Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1/23/2017 o 13:09, kazafaza napisał:

Charge Plug (PLUGawiec) XL*:

...

Wideł z Genesis'a Croix de Fer

Kazafaza  czy ten widelczyk to jest jeszcze gdzieś do dostania  w jakimś UKjowym sklepie ? zastanawiam sie czy by nie wydać paru srebrników?? .... musze ogarnąć kołka (wymiana łożysk) i chyba imć "Plugawiec" pojawi się tu w  nowej odsłonie :> Widzialem kilka rożnych zdjec Wtyczki na tym widelcu i super pasuje.

Rozważam  widelczyk Radon carbon disc, za 700pln w bike discount ... ale jakieś to takie niewiadomo skąd... Radon na swojej stronie nie ma części....

Jest jeszcze Ritchey wcs carbon disc - ale wtedy Plugaweic stałby się bardzo drogim rowerem :P nie taki był pomysł na niego :PP miało byc DIT - dobrze i tanio.

Chyba ze ktos moze polecić do takiego "przełaja" widelczyk węglowy, o rurce 1 1/8, sterrurka już węglowa być nie musi....chyba nawet takich nie ma w opcji prostej rurki bez tapera.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, cinol123 napisał:

bike discount ... ale jakieś to takie niewiadomo skąd... Radon na swojej stronie nie ma części....

bike-discount = Radon

To są prawdopodobnie części, które nie zostały wykorzystane w produkcji gotowych rowerów. Podobna sytuacja jest z Cube. W tym sklepie możesz kupić ich ramy w dobrych cenach, a oficjalnie Cube samych ram nie sprzedaje.

Accent ma w ofercie widelec przełajowy alu/carbon bez tapera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pitof napisał:

Accent ma w ofercie widelec przełajowy alu/carbon bez tapera.

Zapomniałem dopisać że ma być Czarny a z innych kolorów to czarny-matowy :> Accent z tego co kojarze ma biały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, cinol123 napisał:

Rozważam  widelczyk Radon carbon disc, za 700pln w bike discount ... ale jakieś to takie niewiadomo skąd...

Ten wideł jest też do kupienia w kraju:

http://www.bikecenter.pl/p17221,radom-carbon-ud-1-1-8-disc-widelec-cyclocross.html

Nie wiem tylko, czy ktoś się na tej stronie nie pomylił, bo jest obniżka z ceny niższej na wyższą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roballinho napisał:

Ten wideł jest też do kupienia w kraju:

To jest widel Radona z bike discount de... tylko drozej o 150pln i jeszcze kolesie nazwę zle przepisali ;-)) nawet im o tym wsponialem kiedys i nie poprawili ...maja te same fanty co u niemiaszkow, ale odpowiednio drożej np Ritchey wcs carbon disc za 400pln wiecej :-ppp żart.

 

Edyta: ceny o ktorych pisalem sa z allegro, widze ze ich internetowy sklep jest troszke tanszy ;-)

 

Na magazynie realizacja 7 dni znaczy 3 dni na dostawe dhlem z .de a pozniej przepakowanie i wysylka w PL. Nawet sa zsynchronizowani z niemieckim sklepem i jesli tam towar jest niedostepny to i u nich znika ...z niewielkim opoznieniem. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLasnie stało się jak mowiłem w bike discount forek Radon'a sold out, to samo w bikecenter ... ale zapomnieli sobie zdjac z allegro :PP

Rozmysliłem sie co do Ritcheya, za droga sprawa jak na forek pod QR.... ale tego Radona chyba kupie.

 

BTW, czemu EDIT jest jakos tak krótko dostepny ? :> Zamiast nabijac moglbym dopisac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam niejako nowe zdjęcie bo przerobiłem Meride z średnioładnej na całkiem ładną zakrywając wielkie białe logotypy czarną foliją. 

Od strony tarcz dla odmiany. ;) A w temacie off czyli w kwestii znienawidzonych hamowników Spyre dodam ich ważną zaletę: łatwość regulacji. Miodzio w porównaniu do v-brake czy cantilever.

C353DE89-81F5-4467-9299-BC4BF72BE483.jpeg

Edytowane przez gyrill
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gyrill napisał:

Wrzucam niejako nowe zdjęcie bo przerobiłem Meride z średnioładnej na całkiem ładną zakrywając wielkie białe logotypy czarną foliją. 

Od strony tarcz dla odmiany. ;) A w temacie off czyli w kwestii znienawidzonych hamowników Spyre dodam ich ważną zaletę: łatwość regulacji. Miodzio w porównaniu do v-brake czy cantilever.

C353DE89-81F5-4467-9299-BC4BF72BE483.jpeg

Możesz napisać albo podać namiar, gdzie kupiłeś tę folię?

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gyrill>

"A w temacie off czyli w kwestii znienawidzonych hamowników Spyre dodam ich ważną zaletę: łatwość regulacji. "


U mnie ostatecznie wyleciały klamkomanetki tiagry i wylądowały barendy + klamki tektro. Hamuje wyraźnie lepiej, nawet na zużytych pancerzach, acz dla wielu może być to zbyt radykalna zmiana... 

Edytowane przez AmAdeuz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz zatem że mam nie kupować klamkomanetek, skoro avidy bb7 działaja z klamkami tektro prawidłowo, a shimano jest lekko tiulowe? Z klamkomanetką jest gorzej? Myslalem o starszych klamkach 9s. Eeentualnie najnowszej sorze 9s ktora chyba jest bliska koncepcyjnie tiagrze. Bar endy mam ale na razie nie uwazam ich za panaceum a raczej pandemonium 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinnacle Arkose Three 2017 w pełnym rynsztunku bojowym. Koszyki jeszcze do wymiany i testuje rozwiązanie z błotnikami, ale wole bez ;)

Mój pierwszy tego typu rower. Nakulałem dopiero ok 1200km ale nie spodziewałem się, że taki rower może być tak dzielny.  Na szosie zadziwiająco szybki, w terenie zadziwiająco wygodny i zręczny. Od czasu kiedy go mam MTB głównie stoi w garażu i się kurzy. Nie mogę się doczekać dłuższych, cieplejszych dni i cało-wielodziennych wypadów :)

 

 

 

 

pinacle arkose small.jpg

Edytowane przez MikeDozer
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Stoję przed wyborem przełaja do 3500 zł. Do wyboru mam Merida Cyclocross 500 lub GT GRADE 105. Za pierwszym przemawia wygląd, sztywna oś z przodu i więcej szprych w kołach, jednak hamulce z tego co czytałem to słabizna. Za drugim w sumie tylko hamulce. Który byście wybrali zakładając że musi wytrzymać 110 kg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

itr>

Nic nie sugeruje, jedynie napisałem że tektro z w/w trp spyre hamują lepiej niż z rzeczonymi klamkomanetkami tiagry 4700. Z manetkami bez indeksu znam się dość długo, ale doskonale rozumiem że dla wielu przesiadka z klamomanetek na thumby, to jakaś zupełna aberacja. Traktuj to jako ciekawostkę ;-) Może sora z bb7 miło zaskoczy... 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AmAdeuz napisał:

Może sora z bb7 miło zaskoczy... 

Z tymi Klamkomanetkami shimano, to sa różne dziwne historie i kombinacje jesli chodzi o ciag kabla. Ja moge napisac od siebie, używam  6700 ktore maja nieliniowy ponoc ciag linki, i dziala to bardzo dorbze z BB7 road. Fabryczie taka kombinacja byla na moim rowerze.

Tu jakies rozkminy i pomiary ciagu kabla ktore kiedys widzialem  szukajac informajci o  Shimano BR-R573- > https://www.bikeforums.net/bicycle-mechanics/597661-shimano-6700-7900-brake-lever-pull-ratio-opinions-info.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znow cos przytkało. Podbijam ;-)

Kazofazowy frameset (Plug 5 i wideł Genesis day one) plus podłączone luzne fanty z pudeł. Stare koła z przedstawionego tu niedawno Stefana i oto jest Plugawiec v2, zwany też Mintkim Qniem. Ostatnia zmiana to wywalenie kólka odwracajacego ciąg, na szczescie jest shimkowa cx70 targana od góry,  korba zmieniona na 2 blaty fc 5700 z duzym kolkiem cx70. Brakuje koszyķów i... w dup#/^  tam, wideł cro mo zostaje....

Plug5_924x579.jpg

Edyta: tak wiem, tylny kabel za długi, ale jakos tak... 6700 lubi dlugie ale chyba przesadzilem. Opony te co byly poprzednio na Stefanie, on ma juz inne :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, gyrill napisał:

Ta rama robi mega dobre wrażenie.

Hmm, wizualnie to  średnio jak dla mnie. Nie jest zła, ale wole patrzeć na mojego Stefana. Może podrzucę tu jeszcze inne siodło, bardziej flat z biało czerwonym paskiem, i jakies grubsze kiszki, powinien zyskać wizualnie. Plus oczywiście koszyki w czerni i ... błotniki :P TO będzie szybki commuter/wszędołaz.

Czego nie lubię w tej ramie, to górnego prowadzenia linki do przedniej przerzuty. To jest pomyłka. Ogon Troche długgiiii, ale jest wygodnie, wejda błotniki. Jest to też moj pierwszy rower z tzw nowożytnych stalowych rowerów. Moge potwierdzić tylko iż to co Pisał Kaza to prawda, ta rama jest dość miękka. I to nawet nie tyle suport pływa, co cały ogon razem z suportem. Ciekawośc czy to wszystkie tak maja czy tylko ten :PP zobaczmy ile to pod moim dupskiem (92kg+) wytrzyma. 

... wiecej rowerów do tego wątku nie posiadam. JAk ktorys z w/w padnie, to jeszcze tu wrócę z Kona Rove Ti, albo Kinesisem Tripsterem ;-)

 

EDYTA: Tak jak stoi ważony na wadze łazienkowej wskazuje równo 11kg. :P (szkoda że nie 10kg).

Edyta2: Niektorzy mowia że na full czarnych kołach byłoby lepiej ... sprawdze zatem niebawem :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...