Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Ehh, to dobrze że jak ta "na kebaba" czyli jak podejrzewam z wygolonym wąsem jest okej, bo już się bałem że na stalovym/singlovym przyjdzie spać w pasach cnotyochrony na twarzy :D

 

Nie Majk, broda na kebaba to raczej taki wybuchowy groźny ładunek wizerunkowy, trotyl w spojrzeniu.

Twój styl bliższy jest fechmistrzowi z powieści Reverte :) 

W zasadzie jak pokazują zdjęcia powyżej  brodolanser -facet -  ma ciekawą polityke wyglądu, i chyba nie kojarzycie mi się z nim, bo jesteście na oko normalni bez szampana w kroku ( jak mniemam w nieświadomości)....

 

W sumie takie czasy zdjęcia własne zalewają i niektórzy lubią je mieć... Ja nie... jednak lubię zdjęcia własne pań bez brody, także w sumie ten trend taki nawet nie najgorszy, choć stygmatyzujący wizerunek kobiet, prospektujący je jak foto żywności, zdjęcie śliczne i błyszczące a na talerzu bułka nie dopieczona i mało sezamu marchewka przyschnięta a listek sałaty pocięty czarnymi liniami pogięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam torby podsiodłowej na dojazdy do pracy i na weekendowe wypady.

 

Wybieram pomiędzy Author Sumo, Giant Scout i KTM. O ile z dostępnością Authora nie ma problemu to nie mogę znaleźć dwóch pozostałych w żadnym sklepie czy serwisie aukcyjnym. Gdzie je można kupić obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..a może zanim się na nie "rzucisz" poczytasz w tym wątku o "jakości"? 
Chyba jedynie gianta nie spotkałem zniszczonego (nie licząc jednego wpisu o przetartym nosie) ale może dlatego, że te gianty praktycznie mało kto ma i opisuje.
Jak jeszcze o KTM na początku miałem odrobinę dobrego zdania bo w miarę współczesna konstrukcja (a nie kopia toreb sprzed dokładnie dekady jak sumo) tak po kilku naprawach dla ludzi każdemu powiem - omijaj z daleka ;)
___________________________________________________________________


...hmm? czy to nie znajomy z naszego forum? Crust, jest coś czego nie wiemy? :D

baja.divide-34-1335x890.jpg

(Baja) Divide  (i dużo stuff'u  :devil:) na Radaviście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam torby podsiodłowej na dojazdy do pracy i na weekendowe wypady.

Jerry, jeśli mogę cos doradzić: rozwazaleś uprząż na przód?

 

Ja mam i uprząż od triglava i torbę sumo która kupiłem dla testu. Torba sie kurzy a z uprzężą przejechałem juz sporo kilometrów i codziennie wożę lunch do pracy.

 

Uprząż dociąża przod, można ją lepiej zwinąć przy małym ładunku lub gdy jest pusta a dla dużych ładunków mieści wiecej niż podsiodłowa i jest stabilniejsza, także w terenie. Podsiodłowa majta rowerem przy wdepnięciu w pedał. Może uprząż nie wygląda tak aerodynamicznie ale wg mnie to lepsza opcja dla zastosowań o ktorych piszesz.

 

No, chyba ze juz masz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze nic oprócz plecaka i małej podsiodłówki.

 

Rozważałem bardziej torbę na kierownice. O uprzęży nie myślałem w tych kategoriach. Masz do niej jakiś worek na rzeczy?

 

Z tego co czytałem w innym temacie na rynku dostępne są tylko trzy uprzęże. Chyba, że coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Z tego co czytałem w innym temacie na rynku dostępne są tylko trzy uprzęże. Chyba, że coś się zmieniło.

...zmieniło, zmieniło..Na szybko przychodzo mi 5-6 firm.....nie już 7! :) 

Nie! Więcej (na szybko z głowy): alpkit, alpamaya, bikecpack, blackburn, revelate, porcelain, RafałB, wildcat i triglav, a jak by pomyśleć to jeszcze kilka

 

O! jeszcze np Giant i Specialized! :)

 

Jak kupisz worek to będziesz szamotał się dwa razy dziennie z odpinaniem, dopinaniem między pancerzami - to bywa wkurzające. Chyba, że kupisz coś na przedni bagażnik (to są fajne rozwiązania ale już "nie-bikepackingowe" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem bardziej torbę na kierownice. O uprzęży nie myślałem w tych kategoriach. Masz do niej jakiś worek na rzeczy?

Ociągam się z zamówieniem ale bede szył do niej drybag z cordury. Do pracy jeżdzę z zwykła torbą jak z ikei.

 

To jest troche uciążliwe gdy zmienia sie co chwile wielkość bagażu, dlatego chce kupić bagażnik przedni z platformą.

 

W relacji wygoda/cena/jakość hierarchia w mieście i na weekendy jest taka:

 

Plecak > bagażnik > torba przednia > uprząż przednia > podsiodłowka.

 

Uprząż kupiłem z ciekawości i na wyjazdy oraz treningi przed pracą.

Edytowane przez BratDalton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jerry6: Używam uprzęży i uważam to za świetne rozwiązanie jeśli nie ma opcji pod bagażnik przedni. Wybrałem ją nad wór gdyż odpinam dwie(w tym modelu) klamry i mam worek/drajbag w łapie. U mnie wisi Blackburn Outpost - ciężkawe to-to nieco ale na szczęście solidne i spokojnie można obsłużyć jedną grabią.

 

pdaLaFrtMXbrGZ3UO_uFcez7h_H6Qgd7CF7MnlVa

 

gSaRPdatx4qz8JdCSaQPx5hGCEnINIDnKS2NI_T7

 

 

Ilość przewożonego materiału zależy w głównej mierze od kształtu kierownicy i poniekąd fantazji...

 

k6IVtt2oUqcTNDGaTQB0YO2llrRkGaVER-VRecca

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Miky, a co rozumiesz przez "klasyczny" bagażnik? Bo patrząc historycznie to chyba taka szeroka platforma jest bardziej "klasyczna" od np low-ridera (w katalogu na 1939/40 nie mam ani jednego takiego hehe)
Tak, mam na myśli najprostsze rozwiązania - podstawa, na tym torba przypięta jakimś paskiem do stelaża i ewentualnie do kierownicy. Jakieś taśmy z klamrami/rzepą, żadnych śrub, specjalnych mocowań itd Uniwersalne i proste (i dzięki temu mało zawodne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh Dawid, Ty katalogu Ty !  :D  

A tak przy okazji czy Pak Man ma taki dystans jak widać na Kazafaza Charge, który oddala rolwora od klamek przełajowych na szosowej kierownicy, których na zdjęciu nie ma ale jest na nie miejsce? Gdzie można sobie zobaczyć  dokładnieTwój rolwór? Wersja po wszystkich alktualizacjach? Widzialem raz u Ivana i zapomniałem obejrzeć :(  trzeba sie się szykować do sezonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jakie zmiany? Szczególnie interesuje mnie porównanie do tej co w zeszłym sezonie chodziła na testy Bo na ten sezon będę zanabywać..

Drobne, drobniutkie. Raz, że ta wersja w porównaniu z bardzo starym nawet xpl'em jest o wiele lepsza, stabilniejsza w terenie i nie trzeba tego zmieniać, dwa... są dużo ważniejsze tematy nie domknięte jak samurai (właśnie kończę ostatnie poprawki po poprawkach), hamster czy zamki w trójkątach.
Co do packmana - korekta w okolicy kieszeni tylnych, tu centymetr, tam pół. Poprawione położenie oczek z przodu żeby nie kolidowały z mocowaniem roobaga. 
Oczywiście na wszelkie spostrzeżenia, uwagi nadstawiam mocno uszu (to był jeden z celów "wypożyczki")

W tym roku chciałbym powtórzyć akcję. A jak pójdzie wszystko ułoży się tak jak bym chciał nie ograniczać się tylko do packmana ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam na myśli najprostsze rozwiązania - podstawa, na tym torba przypięta jakimś paskiem do stelaża i ewentualnie do kierownicy. Jakieś taśmy z klamrami/rzepą, żadnych śrub, specjalnych mocowań itd Uniwersalne i proste (i dzięki temu mało zawodne)

Za tę podstawę może robić druciany koszyk ;) Niestety większość tych dostępnych w kraju to solidne kowadła. Dość przypadkowo znalazłem taki, który waży 550g (marki Spencer). Do tego bagażniczek M-wave na pivoty + worek wojskowy z podgumowanej cordury (wypełnia idealnie koszyk). Przy wadze całości ok. 1.3kg mam zestaw, który jest wygodny, stabilny i tani (całość 87zł). Minusem jest ograniczona ładowność - bagażnik akceptuje max. 5kg, więc po odjęciu masy koszyka i torby zostaje jakieś 4kg. Na podręczne rzeczy spokojnie wystarcza.

 

post-190823-0-80677000-1485941057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...