Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Dobry Spawacz przy niemocno lajtowanej ramie da radę - szczególnie, że w okolicy haków ścianki rur są na ogół grubsze (ewentualnie stałej gr. i nie cieniowane)

Znam przypadki bardzo dobrej naprawy-zmiany w rowerach alu i wszystko chodzi. Grunt robić to w dobrym zakładzie a nie u Pana Heńka z migomatem :)

Można jeszcze tak zaszaleć że wysłać do luxtecha lub Rychtarskiego i wyciąć widełki w połowie a w to miejsce wstawić carbon! Obaj to zrobią i pewnie dobrze. Kwestia kasy (która i tak będzie niższa niż kupno nowej ramy?). Możliwości jest sporo-trzeba tylko chcieć.

A te kilka centymetrów różnicy w wielkości opony? Ja bym się już nie kłócił bo mamy jak na razie 1 typ opony, no dwa. Może jeszcze jak by Koval napisał o swoich Paccenti no to mamy 3. I do jakiej to porównywać? Mnie np RaRa 26 i RaRa 27,5 to około 1,8-2cm różnicy. Ale jak to ma się do dobrej 26*2,4, albo do Feriosuów 29x1,8? Ot możemy się umówić, że od 1,5 do 2,5. Będzie bezpiecznie.

Ano tak to jest - wszyscy mówią w koło -jaka łatwa adaptacja a jak dobrze się człowiek wgłębi to 26 za wysokie wychodzi a 29 za długie :)

Gdyby 26 miało jeszcze 295 to luz ale dzisiejsze konstrukcje? 305, 310.... masakra jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też mi się zdawa, ale wyglad niejednoznacznie na piewszy rzut patrzałką. Szczególnie dlatego że znajduje się naprzeciwko tylnej osi i tak trochę śmiesznie na połaczeniu chain i seat stay'a.

 

Takatam dywagacja wieczorna :)

 

Szacunek...

I.

Zamiast dygać to byś wyszedł na rower, synu.... :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czterozawias ale nie Horst:)

Rozwiązanie zbliżone do tego zastosowanego od bodajże zeszłego roku w Rocky Mountainach http://www.bikes.com/DATA/BIKE/1161_large.jpg . Żeby nie kolidowac z patentami MistrzaAMP które mówią o położeniu osi z przodu i poniżej, osadzono przegub z przodu ale powyżej poziomu osi koła (Spec może im nadmuchac nawet w stanie Colorado hehe). Przy odpowiednim położeniu pozostałych osi i długości wahaczy można uzyskac zbliżony rur tylnego koła częściowo odseparowany od pedałowania i hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ojchitrze, chitrze panie...

Sprawdziłem i f**ktycznie Horst Link jest opisany i orysunkowany jako piwot na chain stay'u poniżej tylnej osi.

 

hojst.jpg

 

Jak by się ktoś chciał zagłębić w meandry patentowe: http://www.google.com/patents?pg=PA4&id=WLMbAAAAEBAJ&hl=pl#v=onepage&q&f=false

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tych rowerów jeszcze tu nie było, a włosi z MDE przygotowali dwa modele pod enduro na kołach 650B, a i sztywniaka spokojnie można zamówić, bo nie ma problemów z indywidualizacją parametrów ramy :)

 

Nowości można zobaczyć w katalogu: MDE bikes 2013

 

A jak dla mnie najpiękniejszy jest nowy Carve 7 wyposażony w jeszcze jedną nowość czyli Srama XX1 :D

 

643865_428360090560602_480486377_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

To chyba kwestia tego czy za młodu grywałeś w hokeja czy wolałeś rzut oszczepem ;)

 

Swoją drogą tak sobie gałkuję i myślę że ten wstręty spaw poniżej łączenia rury górnej/tylnych widełek przyprawiałby mnie o zawrót głowy i mdłości...jednak nie takie to piekności jak wcześniej kliknąłem :)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...