy rok rajder, 26 cali, pod chyba 100 mm skoku z przodu, w komplecie dwa komplety kół jeden szosowy, wchodzą gumy przełajowe, jeżdzilem na tym bajku troszeczkę z eksklusiw karbonowym widelcem meridy, zachowanie roweru rewelacja, momentalna konwersja między gumami 2,25 a przełajowymi czy szosowymi, jedynie kierownica byla klasyczna mtb... Nie wiem czy warto bawić się w skarlowaciałe gumy 27,5 jeśli mozna założyć grubasa papcia 26... :) to chyba lepsza podmiana gumowa - wielki balon mały balon niż sredni balon maly balon....

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Yarr ale ja patrzę z perspektywy każdego a nie siebie. Skoro zaczyna się ogon od 450 to do jakich wartości ma dojść? 470?? Chcę zauważyć, że ukraina miała tyle a z bezprądowca krossa się śmiali bo za długi ogon. A krótki ogon to 420 i mniej i nie o takim gadamy. Przyzwoite wyśrodkowane 430?435?

Płaski kąt podsiodłowej to ukłon w stronę siłowych. I tylko ich. Żeby uzyskać z tego dobrą kadencję musisz siodło wysunąć mocno do przodu na prostej sztycy. Kąt 72-72,5 uważał bym za "uśredniony"
7mm to jak np 3mm miedzy podsiodłową a oponą i 10mm między nimi. 7mm to naprawdę potrafi być dużo. Na wysokości siodła sam dobrze wiesz, że to już rośnie do 25mm przy średniowysokim karle.

A co do BB skoro rower jest pomyślany nawet pod 29x2,1 to nie mówmy o 27,5 bo od tego są inne rowery.

Tiiaaa Tomku, kocham Cię ale opona 700x25 i ogon 450mm .. k.. to nawet inbred Skwarka był ładniejszy :D

Naprawdę nie wiem czemu tak bronisz tego roweru? Gdyby to był pojedynczy wypust jakiegoś koleżki co ma swoje zboczone upodobania OK, ale to ma być rower dla ludu. I fajnie było by jak by nie był to kolejny podobny do innych projekt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt 72-72,5 uważał bym za "uśredniony"

 

Ale w S masz 72 wiec o co chodzi? 

 

 

7mm to jak np 3mm miedzy podsiodłową a oponą i 10mm między nimi. 7mm to naprawdę potrafi być dużo. Na wysokości siodła sam dobrze wiesz, że to już rośnie do 25mm przy średniowysokim karle.

 

7 mm to 7mm dla mnie nie ma dużego 7mm i małego a pisałeś o miescu na  opone która na wysokości siodła nie wystepuje.

 

 

Tiiaaa Tomku, kocham Cię ale opona 700x25 i ogon 450mm .. k.. to nawet inbred Skwarka był ładniejszy Naprawdę nie wiem czemu tak bronisz tego roweru? Gdyby to był pojedynczy wypust jakiegoś koleżki co ma swoje zboczone upodobania OK, ale to ma być rower dla ludu. I fajnie było by jak by nie był to kolejny podobny do innych projekt...

 

 

Ale rozmawiamy o ładnym czy  użytecznym i uniwersalnym?

29x2,1 plus błotnik plus błoto i masz w d... wszytko.

 

To jest rower do bujania się wszędzie z dużym zakresem kół i możliwości.

 

Dlaczego bronie tego geo? Bo nie uważam go za tak totalnie skopcone jak to przedstawiasz.  Uważam że ktoś miał konkretny pomysł i to nie był pomysł z d...

 

Tabelka pt RECOMMENDED USE troche mówi o tym do czego to to jest.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ale w S masz 72 wiec o co chodzi?

No właśnie to mnie rozwala dokumentnie... bo sam doskonale wiesz, a Marek to napisał - im wyższy chłop tym większe różnice na wysokości siodła i tym ciężej z płaskiego kąta uzyskać stromy a ze stromego płaski (choć o  dziwo ten drugi łatwiej). To mi przypomina starą zasadę włoskiej szkoły - A/A/1000mm, czyli podsiodłowa równa górnej a resztą tak kombinować byle by się zmieścić w tysiączce z rozstawem :)

(w sumie nie wiem na ile to mit na ile prawda ale słyszałem od takich co wiedzą dużo lepiej)

 

 

Tomku, na wysokości siodła nie masz 7mm - już nie przeginajmy rzeczywistości :D A każda liczba i każdy wymiar jest wymiarem względnym, i jego "wielkość" można oceniać w stosunku do pozostałych czynników i środowiska w jakim jest rozpatrywany.

 

Nie uważam tego roweru za skopconego. Po prostu kolejny nic nie wnoszący nowego rower, nie przełamujący podstawowych standardów, zachowawczy na maxa  (a szkoda) - w sumie mógł powstać ale nie musiał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, na wysokości siodła nie masz 7mm - już nie przeginajmy rzeczywistości A każda liczba i każdy wymiar jest wymiarem względnym, i jego "wielkość" można oceniać w stosunku do pozostałych czynników i środowiska w jakim jest rozpatrywany.

 

Pisałes o miejscu na opone to ci pisze że w miejscu styku opony z podsiodłówką ta różnica wynosi 7mm a teraz mi wyjeżdzasz ze siodłem. Co ma piernik do wiatraka? 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W sumie nie ma o czym. Na szczęście ja go nie kupuję a Ty go nie budujesz :) Słodkości :)

Tomku, Tomeczku poczytaj raz jeszcze uważnie o czym piszę. Styk to jedno a możliwości wysuwu siodła to drugie.
Jeśli wg Ciebie 7mm na styku opony z podsidłową nie robi różnicy to mnie przerażasz :)

Mnie styknie na dziś dywagacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A każda liczba i każdy wymiar jest wymiarem względnym, i jego "wielkość" można oceniać w stosunku do pozostałych czynników i środowiska w jakim jest rozpatrywany.
 

 

A ty mi tu jeszcze o układnie odniesienia. Rozmawiamy o rowerze i skala układu jest nam mniej więcej znana.

Wiadomo że 7mm nieobcięte paznokcie to dużo a w innych miejscach 7mm nie robi różnicy. 


 

 

Jeśli wg Ciebie 7mm na styku opony z podsidłową nie robi różnicy to mnie przerażasz

 

7mm na styku opony nie robi różnicy przy ogonie 450 :D  dziękuję dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna dyskusja w internecie :)

 


Ja tylko tak zostawię do analizy geo roweru do podobnej turystyki.  

Trochę innego ale nadal ogon straszy 460,  no i proszę zobaczyć co się dzieje z kątem podsiodłówki wraz z wzrostem rozmiaru ramy.

 

http://surlybikes.com/bikes/long_haul_trucker/geometry

 

Ci tez się nie znają?

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LHT to jest wół piżmowy. Pancerna wyprawówka ze wzmocnionych rurek, którą można obładować, jak małe auto. Ludzie używają LHT do touringu głównie po asfaltach i szutrach. Jeśli już porównujemy ALICE do LHT, to moim skromnym zdaniem możemy go porównać do czegokolwiek ;)

 

Zgadzam się, że ramy w rozmiarach L i XL na papierze są cokolwiek kontrowersyjne.To nie jest tak, że każdemu będzie wygodnie daleko za suportem, bo będzie miał bardziej "zrelaksowaną pozycję". Każdy musi sobie ją sam znaleźć a przy takich kątach podsiodłówki w dużych rozmiarach, gdzie wiadomo że sztyca będzie mocno wysunięta, siodełko będzie wypadało daleko za suportem. To w połączeniu z długą efektywnie górną rurą budzi moje zastanowienie. Ale jak ktoś produkuje ramy, to wie co robi, więc ja tego konceptu nie podważam, tylko zastanawiam się, jak się tym jeździ...

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..to tak na koniec tylko (bo ciężko było by nie zgodzić się z tym do pisze danielson) o braku konsekwencji (albo próbie znalezienia ideału ale nie do końca)
Tabela pokazuje przeznaczenie roweru. Nie trudno przytaknąć na podróże, hybrydę itd
Ale już żwirówka w odniesieniu do innych bardziej sportowych graveli może być dyskusyjna, a już CX, wyścigi? Niby dają rozwiązanie w tabeli - wideł na 395mm, suport na wysokości jak należy, kąty przyjemniejsze (choć sterowy znów zaczyna przeganiać nawet standardy w szosie hehe) no mamy prawie wszystko do ściganckiego roweru. Więc zapytam - to czemu haki są na 450+ a nie 435+? Czy to nie jest brak konsekwencji, niedomyślenie? Czy tak wyglądają przełaje, szybkie gravele?
Ten rower lawiruje między "stylami" (choć przecież w tym wątku lubimy wszystko co po za stylem) ale mam wrażenie, że chcą zrobić rower do wszystkiego wyszedł im do niczego.
amen

ps: gdybyśmy mieli wszyscy takie samo zdanie, zgadzali co do każdej ramy, koloru, geo, materiału itd itd.. to było by nudno i nie było by o czym gadać, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerna wyprawówka ze wzmocnionych rurek, którą można obładować, jak małe auto. Ludzie używają LHT do touringu głównie po asfaltach i szutrach. Jeśli już porównujemy ALICE do LHT, to moim skromnym zdaniem możemy go porównać do czegokolwiek

 

No przepraszam bardzo. Porównałem rower wyprawowy A do roweru Wyprawowego B. A nie rower do walizki.

I niby dlaczego wmacniane rurki maja zmieniać geometrię?

 

Temu rowerowi od CX jest bardzo daleko. Nie wyobrażam sobie błotniaka ścigającego się na nim.

 

Ja bym go uzywał do bujania się po okolicy dla czystej przyjemności i własnie ciągniecia przyczepy ładowania sakw do pełna na bliższych czy dalszych dystansach z błotnikami i absolutnie bez żadnych aspiracji sportowych. No chyba że czasami by mnie poniosło i uważam że patrząc na geo on by się do tego sprawdził. takie jest moje zdanie.

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka na kołach! :) Najbardziej to tu zdjęcia zamylają - sloping, grube, ubłocone opony, podgięty baranek. Sprawia wrażenie jakby to był idealny monstercross na górskie przecinki leśne z bagażem na lekko ;)

 

 

A właściwie to.. im więcej na niego patrzę, tym bardziej mi się podoba!  :teehee: 

http://grit.cx/news/2017/02/new-pipedream-l-i-c-e-launched

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ta wrzuta była idealna Ivanie  :thumbsup: 


Ta będzie mniej kontrowersyjna bo sam nie wiem co o tym myśleć....

Caletti-Scrambler-Flat-Bar-Cross-Bike-2.

No niby taki "trekking" co to go nielubianemu kumplowi bym polecił w sklepie rowerowym za rogiem ale ten kurde w sobie coś ma..
A teraz pomyślcie .. skrzyżowanie 29eowca, monstera w dodatku z jakimś H-barem... hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...