Skocz do zawartości

[Rower] wyprawowy MTB gravel Giant ToughRoad SLR 0 l nowy napęd XT 2x11


Prz

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam rower Giant ToughRoad SLR 0 w rozmiarze L. Rower w stanie bardzo dobrym - napęd jest nowy, na ramie jest trochę rys od pancerzy i zwykłego użytkowania.

Rower jest prawdziwie wielozadaniowy - szybki na asfalcie, sprawnie radzi sobie w terenie, dzięki prostej kierownicy dużo lepiej niż typowe gravele z barankami, a jednocześnie prosta kierownica umożliwia zamontowanie napędu MTB z większą rozpiętością (korba 36/26 i kaseta 11-42 dają rozpiętość aż 525%, dla porównania napędy MTB 1x12 to 500-520%, a GRX 2x11 tylko 479% z najmiększym przełożeniem 31/34, a tutaj jest 26/42) oraz mocniejszych hamulców - czterotłoczkowe TRP Slate T4 zapewniają świetne hamowanie. Rower ma bardzo duże prześwity na opony, obecnie ma założone fabryczne opony Giant 700x50 mm z błotnikami SKS 65 mm i jeszcze jest dużo zapasu, 29x2.1 wejdzie pod błotnikami na pewno. Na ostatnim zdjęciu widoczne największe możliwe opony - na wiosnę jeździłem nim po górach Kaukazu w Gruzji i zmieściły się opony 29x2.35 z przodu i 2.25 z tyłu na obręczach wewn. 30 mm.

Aluminiowa rama jest bardzo lekka, ale jednocześnie wytrzymała, a w połączeniu z karbonowym widelcem i sztycą rower zapewnia świetne tłumienie drgań. Rama i widelec mają mocowania na pełne błotniki, bagażniki z przodu i z tyłu oraz na trzy koszyki na bidon. Zaślepka na widelcu sugeruje, że możliwe jest wewnętrzne prowadzenie przewodu od dynama w pieście, ale nie jestem tego w 100% pewien.

Rower ma wymieniony cały napęd na nowy - do jazdy z przyczepką dziecięcą zasięg fabrycznego napędu 1x11 był niewystarczający, dlatego zmieniłem cały napęd na Shimano XT 2x11 (korba SLX). Jest to dużo lepszy osprzęt niż wszelkie dostępne od producenta, dodatkowo dzięki przerzutce przedniej Side Swing miejsce na oponę z tyłu nie jest ograniczone, jak w fabrycznych konfiguracjach. Łańcuch i kaseta mają 800 km przebiegu, przerzutki, manetki, suport i korba są nowe. Rower miał mi służyć długo, jednak udało mi się upolować inny model, o jakim od dawna marzyłem, stąd decyzja o sprzedaży. Części oznaczone N były kupione nowe i maja przebieg ok. 100 km.

 

Na święta jadę do Trójmiasta, wiec mogę zabrać rower ze sobą z południa, jeśli ktoś byłby poważnie zainteresowany zakupem.

Cena do lekkiej negocjacji, możliwa wysyłka kurierem lub dojazd z rowerem np. do Krakowa czy Katowic. Na życzenie mogę przesłać więcej zdjęć.

 

Pełna specyfikacja:

Rama: Aluminium - ALUXX SLR, rozmiar L

Widelec: Kompozyt węglowy - Advanced, aluminiowa rura sterowa OverDrive

Przerzutka tylna: Shimano XT RD-M8000-GS (N)

Przerzutka przednia: Shimano XT FD-M8020-L (N)

Manetki: Shimano XT SL-M8000 2x11 (N)

Korba: Shimano SLX FC-M7000 36/26 175 mm (N)

Suport: Shimano SM-BB52 BSA wkręcany (N)

Kaseta: Sunrace CSMS8 11-42

Łańcuch: KMC X11

Koła: Giant P-X2, Tubeless

Opony: Giant CrossCut Gravel 2, 700x50 Tubeless zalane mlekiem Orange Seal

Hamulce: TRP Slate T4 hydrauliczne

Tarcze: TRP 160 mm

Kierownica: Giant Contact, 31.8mm

Chwyty: Bicyklon Ergo

Mostek: Giant Contact, 31.8, 8°

Siodełko: Giant Contact

Sztyca: Giant D-Fuse, karbon

Pedały: brak

Błotniki: SKS Bluemels 65 mm

 

Pełna geometria dostępna na stronie: www.geometrygeeks.bike/bike/giant-toughroad-slr-1-2020/ .

Realna waga roweru w konfiguracji jak na zdjęciach wynosi 11,2 kg - zmieniając koła i opony i demontując błotniki można mieć super rower ważący minimalnie ponad 10 kg :)

Uchwyt na GoPro pod siodełkiem nie jest na sprzedaż.

Więcej zdjęć dostępne w ogłoszeniu na OLX: https://www.olx.pl/d/oferta/rower-wyprawowy-mtb-gravel-giant-toughroad-slr-0-l-nowy-naped-xt-2x11-CID767-IDRzoCk.html?bs=olx_pro_listing

mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...