Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Janisz

[do 2500/3000zł] Rower MTB dla kobiety

Rekomendowane odpowiedzi

Janisz
Napisano (edytowane)

Witam,

Potrzebuję pomocy forumowiczów odnośnie doboru roweru dla mojej żony. Jazda po lesie, raczej spokojna. Trochę podjazdów i zjazdów ale w zawodach udziału brać nie będzie. Sam osobiście jeżdżę na Treku Procaliber 8 z 2018r i jestem z niego mega zadowolony. Moja żona ma 164cm wzrostu. Robiliśmy przymiarkę do rowerów Treka i wyszło, że najbardziej pasuje jej rama 15,5. Na ramie 17,5 było już niekomfortowo ze względu na zbyt bliską odległość do kroku.

Zacznę od tego, że zależy mi na tym aby znaleźć rower w granicach 2500-3000zł. Fajnie byłoby jakby w osprzęcie znalazł się amortyzator przedni – powietrzny.

Na przedział cenowy wpisuje się jedynie Trek X-Caliber 7 ale tam jest amor na sprężynie i obręcze nie są przystosowane do mleka
Oczekiwania spełnia X-Caliber 8 ale tu cena jest zbyt wysoka.

Znalazłem na alledrogo
KROSS Level R7 za 2960zł:

·       waga: 12,40 kg

·       Widelec: Rock Shox Recon Silver RL Air (skok 100mm, blokada skoku,QR15, stożkowa rura sterowa)

·       Piasta przód: Shimano Deore HB-M618 15x100mm

·       Piasta tył: Shimano Deore FH-M618 12x142mm

·       Opony: Schwalbe Rapid Rob 27.5"x2.1"

·       Obręcze: WTB STP i19 27.5" Tubeless Ready

·       Przerzutka przód: -

·       Przerzutka tył: Sram NX

·       Hamulce przód: SRAM Level T (tarczowy, hydrauliczny)

·       Hamulce tył: SRAM Level T (tarczowy, hydrauliczny)

·       Dźwignie hamulca: SRAM Level T (hydrauliczne)

·       Manetki: SRAM NX Trigger 1x11

·       Korby: SRAM NX 32T

·       Suport: SRAM Press Fit GXP

·       Łańcuch: SRAM PC-1110

·       Kaseta / Wolnobieg: SRAM PG-1130 11-42T

O Krossie naczytałem się sporo negatywnych opinii odnośnie gwarancji. Z Trekiem w tych sprawach będę miał spokój.

Nie ukrywam, że na rower chcę wydać jak najmniej za jak najlepszy sprzęt. Żona nie wiadomo ile pojeździ a blokować kasę w rowerze w piwnicy to słaba inwestycja. Żona chciała abym znalazł rower (używkę) za 1000zł więc im taniej tym lepiej :)

Będę wdzięczny za podrzucenie jakiś alternatyw dla powyższych.

Edytowane przez Janisz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• PanDeny
      Przez PanDeny
      Witam

Sprzedam rower Kross level r8 z 2015 roku. Rower w stanie dobrym+, kilka rysek na ramię, ale to normalne w rowerze mtb. Napęd deore M6000 w zasadzie jak nowy nie przejechałem na nim nawet 400km. 

W zeszłym roku wymieniona:
       korba deore m6000 28/38, 
      kaseta 11/42, 
      łańcuch, 
      manetki Deore m6000, 
      tylna przerzutka deore m6000 sgs, 
      linki, 
      pancerze,
      siodełko na Giant Contact Forward. 
      Wymieniłem też tylną obręcz na Mavic 427
      Nowy wkład suportu Kross BB-SR1

Rower jest na oponach continental x king 2.2 ich stan oceniam na bdb+
      Amortyzator nie cieknie, działa poprawnie tak jak powinien. 
      W zestawie daje pedały SPD Shimano PD-M520.
      Rozmiar ramy 19. Ja mam 182cm i jeździ się całkiem nieźle.

Pisać dzwonić pod nr 667820367., na pewno odpowiem szybciej niż przez wiadomość allegro

Link do aukcji i zdjęć https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-kross-level-r8-nowy-naped-8212556441

Cena jaka mnie interesuje to 2900 zł oczywiście do negocjacji 

• DeXuuuS
      Przez DeXuuuS
      Witam, za jakiś czas zamierzam kupić sobie rower do dh. Rama ma być typu hardtail, rozmiar 26". Skok amortyzatora to będzie około 140-160mm.
      Jaką ramę polecacie tak do około 1700zł?
      Z góry dzięki.
    • Opera
      Przez Opera
      Cena 5399 PLN
      (istnieje możliwość sprzedaży ratalnej 0% za pośrednictwem allegro)
      Do sprzedaży rower Kross Esker 6.0 rozmiar ramy M.
      Szczegółowe dane dotyczące tego roweru na stronie producenta:
      https://www.kross.pl/pl/2019/gravel/esker-6-0/
      W skrócie topowy gravel firmy Kross na najnowszej 105 Shimano z karbonowym widelcem i sztywnymi osiami. Rozmiar ramy bardzo poszukiwany, podobno na rynku polskim pojawiło się tylko kilka M.
      Rower jest fabrycznie nowy, odebrany 2 dni temu 07.06.2019, złożony i wyregulowany przez profesjonalny serwis rowerowy - sprzęt gotowy do jazdy. Jeszcze nie był jeżdżony, czeka na właściciela na stojaku.
      Oczywiście dostępna jest karta gwarancyjna, paragon, instrukcja obsługi, wszystkie papiery. Gwarancja od producenta na części wynosi 2 lata oraz 5 lat na ramę - licząc od 07.06.2019. Przegląd gwarancyjny za 30-60 dni oraz drugi za 12-13 miesięcy można dokonać w całej Polsce w każdym autoryzowanym przez Krossa serwisie.
      W zestawie z rowerem są plastiki do blokowania hamulców tarczowych przy ściąganiu kół, oraz silikonowe naklejki (prawdopodobnie do naklejenia na ramę aby linki nie obcierały ramy).
      Odbiór najlepiej osobisty w Rybniku dzielnica Kamień.
      Teoretycznie mogę go wysłać ale wydaje mi się że problematyczne może być jak go zabezpieczyć aby nie uszkodzić.

Zainteresowanych zapraszam na PW.

• onailona
      Przez onailona
      Cześć, bardzo proszę o pomoc w decyzji: merida FREEWAY 9300 LADY czy ROMET gazela 3.0?
      Rower dla osoby w wieku 56 lat, generalnie chodzi o to, by lekko się jeździło, trasy maksymalnie 20 km 
      Dodatkowo, jaka rama na wzrost 164?

Pozdrawiam

• Kaker12
      Przez Kaker12
      Cześć, szukam jakiegoś dirt'a do 3600zł. Jestem początkujący i nie znam się jeszcze na tym więc proszę o pomoc. Myślałem nad NS BIKES METROPOLIS 2 2019. Z góry dzięki za pomoc.