Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi to sensownie ale nie każdemu pasuje design czy to koszyka czy wojskowego worka. 

 

Rozwiązanie które się tu przewinęło i o którym pisał swego czasu @rambolbambol czyli stelaż z przodu/tyłu roweru na torbę czy plecak jakoś bardziej do mnie przemawia. 

 

 

 

Bo patrząc historycznie to chyba taka szeroka platforma jest bardziej "klasyczna" od np low-ridera

 

Masz rację, miałem na myśli low-ridera bo w sumie jest ostatnimi czasy dość popularny, choć w mieszczuchach są właśnie takie platformy na torbę czy inny bagaż. 

 

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BratDalton: pytanie poza konkursem, a czy Ty czasem nie jeździsz Cube'm a w grudniu w tramwaju z Poznania do Bydgoszczy zostałeś napadnięty przez trójkę rowerzystów? ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

Haha, różne historie mi się zdarzają ale to nie byłem ja. :D Mam Peaka, jeden śmieszny rower i grudzień spędziłem na kwadracie w Poznaniu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozwiązanie które się tu przewinęło i o którym pisał swego czasu @rambolbambol czyli stelaż z przodu/tyłu roweru na torbę czy plecak jakoś bardziej do mnie przemawia. 

Lepsze rozwiązania są, ale za inna kasę. Moim zdaniem na początku warto niskim kosztem sprawdzić, gdzie chcemy wozić te podstawowe rzeczy (przód czy tył), jaki sposób pakowania pasuje nam do zawartości, jak często coś wyciągamy itd i dopiero po tych testach zainwestować w coś bardzo porządnego i drogiego. Osobiście mam już to sprawdzone i w takim zastosowaniu codzienno-transportowym czy jednodniowo-wycieczkowym zdecydowanie preferuje wożenie towaru z przodu i z bardzo łatwym dostępem na suwak/klamry, bez zabawy w zwijanie i ugniatanie. W podstawowym rowerze "nie-zimowym" mam już docelowy bagażnik (bez platformy, bo nie lubię takich "z"), ale bez koszyka i z inną torbą :) Koszyk akceptuję tylko w zimówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale sam bagażnik do zamocowanie plecaka/torby (którą większość i tak ma) wyjdzie drożej niż taki zestaw ? 

Nie bardzo rozumiem? Który zestaw masz na myśli?

 

Jeśli chodzi o cenę bagażników, to te z szerszą platformą (porteur) do tanich nie należą, ale też bez przesady. Najtańszy to chyba Basil Portland (220zł) i jeśli komuś odpowiada taki kształt, to odpada mu problem jak zamocować/usztywnić torbę. Bez większego kombinowania można przypiąć do platformy np dowolny plecak. Mi w Basilu nie odpowiada mocowanie do dolnych oczek widelca. W drugim rowerze mam mocowanie na widelcu pod lowridera i dlatego wybrałem Racktime Top-it (Tubus to produkuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Który zestaw masz na myśli?

Zestaw za 87 zł który opisałeś - bagażnik, koszy i torba.  

 

Ja się zastanawiałem czy nie wyjdzie taniej takie "siodełko" na którym można postawić, oprzeć i zamocować plecak/torbę. Ale to nie są tanie rzeczy jak się okazuje, koło stówki trzeba dać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11b8f003ee62dbd5bcd36917d48fd703.jpg

002f662e854665a6f592a11ceda5286b.jpg

178043a0aad8e5eaae3a0a66a08b74b6.jpg

c8ad21fbcb0795206d81f07ed1f18f85.jpg

 

Rogi średnio mi pasowały, możliwe że były za krótkie. Nie mogłem znaleźć odpowiedniej pozycji dla dłoni. Podpieranie się kciukiem ma rogu nie eliminowało bólu w nadgarstku. Pełny chwyt był w miarę ok, ale z racji wymiarów rogów nie było pełnego podparcia.

Postanowiłem poszukać kierownicy z większym gięciem. No i udało mi się za rozsądne money znaleźć z gięciem 35 stopni - Gusset Stash. Pierwsze wrażenia? To chyba będzie strzał w 10.

Po jazdach napiszę więcej.

Do Pakczłeka myślę, że będzie pasowała jak ulał [emoji16]

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z recoma. Kiera wazy 40 dularow za nowke, co nie wydaje sie diaboliczna suma. Poszukam na naszym rynku jakiegos zamiennika w cenie skarpet z Lidla i moze kupie, aby sprobowac.

 

Znalazlem cos takiego - http://www.koral.bielsko.pl/index.php/czesci-rowerowe/kierownice/kierownica-satori-noirette-czarna-630-31-8-63mm.html

Cena niestety juz jakiegos elektronarzedzia w Lidlu. No i szerokosc 630mm jest do myslenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Może Alpkit? 

 

https://www.alpkit.com/products/love-mud-confucius

 

Dodatkowo, jeśli ktoś jest bardzo potrzeboski, to poza oficjalnym obiegiem - mały bonfire z Jeff'em Jones'em - za również 35 łabędzie można (jeszcze...) kupić kierę Fu Manchu. 680mm...

 

32630025016_989982fa57_b.jpg

 

Dodatkowo, dla angielkoprzystosowanych chyba nielicha, bo trwajaca juz 6 lata "nitka" bajkpakowa z STW: http://singletrackworld.com/forum/topic/sick-as-a-dog-so-show-me-you-bivi-bikepacking-adventure-racing-gear

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ciekawe czy istnieją kiery z... ujemym gięciem... choć wtedy całość może przypominać prowadzenie autobusu

A pomyślałeś jak się zachowywały by dłonie na ostrych zjazdach w dół :)

Ujemne minimalnie skosy mają niektóre baranki na środku na półce (taki był chyba kiedyś jeden ritchey) ale to wynika natiranie z ergo. Wyprostujcie dłonie z zaciśniętymi pięściami (może być z klasycznym ołówkie w dłoni) a potem zginając w łokciu zbliżcie dłonie do siebie :)

W czasach gdy miałem wizję znalezienia świętego grala zamontowałem chyba mary od on ona, ona jakieś mocne gięcie w tył miała. Było ciekawie (to dobre słowo) do momentu ostrego zjazdu po korzeniach. Do dziś pamiętam dziwny skurcz w żołądku i ciepło poniżej kręgosłupa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Mikrowyprawy".

Dobre jest to że opisy wypraw przeplatają się z pozytywnym przekazem np. ekopsychologia, zbieramy śmieci po sobie itp.

 

 

Niby nic nowego a jednak.

Wokół komina dla wszystkich- początkujący przestanie roić o zdobywaniu globusa a doświadczony zanuci like a virgin,.

Dzięki za polecenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa animacja, ciekawe zestawienie.

 

http://www.bikepacking.com/plog/bikepacking-lesson-video/

 

Ale ...

... w sprzęcie widzę luki.

  • Gdzie jest kosmetyczka chociażby w postaci szczoteczki do zębów, pasty i mydła?
  • Gdzie jest proszek do prania?
  • Gdzie jest kubek do picia?
  • Gdzie jest normalne jedzenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

(wyszukiwarka forumowa pomaga unikać dubli)

 

Gdzie jest kosmetyczka chociażby w postaci szczoteczki do zębów, pasty i mydła?

Na filmiku zapomnieli (choć bardziej zakładałbym, że jeden z nich wiózł kosmetyczkę a drugiego rower nakręcili)
Zresztą to foto może to potwierdzićbikepacking-lesson_5.jpg

(a tak przy okazji choć to może zabrzmi głupio - Robert, naprawdę wozisz ze sobą proszek do prania?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy że sobą wziąłem i raz użyłem, chociaż bardziej "bo mam" niż "bo muszę" ;) Ale miałem niedużo, więc nie ciążyło - wsypany był do dwóch kawałków słomki do picia, zagniecionej i przygrzanej na końcach. Dobry patent, polecam, nie tylko do proszku do prania ale też np. do soli czy cukru. Z zastrzeżeniem że to jednorazowe porcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...