Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziałem że to pójdzie dalej ;) ostatnio też usłyszałem że po co ci kask to dla niemot .... A jednak kupiłem i jeżdżę w kasku a mój syn bez kasku nawet na rower nie wsiadze i nic go nie przekona :)

Wiedziałem że to pójdzie dalej ;) ostatnio też usłyszałem że po co ci kask to dla niemot .... A jednak kupiłem i jeżdżę w kasku a mój syn bez kasku nawet na rower nie wsiadze i nic go nie przekona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że stopka średnio wygląda z mtb ale cóż... :)

Ależ to nie chodzi o wygląd (no dobra, też), tylko o to, że stopka to kolejny wystający element, którym można co nieco zabrać z otoczenia.

A poza tym tyyyyle waży... hehe.

 

Swoją drogą, ciekawe czy taki patent się sprawdza :) :

wellgo-c190-pedaly.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Na rozluźnienie kilka fotek z zalewania zwalniaczy.

   Przewody wybrałem białe Jagwire ( musiałem kupić zestaw przewodów shimano bo ani w zaciskach ani w przewodach jagwire nie było śruby łączącej banjo z zaciskiem więc jak ktoś chętny to oddam w dobrej cenie 2 zestawy czarnych przewodów shimano z których zabrałem te śrubki).      

   Odpowietrzając nie byłem pewien czy śruba przy klamce (free stroke) musi być zakręcona czy odkręcona, zalałem system na zakręconej (fabrycznie) wydaje się że jest ok ale mogę się mylić. W przyszły weekend pierwsze testy i zdjęcia z trasy.

 

wfk2.jpg
1dbu.jpg
k1n0.jpg
p8eu.jpg
xrh6.jpg
x6b4.jpg
7w56.jpg
uy39.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :)

 

@@Sol, Nie było zestawu ;) Kupiłem Velveta w bikershopie(fajne rabaty dają BTW ;) ). Łatwo go wyregulować, zakres ma dosyć spory - 32 kliki przy rebound :) Pracuje bardzo liniowo, śmiem twierdzić, że bardziej od Fox'a, którego miałem chwilę wcześniej :) Jeśli chodzi o sztywność to jest porównywalna, przynajmniej ja nie odczuwam różnicy :)

Kawał porządnego amortyzatora, a i waży on tylko 1730g :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

powłoka nie wytrzyma sezonu, ale wygodne fchuy ;)

Tak, Silvwerado :) Jaką miałeś powłokę? U mnie skóra, poprzednio miałem WTB Rocket V, było dla mnie za wąskie, ale też wersja ze skórą naturalną i wytrzymała sporo - u mnie cały sezon a wcześniej miało co najmniej dwóch właścicieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@durnykot, tylko blokada, na mtbr piszą, że można zmienić ustawienia fabrycznej kompresji w serwisie ;)

W każdym razie, w porównaniu do poprzednich Fox'ów(miałem 3 RLC) nie brakuje mi tej regulacji, fabryczne ustawienie jest ok, ale nie wiem, czy moja opinia jest miarodajna - w czasie jazdy na foxach nigdy nie gmerałem w kompresji, raz ustawiona(siła lockoutu też) zostawała tak do czasu rozstania się z amorkiem i tylko od czasu do czasu, na bardziej stromych podjazdach używałem blokady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silverado się niszczy? Moje ma lat cztery i nic się nie zniszczyło ( tak, siadam na nim...).

Ekscentrik ładniuchny....

Amorek ma jakaś regulację kompresji czy tylko blokadę?

 

To już wiem kto z nas nie goli pupci ;)

 

Serio - sam się zdziwiłem, bo to trochę kosztowne siodło. Z drugiej strony poprzecierane wygląda tru i daje +10 do szacunku na dzielni (patrz wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś teścik mogę niedługo spłodzić :)

Teraz, po 40km mogę potwierdzić, że rzeczywiście czuć liniowość, dość mocno nurkuje przy hamowaniu na płaskim i wolnym odcinku, na szybkich zjazdach, przy składaniu się w zakręt nurkowanie nie jest tak odczuwalnie, muszę wręcz jakiś filmik zrobić i zobaczyć to na własne oczy, bo wydaje mi się, że dużo mniej się zapada przy dynamicznym hamowaniu :)

Tak patrzę na YT i nie ma fajnego filmiku pokazującego pracę Velveta, więc teścik to dobry pomysł, się zrobi :)

 

Urodził mi się plan odcięcia przelotki na podsiodłówce pod linkę do przedniej przerzutki, razi trochę ten wystający kawałek stali a przedniej przerzutki nie ma i nie będzie, wybijcie mi ten plan z głowy jeśli to zło :teehee: ...ale 10rz. z tyłu i 38T z przodu jest bardzo ok na moje pagórki(pewnie i nie tylko), reszta przelotek do przedniej przerzutki stanie się przelotkami do linki regulowanej sztycy(jak się jej kiedyś dorobię), uważam, że jestem w stanie odciąć ją delikatnie dremelem nie uszkadzając samej rury i potem to miejsce wyrównać i polakierować...gwarancji powiem papa, ale rama będzie już w 100% taka jakiej chcę :D

Edytowane przez klon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Rulez, ale wtedy łatwiej i taniej zmienić blat(mam gdzieś zachomikowany 32T) niż kupować przerzutkę, manetkę, instalować to wszystko i regulować ;) Zakładam, że przedniej przerzutki nigdy więcej mieć nie będę, jazda po górach "prawdziwych" to będzie maksymalnie kilkanaście dni w sezonie, reszta parki, bikeparki i lasy + dojazdy, więc dla tych kilkunastu dni nie opłaca się zakładać młynka ;)

 

Zastanawia mnie np. czy jak nie będzie tej przelotki to da się zamontować(bez dodatkowych obejm na podsiodłówce) przerzutkę inną niż DI2? :) Moja idea jest taka - pełen pancerz, ślizgi na spodzie suportu i dolny ciąg, da się? Rozważania czysto teoretyczne, w razie chęci zmiany ramy, na o się nie zapowiada w najbliższej przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bawienie się w dokładanie przedniej przerzutki itp, tylko właśnie o gwarancję.
No chyba że masz ochotę później użerać się z dystrybutorem bądź naprawiać uszkodzą ramę/kupować nową bo uszkodzenie było takie a nie inne.
A jak jeszcze masz zamiar bawić się w bikeparkach to tym bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o gwarancji pisałem wcześniej, trudno mówi się, stal stalową stosunkowo ciężko zniszczyć i łatwo pospawać, więc jak nie gwarancja to flaszka i fachowiec :)

W bikeparku to ja głównie ujeżdżam pumptrack ;)

 

Chyba będę ciął, tylko sprawdzę na jakimś kawałku blachy, czy kolor lakieru mam wystarczająco czarny ;)

Edytowane przez klon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza, mi chodzi o obejmę, która będzie przelotką zamiast tej przelotki, którą utnę ;)

 

Nie było zacisku w zestawie, farby też nie było, ani białej, ani czarnej, w zestawie była ośka, redukcja na podsiodłówkę do przerzutki przedniej, 2 haki i 2 śrubki do przerzutki tylnej, + jakaś redukcja na ośkę, instrukcja, naklejka NS, chyba tyle ;) Do tego sporo plastiku zabezpieczającego, folii bąbelkowej i zwykłej ;)

 

Ty dostałeś farbę i zacisk? :o W instrukcji tego nie wymieniają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Urodził mi się plan odcięcia przelotki na podsiodłówce pod linkę do przedniej przerzutki, razi trochę ten wystający kawałek stali a przedniej przerzutki nie ma i nie będzie, wybijcie mi ten plan z głowy jeśli to zło

 

Zuo! Samo zuo! Bardzo zły pomysł!

 

Co Ci ten dzyndzel tak naprawdę przeszkadza? A co będzie, jak bedziesz chciał ramę kiedyś odsprzedać?

 

 

 

Zastanawia mnie np. czy jak nie będzie tej przelotki to da się zamontować(bez dodatkowych obejm na podsiodłówce) przerzutkę inną niż DI2?

 

Ale jak chciałbyś zamontować przerzutkę na podsiodłowej bez obejmy i bez odpowiedniego haka? :huh:  Poza tym Ty jej ne chcesz, prawda? :wacko:

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takowym razie przerzutki Direct Mount mają gniazdo na pancerz, zapewne potrzebowałbyś obejmę na rurę podsiodłową.

 

Niestety zacisku nie mam a farbę dostałem tylko białą...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...