Skocz do zawartości

[napęd 1x10] Test napędu 1x10 opartego na zębatkach HCC Components


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ten gwint popsul sie przy montażu. Jeszcze problemem jest to ze po wkreceniu tej sruby na maxa, praktycznie zeslizguje sie z elementu na którym sie opiera.

 

Btw. Myslisz ze jest szansa ze ci to uznaja na gwarancji?

 

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie ten gwint popsul sie przy montażu. Jeszcze problemem jest to ze po wkreceniu tej sruby na maxa, praktycznie zeslizguje sie z elementu na którym sie opiera.
Widzę, że nie jestem odosobniony w tym problemie :D mi się ześlizgiwał do czasu tuningu przeprzutki, teraz jest ok

 

 

 

Btw. Myslisz ze jest szansa ze ci to uznaja na gwarancji?
Szczerze nie wiem, po sezonie spróbuje (jak mi reklamację uznają, to GX pogonię i w jego miejsce pojawi się 1x10 na m7000). 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu zaznaczonym na czerwono złapalem śrubę nakrętkami (jak donrze skręcisz to nie drgnie). Dodatkowo na koniec śruby nakreciłem 4/5 nakrętek, żeby zwiększyć pole na którym opiera się hak (bez nakretek obslizgiwało się dalej, po załozeniu jest git). Zdjecia zrobie potem.

1.jpg?screen 1.jpg
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakretki mam. Nie pomyślałem zeby nakręcić na koniec śruby. Zobaczymy co to da

 

 

E:patent z nakretkami genialny. Potrzebuję tylko dluzszej twardej sruby i będzie idealnie. Dzieki ! :)

 

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bejker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanko - przy zmianie biegu na największe dwie zębatki na kasecie najbardziej przy obciążeniu jak stromy wjazd pod górę straszny hurgot tak jakby nie mogło wskoczyć na odpowiednią zębatke ale przerzuca na zębatkę bez problemu i teraz na maratonie w przerzutkę wcisnął mi się kawał patyka i ją wyprostowało i czy mogło uszkodzić przerzutkę . Co fakt jeszcze nie zaglądałem do tego tylko na razie teoretycznie.Oczywiscie napęd 1xx

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może napisałem ostatnie posty bez sensu ale jestem tak wkurzony na ten mój napęd ,że hej. 

Coś dziwnego się stało. Na skrajnych przełożeniach łomot straszny przy kręceniu korbą. Mogła się uszkodzić przerzutka? Wczoraj ustawiłem zakres przerzutki itd. i nic to nie pomogło. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czego oczekujesz? Nie podałeś nawet jaka kaseta i przerzutka. Masz jakieś foty? 

 

Jak wpadł w nią badyl to pierwsze co trzeba to sprawdzić czy wózek przerzutki idzie równolegle do koronek kasety (patrząc od tyłu roweru). Mógł się zgiąć hak albo wózek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka slx 662 a kaseta 11-28 slx blat przód 34. Czy krzywy wozek lub hak mogł się do tego przyczynić ? Bo teraz wyregulować dobre działanie biegów jest wyczynem.Wydaje mi się ,że chyba wozek jest walniety trochę na bok. Czy da się go wyprostować?


Fotka

post-182496-0-58727100-1470478370_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co czytam + osobiste doświadczenia to przerzutki Shadow tak sobie (lub wręcz źle) działają z 'małymi' kasetami. Pracują dobrze od 11-32T.

 

U siebie, przy kasetach raczej szosowych (12-25, 12-27, 11-28), korzystam po prostu ze 105 / Ultegry, obie z krótkim wózkiem (SS). Szybko, sprawnie i bez problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy do ostrej jazdy i tak stosują prowadnice, klatki i inne cuda do N/W.

U mnie w napędzie 9 biegowym szerszy łańcuch (campa 9s) kilka razy spadł, natomiast w napędzie 10 biegowym, gdzie łańcuch jest węższy (campa 10s) trzyma się dobrze. Przednia zębatka to Deckas N/W 38t owal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

możecie polecic jakis napinacz , klatke ? używacie do narrow/wide takich rzeczy?czy już są zbyteczne?

Dla wielu osób klatka jest zbyteczna, ALE jak chcesz mieć 100% pewności, jakaś minimalistyczna prowadnica nie zaszkodzi. Ja osobiście olałem całkowicie, więc konkretnego modelu nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, aż zmierzyłem i 9s ma (licząc między blaszkami) ~2,7mm a 10s ~2,4mm, przynajmniej u Campagnolo.

Ale ja mówię o szerokości rolek:

C9 - 2,1mm

HG53 - 2,1mm

C10 - 2,1mm

X10.93 - 2,1mm

Suwmiarka z noniuszem.

Nie zauważyłem też żadnych kołnierzy robiących za dystans. Rozstaw wewnętrzny blaszek trochę trudny do pomiaru, bo suwmiarka nie chce bobrze wejść do środka, być może delikatnie inne gięcie mają te wewnętrzne blaszki, nie są całkiem płaskie choć zawsze mi się wydawało, że są.

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Szybkie pytanie. Jak jest wytrzymałość zębatek narrow-wide? A najlepiej jednej z tańszych czyli HELL'o 32T?

 

Można na nich wycisnąć większe przebiegi niż np. z tarczą Deore/Alivio stalowe 32T?

 

I jak się na takim narrow-wide zachowuje łańcuch jak ma trochę wyciągnięcia  - więcej niż 0,7%?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Przeczytałem pierwszych 30 stron tematu i już mam mniej więcej obraz co z czym się je. Celuje w NW ovala 34T pod 29era Tył jest deor bez sprzęgła. Mam okazje kupić slx za 120 ze sprzęgłem. Brać go ? Czy lepiej coś pod 11s żeby ogarnelo 11-42(1x10), bo jak wiem na slx mogę do 40t. Ponadto pytanie czy warto przerabiać 10s do 42t czy też 40 kiedy dostępne są już kasety sunrace 11-42 chodzi o płynność zmian. Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...