Skocz do zawartości

[Grupa SLX] Czy w ogóle ma ona sens?


Rekomendowane odpowiedzi

Polska to dziki kraj... 

https://www.bike24.com/p2324365.html?source=SRP&indexName=production_SEARCH_INDEX_EN&objectId=SSP532468&queryId=f5c0bb68152c8dcb9119947fa0c8a15e&userToken=5cedc107-0c59-47af-9050-bda72c6b988d&sku=1128315

Nawet biorąc cenę sugerowaną 49,95EUR (chociaż zawsze jest grubo poniżej)...

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą takie wytrzymałościowe porównanie mecha Deorki z SLXem. SLX ma wewnętrzny wózek z gównolitu, który da się skręcić w rękach jak plastelina, właściwie to da się odkręcić w rękach, bo nawet coś takiego jak poniżej udało mi się poodginać i dało się jakoś jechać dalej choć zmienianie upośledzone 😉. Potem zrobiłem ten element z grubszej blachy alu i służyła jeszcze długo. A Deorka ma tą samą grubość blachy, ale ten element jest ze stali.  

SLX_Gównolit (2).jpg

SLX_Gównolit (1).jpg

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sobek82 napisał:

Tak się robi piniondz, tak jak chcesz kupić gniazdko elektryczne, ale ramkę musisz kupić osobno. 😉

Ostatnio coraz częściej widzę mtb na 28t/30t. W połączeniu z 51t w Shimano i 52t w Sram to musi być dopiero młynek. 🙄Tez nie wiem dla kogo to i po co...

17 minut temu, Dokumosa napisał:

Wiekszość współczesnych ram nie zmieści większego blatu.

36t to już jest trochę za sztywno. Za sprawa stopniowania kaset 12rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tez nie wiem dla kogo to i po co...

Dla mnie.

Ja na stromych podjazdach lubię sobie kręcić z kadencją 110-120 rpm, co korbą 30t i kasetą 51t daje mi sensowne okolice 9-10km/h.
Prędkości maksymalnej przy 30t też mi nie brakuje, przy 90rpm i biegu 30/10 jest okolice 37km/h, w terenie i tak nie utrzymam takiej prędkości przez długi czas.

Z górki nie dokręcam, z górki wybieram linię i punkty wybicia.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie @sznibrozumiem, ale rowery idą w świat, wszędzie, pamiętam swój początek konwersji z 3na1 gdzie kaseta 11/34 z korbą 36, umordowałem się na maratonie w puszczy bukowej po kokardy, ale było fajnie, po lasach też, później się pojawiać zaczęły kasety z rozpiętością do tych 51t.

Przyczynę 30t i tego stanu rzeczy widzę w coraz leniwszym społeczeństwie, można się jeszcze rozpisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KSikorski napisał:

Dla mnie.

Ja na stromych podjazdach lubię sobie kręcić z kadencją 110-120 rpm, co korbą 30t i kasetą 51t daje mi sensowne okolice 9-10km/h.
Prędkości maksymalnej przy 30t też mi nie brakuje, przy 90rpm i biegu 30/10 jest okolice 37km/h, w terenie i tak nie utrzymam takiej prędkości przez długi czas.

Z górki nie dokręcam, z górki wybieram linię i punkty wybicia.

 Ja też lubię i mam tak mięciutko w karbo ścieżkowcu - jajo 28 (czyli takie pewnie 31 w mocniejszym pychu) x GX 50 na tyle, i wszelkie ścianki nawet w tępie pieszego, ale jednak się podjeżdża super, a z góry nie ma co dokrencać bo zprzecież z góry. Płaskopolanie nie zrozumieją i już 😉

Edytowane przez Mentos
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sobek82 napisał:

Na 36t trzeba czekać 2/3 tygodnie. Zastanawia mnie dlaczego z uporem maniaka ludzie i producenci ładują 32t, czy wy tam wszyscy robicie 20 maratonów rocznie po górach? 😉

Na bo niektórzy kupują rowery MTB aby jeździć po górach a, że nie każdy jest koniem.... 🙂

Edytowane przez Kettler
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podjazdach w beskidzkich kamulcach i głazach, na małej tarczy 30T, często przy dużym zmęczeniu, depnę w korby i bez problemu przetoczę się przez kamień/korzeń/głaz korzystając z większego momentu obrotowego. To samo gdy pojawi się krótka stroma ścianka.

Młynki 22T były bardzo popularne w erze 26" i nawet przy wejściu 650B. Gdyby policzyć z kasetą 11-36 to różnicy nie widzę. 

Amatorzy pchają się do zabawy, mam nadzieję że przejdzie ta nowelizacja ustawy i będzie tylko łogiń z czterech liter na 36T dozwolony :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kipcior - weź pod uwagę przejście z kół 26 na 29 - to trzeba skompensować przełożeniem.

W temacie - mam rower na SLX - jedną rzecz bym zmienił na XT - manetkę z uwagi na zrzucanie o dwie tarcze. Ale jak bym połamał przerzutkę, czy gdy zużyjeę kasetę to wejdzie Deore. Czyli ostatecznie mieszanka Deore/XT może dać lepszą optymalizację koszt/jakość.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam częściowo rower na slx, np kasetę. Fabrycznie była Sunrace, slx jest dużo lepszy, płynniej wchodzą biegi i dużo szybciej się reguluje. Mam rozpiętość 11-46 i w tym rozmiarze nic lepszego nie widzę. Jest XT, prawda,  ale stówę trzeba dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nie wszyscy tak uważają 😉, ale mi to przecież nie preszkadza że jest SLX.

 

Ciekawe swoją drogą czy piasty XT i XTR (tak zakładam bo konstrukcja chyba identyczna) są tak samo do dooopy jak SLX. Mam taką SLX,  rozbierałem z ciekawości zanim się pojawiły niepochlebne komentarze, bezsensownie pokomplikowany patent DT, na dodatek gównianie uszczelniony. Koło wprawdzie na zapas, ale i tak sobie przeplotłem na jedyną Shimano na maszynach jak w filmiku.

 

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...