Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

No dooopa, o ile ramkie Mielec wykona bez problemu za 950 zeta to widelcy uni nie robio,

więc cały plan w pissduu. Cięzko będzie znaleźć kogoś kto wykona asymetryczny wideł.

Teraz w związku z powyższym zaczynam inną kombinacyję, jak się ma najcieńszy fat czyli 4.0 do opon 3.0,

jakie są różnice prócz szerokości, czy na śniegu da radę czy nie?

Zapytywam ponieważ mam ramkę do której wejdzie opona 2.8-3.0 w 26" a w 27,5 wchodzi 2,1

 

 

Poczytaj tu:

http://forums.mtbr.com/fat-bikes/my-custom-budget-fatbike-842065.html

 

A potem zamawiaj w Mielcu jeszcze jedną sztukę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widelców nie robili przez lata (gdy znajomi budowali rowery na ich ramach) ale potem zaczęli coś dłubać w cr-mo więc wolałem nie zapeszać.
Ale ja bym się nie poddawał tak łatwo (bo podobno lubisz jak się dzieje :) ).
Ostatnio widziałem wideł asymetryczny z kołem na ebayu. Polować trzeba.

A co do pytania - sam ostatnio zadałem w tłustym wątku (po tym jak domowe 3" wyjechało na śnieg) ale opinie podzielone. Zaglądnij, poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"rower rychtarski"

 

CIekawe, cieszący koncepcją tylną, że opona wchodzi, ale ale co się dzieje z przodu, wysoki widelec z kompensacją wymiaru pod amortyzator, to nie o takie szosówki na 29 calach walczyliśmśmy w sennych marzeniach... Wygląda jak 29 tka  z barankiem o długim zadku, i przednich nogach żyrafy :( zaznaczam że tak na tym zdjęciu na oko, jednynie pierwsze wrażenie)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIekawe, cieszący koncepcją tylną, że opona wchodzi, ale ale co się dzieje z przodu, wysoki widelec z kompensacją wymiaru pod amortyzator, to nie o takie szosówki na 29 calach walczyliśmśmy w sennych marzeniach... Wygląda jak 29 tka  z barankiem o długim zadku, i przednich nogach żyrafy :( zaznaczam że tak na tym zdjęciu na oko, jednynie pierwsze wrażenie)

 

Mam dokladnie identyczne wrazenie, ze ten widel to jakis karbonowy odpowiednik 80/100mm pod 29.

Widac chyba zabraklo szmalcy na widelce customowe cr-mo... a szkoda ;)

 

A widzicie czym okupione jest to łykanie 2,25? Jakie konsekwencje szerokiego chainstaya czy probie zachowania "normalnej" dlugosci?

Ano zębatką coś w okolicy 30T...

Szkoda ze nie ma lepszych zdjec, ale coś mi się zdaje, że o takiej korbie 46/36 to nie ma mowy. 

Edytowane przez Grizzli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oceniać pewnych rozwiązań/dizajnu, ale to jest rower na zamówienie dla jakiegoś jegomościa. A my wszyscy jesteśmy tak cudownie różnorodni że dzięki temu oglądamy tu cuda/szkarady/okazy/pokraki. Każdy robiony pod konkretne wymagania...a czasem botakwyszło.

 

No i może ktoś miał apetyt na wyrób fargopodobny - rogatego górola.

 

Fajnie jak by się zjawił właściciel i wypowiedzial poczemutakanieinaczej...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na ebajcu i nie znalazłem, natomiast wpadłem na pomysła by opracować coś w rodzaju wspomagacza jazdy w śniegu

dla zwykłego roweru mtb. Fat bike dla mnie jest potrzebny tylko na śnieg, moja połowica pochodzi z gór i pewnie za jakiś czas

powstanie tam prywatna baza wypadowa, super byłoby tak w zimie poszaleć.

Wracając do clou programu, chodzi mi po głowie coś jak łańcuchy śnieżne ale zwiększające powierzchnie styku i trakcje na śniegu,

z racji zawodu i posiadania drukarki 3D jestem w stanie zrobić prototyp i go wyprodukować. Niestety obecnie z powodu dzieciorów

mam bardzo mało czasu na takie dłubania, dlatego podejdę do tematu hobbystycznie.

Jak pomysł nie umrze to może za jakiś czas coś przedstawię.

 

 

Widelców nie robili przez lata (gdy znajomi budowali rowery na ich ramach) ale potem zaczęli coś dłubać w cr-mo więc wolałem nie zapeszać.
Ale ja bym się nie poddawał tak łatwo (bo podobno lubisz jak się dzieje :) ).
Ostatnio widziałem wideł asymetryczny z kołem na ebayu. Polować trzeba.

A co do pytania - sam ostatnio zadałem w tłustym wątku (po tym jak domowe 3" wyjechało na śnieg) ale opinie podzielone. Zaglądnij, poczytaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

widelcy uni nie robio, więc cały plan w pissduu

 

uni nie robio, ale możesz spróbować rozejrzeć się za jakimś budowniczym który robi w stali, np. Pi (Piotr Lisiecki) albo nawet Rychtar. Koszt widła to kilkaset złotych ale może da się dogadać. Jedyny minus to że do fata trzebaby mieć szerokoną koronę, ale da się ściągnąć być może. Ale cena może podejść pod 1000 złotych.

Ale zrobiłem szybki sercz, w Poznaniu OneMoreBike ściąga części od Surly, a Surly ma przecież dwa widły z offsetem: Puglsey i Moonlander

 

 

 

konsekwencje szerokiego chainstaya czy probie zachowania "normalnej" dlugosci? Ano zębatką coś w okolicy 30T...
 

Podobny problem ma RAG+. Dlatego tak atrakcyjny wydaje się Soma o której marzę, (kosztem dłuższego ogona) dodano miejsce na większe zęby. 

(BTW udało mi się na cel RoSOMAka zgromadzić 50% środków dzięki akcji wyprzedaży gratów zalegających :D!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję widelca do przełaja, lepszego niż mam obecnie:

- pod 1 calową sterówkę, gwintowaną

- z piwotami pod Vbrake (opcjonalnie pod tarczę)

- żeby oponkę 28x1.75 pomieścił

- ze stali, ale lepszej niż stal Hi-ten

- im bardziej podgięty, tym lepiej

 

Mam w Tange OrangeTM wideł fabryczny, przymierzyłem też jakiegoś Accenta i niestety są to kowadła ze stali Hi-Ten. Nigdzie nie mogę znaleźć niczego na czymś szlachetniejszym, chociażby na stali Tange. Jak już coś jest fajnego to albo wąskie pod szosę albo nie ma piwotów. Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Rambolu nie masz przypadkiem drugiego roweru z grubymi gumami? Nie kombinuj na siłę, bo takiego widelca nie ma :) ciesz się tym co masz, bo cienkie gumy też potrafią być fajne, a jak Ci mało to wsadź barana do Treka (mówię całkiem poważnie) 

Ciiiii ... bo to postanowienie noworoczne i nie wiem czy się spełni. Treka Cobię czeka sporo zmian (inny wideł, inne siodło, alt bar, klamkomanety + BB7).

 

Nie chcę grubych opon w Tange OrangeTM. 700x35c tył i 700x42c przód mi stykają. Wideł chcę wymienić, bo przejechałem się niedawno na kumplowej zimówce na ramie Bianchi z lat 80tych na rurkach Columbus SL. Stalowy wideł filigranowy i zawadiacko podgięty tak przepięknie wybierał, że oniemiałem. Na oponach <30mm nabitych na twardo przód roweru płynął ładniej niż Tange OrangeTM z wyraźnie grubszym laczem.

 

Wiecie jak to jest, jak zauważy się króliczka i po prostu trzeba go złapać? No to mam takiego króliczka: fajny widelczyk do przełaja. 

Poza tym mój obecny wideł żre rdza, która wyłazi spod chromu. Ramy nie chce żreć, sprawdzałem w mufie suportu, ale widelec z HiTen wyraźnie rudej smakuje, zwłaszcza podlewany słonym sosem z nawierzchni dróg.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...