Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

Chm mi to raczej mało szprych w tym kole pływa a nie rama, tak z torowych doświadczeń to wynika, tzn bardziej czuje się gięcie koła jak jest tylny widelec dłuższy fakt. Ale jak założysz pancernika na 600 gramowym obręczu i 36 szprychach to możliwe że tył stanie jak płyta tektoniczna :)  Ale koło widzę tylko na foto, może jest fest! wtedy bez komentarza, zaklejam usta płynem No Tubes.

Kolorystycznie pięknie wyszło, cudowne miejsce na błotniki, pełne i najdłuższe z dostępnych, byle sztywne i bez telepacji... Wysoko klamki, piękna maszyna fajnie napisy pasujące,

....i tylko bez białoczerwonych akcentów pod pupskiem, bo zamknie policja estetyczna :)

Gratuluję,

bo podobny do mojego Jaguara to pisze że ładny :) no ima lepsze hamedrulce, wogóle, mój Jag w wersja pancernym kołowaniem, ogumieniem defensywnym bagażnikiem błotnikami i pedałami półspedowymi to ok 14 kilo :) Takie stalowe widelce mogą w tej geometrii lepiej tłumić większe drgania, tzn uderzenia, karbon chyba lepiej radzi sobie z wysoką częstotliwością, robi dywan na szorstkich asfaltach czy ubitych drobnych szutrach, ale na korzeniach i kamerdolach przyjemniej idzie stal, mi się tak wydawało, i lepiej się ląduje na stali, ona tak zajęczy i już a karbon jakiś taki że odda w człowieka cios za cios... Bo tak odczytałem że chciałeś szukać węgla przodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie kola;-) te jak raz sa super. Odkad je mam nawet ich nie dociagalem.  A juz grubo maja pojezdzone. Bardzo dobre kolka.  Cala rama sie ugina od tylnej osi  po glowke.... to nie jest moj pierwszy rower  ;-) tylko pierwszy cro mo. Zdaje sie ze wiem co pisze. Wyraznie dol ramy plywa.

Ale skoro taka stal ma byc komfortowa... to chyba musi sie giac?? No nie wiem, zobaczymy, obstawiam ok 3tys km tym rowerem w tym roku. Sam jestem ciekaw co to bedzie.

 

Co do widelcy...mam treka 7.3fx disc z forkiem cro mo od roku. Przelot 4tys km. Jest znosnie, ..ale na tych samych trasach lepiej mi sie sprawuje full carbon z Vapora. Obie ramy alu. Generalnie jakbym mial wybierac na te chwile Vapor vs Plug w ciemno biore Vapora ;-) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to robili tego treka z cro mo myślałem że trek to albo wideł  alu albo węgiel ?

Tobie ma być wygodnie, a rowerów widelców jest tyle że przecież na podstawie mojej jednej czy dwóch przygód i przekładek wiedzy uniwersalnej nie zdobyłem !

Mam za dużo stali pewnie jestem już z wiotkością tak zżyty że nie czuję aż tak :) Ale to nie chodzi o dociąganie szprych, że jest wiotkie tylko o jazdę, to zjawisko wiotkich kół odkryłem w torowych ramach treka w Pruszkowie, ramy takie same a koła różne, i takie mega kalafiory budżetowe ciężkie były sztywniejsze przy gwałt sprincie ze ściany niż  rzadkie szprychy chyba też ze stajni treka,

wiotkość ramy np Wichra na Rejnoldsie też jestem w stanie wyczuć , itp także to co czujesz to pewnie tak jest, jedyny plus że raczej... nie będzie przeszkadzać po przyzwyczajeniu  i oby :) no chyba że chcesz 30 kg bagażu wozić.

Jesteś z Wawy dla mnie torem testowym dla widelca jest Kampinos, jeśli tam jest Ci lepiej z karbonem - odpowiedź prosta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój frankenbike, czyli fitness przerobiony na gravela. Historia jest taka, ze rok temu kupiłem sobie fitnessa Cube'a, ale po kilku tys przejeżdżonych nim poznałem trochę bardziej swoje potrzeby i doszedłem do wniosku, ze to czego chce to jest jednak gravel. Z racji, ze chciałem koniecznie hydrauliki a koszt takich graveli zaczyna się od 6k w gore to skorzystalem z promocji na black friday i za troche ponad 2k zrobiłem upgrade do hydraulicznej 105-tki ze zmiana kierownicy na baranka. Porowynywalem sobie geo z szosowymi odpowiednikami Cube'a i wychodzi podobnie. Górna rura mogłaby być trochę krótsza, ale mam w miarę krotki mostek 80mm który to rekompensuje.

Może nie jest to idealnie ekonomiczne podejście, ale wszystko po kolei dobieram pod siebie. W planach dorwanie gravelowej ramy na promocji (najchętniej Kinesis Tripster AT) i ostatecznie skończy się to całkowicie customowym buildem, a cube wróci do pierwotnej konfiguracji jako typowy commuter. 

 

bike.jpg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest octane one kode w rozmiarze M. Faktycznie siodełko pasowałoby coś w stylu brooksa B17. na razie wstawiłem Speca Toupe z szosówki, ale jest jednak za twardo.  Te niestandardowe opony wybrane z premedytacją :) Rozmiar kompromisowy 35c, ale 40c były by bardziej "akuratne" do tego typu maszyny.
W obecnej konfiguracji waga wskazała 10.85 kg.

Edytowane przez panpromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, panpromek napisał:

W obecnej konfiguracji waga wskazała 10.85 kg.

POwazka ? no to niezla waga. moj plug5 po dokreceniu koszyków, sensora, magnesów. .. wskazał mi 11,4kg.

Rurki mam wizalnie takie jakies chudzinki porównując na obrazkach... ale od dawna wiadomo że czarne wysmukla :>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinol123 napisał:

No no pierwszy rower na oponach w "niestandardowym" kolorze ktory wyglada b.dobrze. ;-)

Wygląda na to że jest inspirowany "firmową" propozycją ... :)

2 godziny temu, panpromek napisał:

W obecnej konfiguracji waga wskazała 10.85 kg

W swoim "projekcie" celuje niżej oby się udało :) 
Ile cię ta waga wyszła w budżecie ?
Jak nie chcesz chwalić się kasą na otwartym, wiadomo żona/dziewczyna może się za dużo dowiedzieć :D , możesz bić na PW .

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gyrill, do TRP Spyre C dodają tarcze w standardzie 6-śrub. Ja potrzebowałem pod CL więc coś trzeba było kupić. Poza tym tarcze shimano z wyższych grup wyglądają po prostu ładnie :)

Cinol123, Waga 10.85 kg jest wagą "netto". Rower gotowy do jazdy z pedałami bez pierdół typu torebka czy lampka. Waga framesetu jest dość niska jak na stal - 3 kg z małym haczykiem. Sensorów też nie uwzględniłem, bo ich nie posiadam :) Do tego mam dość lekkie koła. Sam się zdziwiłem, że wagowo wyszło nieźle.

Rzezniol, ciężko mi dokładnie określić  wycenę tego roweru. Część rzeczy kupiłem nowch, inne trafiły się używane w dobrym stanie. Niektóre elementy przełożyłem z szosówki. Obstawiam, że na kompletnie nowych częściach kosztowałby około 4,5 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rzezniol napisał:

Wygląda na to że jest inspirowany "firmową" propozycją ... :)

nie śledzę tych polskich wypustów, ale przyznam że ładnie im to wyszło,  tylko te koła firmowe jakies takie ... .

 

Teraz, panpromek napisał:

Cinol123, Waga 10.85 kg jest wagą "netto". Rower gotowy do jazdy z pedałami bez pierdół typu torebka czy lampka.

No to ładnie, mi to 11,4kg wybiło wczoraj tuż po pierwsza poważna jazdą :> dojdzie mi tylko uchwyt do licznika Bontrager Node.  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem, rower nie jest dla mnie tylko dla znajomego. Gość początkowo chciał kupić tribana 520 i wsadzić do niego opony 32c, ale potem wpadł mu pomysł z tą Koną, która jest ładniejsza, zmieści opony nawet 40c i ma tarczówki.

BTW.  tamten kode jest od ziomka z Ruda, którego znam i gość chce za niego uzyskać +/-3500zł :) a ten który szuka roweru chce wydać max 1700zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że może chcieć :) Aczkolwiek na jak znam życie to albo skończy aukcje przed czasem jak cena będzie do doopy, albo ktoś mu będzie cenę podbijał (częsta praktyka w przypadku aukcji ..., co mówiąc szczerze cholernie mnie irytuje).

A wracając do tematu czyli Kone może spokojnie brać (przy założeniu, że jedyną alternatywą sensowną jest triban 520) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dankams2 napisał:

Zdecydowanie stal. Zupelnie inna jakosc jazdy. Może tego policytuj.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7248129688

Ja bym brał tego Kode'a. Przewaga nad Koną dwojaka, jeśli nie trojaka: 1) Stal 2) Tiagra jest lepsza niż Claris 3) rama jest zeszłoroczna, rower nie był tyrany z tego co widać, jest szansa na dobrą cenę bo jest z drugiej ręki. Powodzenia tak czy inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że niedoświadczony rowerzysta nie odczuje tej różnicy alu-stal na dzień dobry. Niemniej przewaga Koda jest niepodważalna, poza ww. ma jeszcze względnie lekkie koła + lepsze opony,  korbę ze zintegrowaną osią (Kona ma kwadrat), manetki z wew. prowadzeniem linek.

Jedyny minus dla osoby niewprawionej to poziome haki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...