Skocz do zawartości

[Dyskusja/Galeria] Rzeźba przy Starym Rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Temat dla wszystkich którzy mają ''problem'' ze starym rowerem, tzn. chcą (wbrew modzie, nowym standardom i na przekór wszystkim) przyjrzeć się przychylnie swoim jak i na oku bicyklom z zamierzchłej dekady. 
Porozmawiajmy i podzielmy się ich historią, planach na przebudowę, zdjęciami z realizacji, zmian oraz efektu końcowego.
Nie zabrania się pisania nie na temat, jaką pijesz kawę czy herbatę, Yerba mate, jaki preferujesz papier toaletowy, czy zarost jest potrzebny by w pełni wykorzystać potencjał roweru na którym jedziesz, itp. itd. 


Na załączonym obrazku przedstawione są dwa 26 ery na tych że kołach, bordowoczorny będzie fitnessem z pół prostą kierownicą na kołach 28'', napędzie 1 x 9, balonie 28C i szosowych heblach tiagry.
Srebrny będzie pretendował do miana grawela z kołami 28'', napędzie 1 x 9, balonie 42C i dorabianych mocowaniach pod heble tarczowe.
DSC02774.thumb.jpg.d301f1b3e0379b69f948991c6a2aa392.jpg

DSC02775.thumb.jpg.9336fdca77a1736c5d91eb531a8cb7f0.jpg

DSC02776.thumb.jpg.d7fcb325138fb953ee165801f3db224f.jpg

DSC02777.thumb.jpg.ccfeb112d3ddb832866c43bbbf0d540a.jpg

DSC02778.thumb.jpg.04cc8bf526c1db9c74b57c6fb2b945ef.jpg

Pozdrow'er

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sam myślałem nad jakimś projektem z 26 na gravel tej zimy ale znalazlem fajnego Vitusa z końca lat 80 i robię go długodystansową, lekką szosę. Wymieniłem korbe na 3x, może w tym miesiącu zmienię tylne koło z wolnobiegiem na kasetę, plus zmiana paru innych części - mam nadzieję że po zakończeniu rower będzie ważył jakieś 7.5kg bez żadnych części z karbonu:D

Mam juz nowy stary RD Suntour Cyclone Gt i niedługo zastąpi stary stary 105 (1050) jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem

attachments.jpg

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eziemniak napisał:

@bombka rower wygląda świetnie, dobra robota z siodełkiem! Jaki masz tam napęd?

Dzięki, trochę sie namęczyłem z tym siodłem, nowe nity, polerka skóry, z resztą też było sporo pracy. A napęd oryginalny ZZR, tu masz opis w pdf całej grupy, dokładnie taka jest u mnie.

https://download.bikeboard.pl/pdf/zzr_prl.pdf

Edytowane przez bombka
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eziemniak napisał:

Ta przednia przerzutka

Na tamtym zdjęciu akurat nie było zamontowanej przedniej przerzutki, ta manetka widoczna na zdjęciu jest od tylnej i dało się przyzwyczaić do niej. Natomiast do zmiany przełożenia z przodu to juz trzeba by było skończyć kurs akrobatyczny, ja osobiście bałem się zmieniać bieg z przodu, po prostu groziło to glebą :D

A tak to wygląda " Mateusz wajchę przełóż " :)

p1.jpg.b4ebd7c9b8b5df026f29049c7d2ed750.jpgp2.thumb.jpg.f5991eacdcd051d4762bddfbba5c7922.jpg

Edytowane przez bombka
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać ogrom pracy i umiejętności. Huragan jak z salonu.

 Na ten rok mam dwa projekty. Diamond Back Apex z 1991 i Kona Hahanna z 1994.

Apex to będzie mix wszystkiego co sprawdzone  Deore XT, DX z v-kami Srama i klamkami Avid plus opony 2.1 lub 2.2 jak wejdzie. 

Kona bardziej crossowo, może z barankiem ale opony 1,75 jeżeli z tylu się zmieści i 1.95 na przód. Tu osprzęt jeszcze nie określony. 

 

 

 

d.png

k.png

  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze gdzieś u rodziny na strychu takiego zawodnika. Rometowska 26 calowa Sierra Nevada z 1998r , chyba jeden z ostatnich modeli rowerów produkowanych przed upadłością zakładu. Ciężka jak nieszczęście bo z oryginalnymi błotnikami i bagażnikiem ważyła 18 kg ale o dziwo, miło wspominam jazdę tym rowerem. Zdjęcie nie najnowszej daty bo aktualnie z tego co pamiętam jest w niej zamontowany koszmarny amortyzator sprężynowy a oryginalne widły przepadły...szkoda. Myślę że w przyszłości na tej ramie coś dało by radę zmontować.

DSC02939.JPG

DSC02912.JPG

Edytowane przez Strek
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy widelec byłby do odtworzenia ale chyba z tym większego problemu nie będzie. Natomiast napęd to już więcej inwestycji. Z tyłu kaseta( wolnobieg ?!) na 7-8 blatów z tego co pamiętam , przód  3 blaty korba na kwadrat. Jeśli poszedłbym w powiedzmy 1 x 11 trochę grzebania by było. Ale większe koła prawdopodobnie by dało radę wsadzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie mam starego Arkusa MTB na 26er jeszcze z komunii, mam 187cm teraz dosiadam Trek'a DS2 w XL'ce z sentymentu chciałbym coś porobić z tym Arkusem, mielibyście jakieś pomysły? Myślałem wrzucić w niego oponki 26x2.35 ale martwi mnie czy nie bedzie on za mały dla mnie :/ stoi i się kurzy tylko a na zimowe i jesienne przejażdżki taki lekki FAT może by z niego wyszedł? :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie pomysł poskładania sobie klasyka na kole 26. Zamysł jest taki, że ma to być wersja 1x, sztywny widelec i niska waga. Chciałbym wpleć do tego nowsze rozwiązania (np. hollowtech zamiast kwadratu). Rozglądam się za ramą i potem resztą rzeczy. Jednak mam prośbę do kolegów o kilka rad. Zwłaszcza zależy mi na:

- na co zwrócić dokładnie uwagę, aby dało się zrealizować plan, 
- jakiś min unikać (chodzi raczej o standardy niż uszkodzenia), 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...