Skocz do zawartości

Ranking

  1. Strek

    Strek

    Użytkownik


    • Punkty

      18

    • Liczba zawartości

      902


  2. elkaziorro

    elkaziorro

    Użytkownik


    • Punkty

      15

    • Liczba zawartości

      2 028


  3. siemalysy

    siemalysy

    Użytkownik


    • Punkty

      10

    • Liczba zawartości

      2 466


  4. kazafaza

    kazafaza

    Elita


    • Punkty

      9

    • Liczba zawartości

      4 151


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 10.03.2021 uwzględniając wszystkie działy

  1. Fotograficzne "jelenie na rykowisku" - zachód słońca z rowerem i drzewem w kadrze. Preludium do tego, co nastąpi wkrótce - wysypu truskawkowych fotek.
    14 punktów
  2. ...bo i stary człowiek może nad zalew.
    9 punktów
  3. Bo cytując klasyków : "...w żar epoki użyczą wam chłodu, tylko drzewa, tylko liście..."
    9 punktów
  4. Bo już mnie nosi, żeby pojechać w góry na rower.
    8 punktów
  5. 8 punktów
  6. Bo nowym rowerem i oponą szeroką chciałem się pochwalić!
    5 punktów
  7. 4 punkty
  8. Bo zawsze chciałem wrzucić pierwsze w roku zdjęcie z rzepakiem 🧐 ... i bo więcej zdjęć z tego wyjazdu po północnych Kaszubach wrzuciłem w "firmowy" wątek: Szy.
    3 punkty
  9. ....jak żelbeton to musi być stal
    3 punkty
  10. Nie doszukałem się wątku o serii XC na 2021 rok, więc zakładam nowy. Na początek zajawka prosto z centrum Rockridera w Lille. W filmie mówią tylko o nowościach, więc jak czegoś nie ma, to pewnie zostanie po staremu. To, co wychwyciłem, w skrócie: - XC900 idzie mocniej w stronę zawodniczą, ma być nastawiony na trochę agresywniejszą jazdę. Będzie edycja limitowana XC920S. Ponoć w Polsce 900ki mają pojawić się na początku kwietnia, ale sklepy na razie nie wiele więcej wiedzą, za to w komentarzach na fejsie podają dostępność 900 i 900S na czerwiec. - będzie model XC600S, cena 2199EUR, kaseta 10-51, napęd SRAMa, dostępność w czerwcu. - wprowadzają model pośredni XC 500S, który zachowa carbon w ramie, dostanie na przód Marzocha Machete zamiast Reby i jakąś nową/odświeżoną grupę jako napęd. 500ka ma być modelem flagowym Rockridera, z największą dostępnością i ceną 1799EUR. Jeśli dadzą radę przełożyć to na 7999PLN, rowery znikną, zanim się pojawią. Szczególnie że Pierre coś wspomina o sprzedaży głównie przez internet. - XC100 dostanie w 2021 napęd Deore, o 100S nie ma zbyt wiele. W komentarzach jest informacja, że nadal będzie czerwony - sprzedaż serii XC ma być oparta o wybrane sklepy, posiadające dobrą kadrę i serwisem mtb, w ktorych rowery będą fizycznie do zobaczenia i przymierzenia. Pierre wymienia sklepy spoza Francji, więc może i u nas wybiorą kilka. - ramy na razie nie będą dostępne osobno, trzymają je jako zapas na gwarancje i naprawy. - 23 marca będzie prezentacja prasowa modeli z edycji limitowanej. Całość live na ich kanale na fejsie https://www.facebook.com/rockriderbikes/
    2 punkty
  11. Kolejny w kolekcji rower - "Romek" Projekt prawie skończony, do zmiany jeszcze koła (mam tylne do kompletu Bontragera, ale muszę dokupić adaptery osi), mostek pewnie większy wjedzie, korba i przerzutka przednia też do wymiany. Napęd 2x11 z korbą 46/34 i kasetą 11-42. Zobaczymy jak to będzie działać 😄
    2 punkty
  12. Bo zachód słońca, to najpiękniejsza pora dnia 😍
    2 punkty
  13. Bo a propos Kalifornii, najciekawsza znaleziona podpórka mojego roweru. Mamutowiec olbrzymi, Sekwojadendron ten ze zdjęcia ok. 150 letni ale jeśli nic mu nie przeszkodzi, będzie tu może stał i za 3000 lat mając wtedy ponad 10 m średnicy i 100 m wysokości.
    2 punkty
  14. Bo posprzątałeś moje drzewko, a takie było hamerykańskie. Pozdrow'er
    2 punkty
  15. Bo kolejny początek weekendu wieczorkiem na rowerze ;) @abra byłem wczoraj. Więcej było narciarzy niż rowerzystów Wszyscy chyba 3 na e-bikach.
    2 punkty
  16. Bo gdy sezony zaczynają mieć styk ze sobą, to się zaplatają.
    2 punkty
  17. Bo zima strasznie zabiera formę...
    2 punkty
  18. I to się nazywa szajba rowerowa. I to rozumiem.
    1 punkt
  19. W październiku pojawiła się rysa na mojej ramie Accent Peak , jak się okazało pękniecie w okolicach tylnego trójkąta , pospawana przez firmę która robi urządzenia do gastronomii z aluminium wiedz raczej znają się na rzeczy . Nie jestem samobójca i rama wylądowała w trenażerze , po kilku mocnych jazdach pękła zupełnie obok spawu .
    1 punkt
  20. Wszystko co gumowe z biegiem czasu zaczyna pęcznieć lub parcieje, dodatkowo DOT5,1 jest bardzo agresywny i może ten proces przyspieszać, żre prawie wszystko a szczególnie ręce. Zacznij myśleć o wymianie uszczelek w zaciskach i klamkach. Jeżeli uszczelki po wyjęciu wizualnie wyglądają na dobre można pokusić się o ich lekkie przetarcie papierem ściernym o bardzo drobnej granulacji, przecierasz miejsca styku z tłokiem, cylindrem. Robota jest conajmniej zegarmistrzowska bo są to dziesiąte milimetra. Nowe O- ringi zakupione w jakimś byle sklepie mimo że wyglądają na takie same jak oryginały mogą być zrobione z innej mieszanki gumy i mogą nie trzymać wymiaru, mogą być nad wymiarowe, może się okazać że trzeba je będzie również potraktować papierem ściernym. Sposób ten jest kontrowersyjny i nie musisz z niego korzystać, zawsze możesz kupić nowe hamulce lub szukać zestawu naprawczego, lub czekać na lepsze pomysły od innych.
    1 punkt
  21. 10 i 20mm widziałem ale 50 nigdy . Na pewno mówimy o travel spacers a nie top out bumper?
    1 punkt
  22. Bo już niedługo powrócim tu we dwóch. Ja i mój dwukołowy druh.
    1 punkt
  23. ....bo wiało, fale, Świerklaniec.....
    1 punkt
  24. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Kobiet wszystkim forumowiczkom i nie tylko życzenia zdrowia, spełnienia marzeń i....mnóstwa cierpliwości do nas męskich amatorów dwóch kółek którzy czasem myślą że tylko na tych dwóch kółkach świat się kręci😉😊.
    1 punkt
  25. Bo w Krakowie pięknie jest Skałki i wąwozy
    1 punkt
  26. A bo zawsze się zastanawiam, czy ktoś przypadkowo pstryknięty w atrakcyjnym miejscu kiedyś trafi na zdjęcie siebie w internetach (Velo Dunajec - most na Popradzie między Starym i Nowym Sączem) Szy.
    1 punkt
  27. Bo potem było już tylko fajniej
    1 punkt
  28. Bo w sumie to nie wiem, czy warto czy nie.
    1 punkt
  29. Jazda jazdą ale odpoczynek rzecz święta😉😊
    1 punkt
  30. Bo to jest to, co kosmonauci lubią najbardziej...
    1 punkt
  31. Dziś pojeździłem z siostrzeńcem.
    1 punkt
  32. 1 punkt
  33. Bo w marcu jak w garncu Wczoraj znalezienie śniegu było wyczynem . Dziś musiałem odśnieżać auto
    1 punkt
  34. 1 punkt
  35. Dzieło lokalnych architektów z innej perspektywy.
    1 punkt
  36. Można nie być zwolennikiem dobrej zmiany, ale na podstawie doświadczeń z innych krajów oceniać polskie leśnictwo raczej pozytywnie Bo pracowałem kilka lat w usługach leśnych...
    1 punkt
  37. Bo oby nie wyszedł z mody czar rowerowej przygody.
    1 punkt
  38. @ pany wyżej, zgadzam się w 100%, ale tu nie miejsce na tą dyskusję. Bo tak fajnie było jeszcze wczoraj, a teraz sypie śnieg.
    1 punkt
  39. Ostatnimi czasy miałem możliwość zastanowić się nad kilkoma update-ami roweru, kilka nawet wykonać i aktualnie sprawy mają się tak: 1. Obręcze - po niedawnej przygodzie związanej ze zniszczeniem nowej, ceramicznej 517 i konieczności zaplotu od nowa doszedłem do wniosku, że poddam je tuningowi. Czarna anoda wyjątkowo mi nie pasuje i podjąłem decyzję o usunięciu jej i uzyskaniu polerki. Jeśli ktoś próbował kiedyś usunąć anodę z oczkowanej obręczy - to droga przez mękę ale po próbach i błędach doszedłem do sensowych rezultatów 2. Udało mi się kupić nowego, 11 rzędowego Acrosa A-GE, czyli ostatni tego typu wypust niemieckiej marki. Względem pierwszej wersji widzę kilka plusów i minusów, ale zabieram się za tuning (niewielka kuracja odchudzająca i usunięcie czarnej anody). Zaletą dla mnie będzie możliwość zastosowania 11 rzędowej kasety - dostępność w pełni tytanowych "dziewiątek" była fatalna i wymagała sporego kombinowania. W tym przypadku bez kombinacji również się nie obędzie, ale w łagodniejszym wydaniu (teoretycznie). Jako ciekawostkę wrzucam też przerzutkę 5Rot - czyli jedną z pięciu, jakie wyprodukowano. Trafiła do mnie z racji konieczności wykonania naprawy 3. Tuning amortyzatora - czyli etap wizualny i techniczny, jeszcze trochę można zbić masy (na fabrycznych częściach), dzięki czemu niewykastrowany widelec będzie ważył 10xx gramów 4. Korba - czyli tytanowa Cane Creek po mocnym tuningu, ale do tego tematu zabieram się jak do jeża
    1 punkt
  40. Z albumu: Majin

    Wniesiony na wysokość 12 piętra bo winda wyłączona a zapięcia nie wziąłem. Widok na kopalnię odkrywkową.

    © Zgred

    1 punkt
  41. Z albumu: Fuji Nevada 2.0

    Jeszczena starych gratach:)
    1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Dodaj nową pozycję...