Skocz do zawartości

[Stojak] serwisowy


Rekomendowane odpowiedzi

Kojarzy mi się to z częstym dla absolwentów, czy w ogóle pracowników politechnik podejściem pt. "walory użytkowe zachowane" - czyli spełnia postawiony na początku projektu cel. Ale czy wygląda, czy nie ma jakiś niedoróbek, czy jest wykonane dokładnie - to mniej istotne. Grunt że działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założeniu - szybko i podstawowe prace. Pisałem już o tym ale powtórzę - nie chce mi się wieszać roweru do czyszczenia łańcucha, poza tym z wysokości chlapie na boki syf z łańcucha. A opieranie o ścianę właśnie mi się znudziło, stopkę mam tylko w 1 rowerze... Nie wszystkie zabiegi wymagają pełnego znieczulenia. Czasami wystarczy ambulatorium :)

W jednym z okolicznych serwisów gość robi szybkie serwisy właśnie na takim z hakami - regulacja przerzutek, smarowanie napędu, ba, nawet prostowanie przerzutki. A to zawodowiec :P

A jak umiesz regulować przerzutkę kręcąc korbą do tyłu w rowerze opartym o ścianę to żaden z Ciebie laik ;)

To już wyższy stopień wtajemniczenia 🤔 😉

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sobek82 napisał:

Btw, tak tylko zapytam jako laik, jak na tym stojaku serwisuje się rower?

Ktoś pamięta jeszcze serwis do góry kołami na blacie, kolanie, powietrzu, oparty o biurko, ścianę, na podłodze, dywanie, mocium panie, dajcie se na wstrzymanie 😉😘

To jest bardziej stojak rowerowy, jak nie ma gdzie już o ścianę go oprzeć bo wszystko zawalone, a stopki są be, to pozostaje tylko taki stojak. 

Podstawowy serwis też może być, czy przetarcie łańcucha po jeździe, sam na coś podobnego się czaję, ale na pewno nie na żadnych hakach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisuje się normalnie :D W serwisie mieliśmy jednego dużego Parktoola do wieszania, cała reszta napraw odbywała się na takich małych. Przede wszystkim może być na nich zawieszony rower bez jednego koła - więc wszelkie serwisy piast, centrowanie, wymiany opon, dętek, napędu mogą się "na tym" - czy raczej z wykorzystaniem takich stojaków odbywać. A to jest chleb powszedni. No i można sobie obok na taborecie usiąść! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 15:55, CoolBreezeOne napisał:

BH YC-100BH

Mi się ostatnio udało kupić klona tego stojaka. Jakiś egzemplarz powystawowy był na allegro. 190 zł. Pierwsze testy wyszły ok. Myślałem o takim z Lidla ale ten mniej miejsca zajmuje po rozłożeniu, można blisko ściany postawić.

Zdjęcie poglądowe.

619eluLbrjL._AC_SL1500_.jpg?fit=fill&bg=

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2023 o 12:04, PawelW84 napisał:

Stać stoi ale wykonanie pozostawia trochę do życzenia.

...

Przyznam szczerze, że dopiero po twoim poście zainteresowałem się tematem spawów. Może nie są to najpiękniejsze spawy na świecie, ale wszystko trzyma się kupy - porównując do taniochy z jakiej miałem okazję korzystać. No i wydaje mi się, że profil u mnie jakiś taki bardziej spasowany, ale to może być perspektywa. Tak czy siak pięknością nie grzeszy, ale, co już zostało powiedziane wcześniej, działa. I całkiem sporo idzie przy rowerze zrobić kiedy wisi sobie na hakach tego typu stojaka.

20230223-125925net.jpg

20230223-125936net.jpg

20230223-125953net.jpg

20230223-130055net.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2023 o 09:23, spidelli napisał:

@2wheels4ever

Co wybrałeś?

Mnie udało się zerwać gwint w stojaku z Juli. Szukam nowego. Czy ktoś ma doświadczenie z Topeak PrepStand Max?

 

@spidelli ten stojak z Juli to w miarę OK był czy jakiś badziew? Bo chciałbym go kupić a tu widzę info o zerwanym gwincie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@girek Badziew. Pokrętło ustalające pozycję roweru w ogóle nie trzyma, a śruba zamykająca łapę okazała się z g6wno7itu. I o dziwo jej akurat nie ma potrzeby mocno zaciskać  jak tej pierwszej

Ten stojak wytrzymał jakieś 3-4 lata (zanim zerwałem gwint, bo to pokrętło od pozycji roweru to chyba w ogóle nie trzymało), a przecież serwisu rowerowego nie prowadzę, kilkanascie razy wieszałem tam dość lekkie rowery szosowe/gravele.

Lepiej dozbierac i kupić coś lepszego, chyba że wolisz takie tańsze wymieniać w razie potrzeby.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wjechał ostatnio YC-100BH sprzedawany pod szyldem Bike Hand lub Red Cycle. Za mniej więcej połowę najtańszego ParkTool.  Wygląda i działa bardzo OK. Zastąpił Lidlowy stojak. Do tego fajna duża tacka. Myślę że do domu nic więcej nie jest potrzebne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wpadła mała aktualizacja do stojaka Park Tool 9.3. Dokupiłem:

  • adapter #2848A,
  • tackę #2843A,

Adapter zdecydowanie uważam za udany zakup. Pozwala na:

  • szybkie blokowania wysuniętej części stojaka - szybkozamykacz, 
  •  montaż dużej tacki lub prętów do wieszania czyściwa, 

I to zdecydowanie robi robotę. Jest wygodniejsze od śruby, która jest fabrycznie. 

Co do tacki to jest mała. Pozwala na odłożenie śrub i zawieszenie imbusów. Jednak w moim przypadku sprawdza się, bo stojak i tak mam obok stołu roboczego. Jednak jak ktoś planuje częściej korzystać z tacki to zdecydowanie warto rozważyć większy model #106. 

Screenshot_3.jpg

Screenshot_4.jpg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 13.02.2023 o 22:49, tobo napisał:

Np ten

https://www.wiggle.co.uk/lifeline-pro-bike-workstand

Franca ciężka ale: maks wysokość łapy to 2 metry. Stabilne stanie na gruncie. Łapa ma dość powolny sposób zamykania ale jest to ewentualnie problem tylko przy rowerach elektrycznych. Rotacja ramienia bardzo skuteczna i bezproblemowa.  

Feedbacka nadal używam (mam wersję pro) gdy muszę stojak szybko przemieszczać. Łapa z mechanizmem szybkiego zamykania i otwierania jest bardzo dobra. Ogólnie operowanie nim nawet jednoręczne jest bardzo łatwe. Ale stabilny nie jest. 

 

Stojak kupiony.

https://www.chainreactioncycles.com/p/lifeline-pro-bike-workstand

Ciężki, masywny, stabilny, wysoki. Wykonanie bardzo solidne. 

Ciężko coś zarzucić. Łapa pancerna i ciężka jak nieszczęście

Image00001.thumb.jpg.5edb9514aad01105c0700826eda32ca6.jpgImage00002.thumb.jpg.58dc80dff9e92d84197248a56f71c15b.jpgImage00003.thumb.jpg.e2416815d17bda8ee06f7fc1bf8ce98a.jpg

 

Jedyna rzecz która mi nie pasowała to kąt rozwarcia szczęk pod rurki małej średnicy (sztyca). Ja łapię rowery za ramę więc musiałem dorobić sobie nowe dłuższe blaszki zawiasu szczęki, żeby ładnie obejmowała grube ramy. Ale płaskownik z nierdzewki 2x20mm i wiertło 8mm w końcu się przydały ;).

Kurcze ja nie wiem jak wy za te sztyce nie boicie się rowerów chwytać.. Fakt sztyca nawet karbonowa jest bardzo gruba ale nie znajduje się w osi ciężkości obrotu więc zawsze mam wrażenie, że wyrwie się górny węzeł ramy. :)  

 

 

 

Edytowane przez PawelW84
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbon nie lubi być ściskany. W żadnej konfiguracji. Zdarza mi się łapać ramę w stojaku ale tylko do wykonywania prac które nie przykładają siły do roweru. 

Czy wyrwiesz węzeł ramy? Nie spotkałem się z żadną informacją że komuś się to udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ w części rowerów nie mam stopek, a liczba ścian do podpierania w garażu nie wzrosła, dokupiłem to:

bike-hand-yc-103-2-126242-f-sk7-w780-h554_1.webp.7162af8940244134f9b0a7cfe9a1256d.webp

Po szybkim zmontowaniu odstawiłem rower i nie wygląda to zbyt stabilnie, mimo że dolny hak jest w najniższej pozycji a koła stoją na podłodze.

Stać stoi ale przy jakimś przypadkowym potrąceniu...

Do kręcenia napędem muszę stanowczo znaleźć lepszą konfigurację haków.

To już ten poprzedni na "bolec w korbę" jest stabilniejszy. Dlatego na nim stoi full, a lekki gravel na tym z obrazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...