Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

miałbym dostęp do toreb 4 różnych marek i w można by w końcu zrobić prawdziwy miarodajny test, z tym samym bagażem, tak samo ściśniętym, i tym samym rowerem i sama trasą. I GoPro.

 

Zrób Prezesie, zrób. Koniecznie musisz zbudować bazę porównawczo-reklamową. I wtedy poleci...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest na to jakiś patent, czy po prostu lekko się zaciska i modli, żeby nie porysowało tłoka? ;) Czy może pasek torby jest zaciśnięty na czymś w rodzaju enduro-collar do Reverba i skok sztycy jest mniejszy (w fullu enduro i tak nie byłoby miejsca na torbę przy pełnym ugięciu zawieszenia na opuszczonej sztycy)?

 

Jeśli to głupie pytanie, to dajcie znać. W temacie bikepackingu jestem zielony. Ale właśnie czytam sobie "Bikepacking 101" na bikepacking.com, więc za 20 minut będę już wiedział wszystko ;)

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

czy po prostu lekko się zaciska i modli, żeby nie porysowało tłoka

Tak jak piszesz. 
Ewentualnie zaciska mocno (bo torba jednak sporo buja jak zobaczysz dużo powyżej na filmiku) i ogranicza skok sztycy.  

I dlatego do znudzenia będę powtarzał, że pierwszym bagażem w cięższym terenie powinien być ten na kierownicy, potem coś w ramę jak jest miejsce a potem pod siodłem.
No ale większość bardziej PACZY mniej myśli i ciągnie ich do podsiodłówy.

 

. Ale właśnie czytam sobie "Bikepacking 101" na bikepacking.com, więc za 20 minut będę już wiedział wszystko

I takie czasu nastały, że ktoś zbiera wiedzę kilka lat a drugi w 20 minut to nadrabia  :devil:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre mykmyki 27.2mm mają taki wystający zbiorniczek z flakami które nie zmieściły się w sztycy:

 

 

image_40061_40009_5637169476_1_.jpg

 

Swoją drogą ja dumałem nad zastosowaniem podłużnej szlufki na torbie do której przyczepiona byłaby przelotka trzymająca sztycę poniżej goleni sztycy, przelotka ta poruszałaby się wertykalnie wzdłuż szlufki...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Niektóre mykmyki 27.2mm mają taki wystający zbiorniczek z flakami które nie zmieściły się w sztycy:

wow, pierwszy raz widzę :D A bo pewnie dlatego, że zawsze pokazują wersje 30,9mm

..a wracając do BujanesCohones tak mnie to zaintrygowało, że napchałem ciuchów do torbiszona i nakręciłem podobne w korytarzu. Oczywista kompletnie tego nie można porównywać nie wiedząc jak apidura była napchana i co najważniejsze - jak ściśnięta zatem nie zalecam jakiegoś mocnego odnoszenia się ;)
Samurai w tym filmiku na pewno był ściśnięty :devil:  

(heheh, jest na mykmyku tylko dlatego, że... nie było innego roweru pod nosem ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co ci tak długa 15 jak można nogą dowalić ????

to ci rozwiąże wiele spraw http://www.ebay.de/itm/Knochenschlussel-Schraubenschlussel-Fahrrad-Reparatur-Werkzeug-10-Loch-FINT-/281749411224?hash=item419992d598:g:IckAAOSwT6pVpIdU

patent przedwojenny jeszcze ;-) a spokojnie go można butem potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Skórzane paski z kiepską regulacją i bawełna to może jako dodatek do jakiegoś wypasu kastoma ale jako grat do tyrania to nie. Pomijam wygląd bo może się komuś podobać ale ani to trwałe ani praktyczne wg mnie

No niestety zgodzić się nie mogę... jest wiele współczesnych firm które nadal pielęgnują tradycję - szyją z brezentu, używają skóry itd itd

Paski skórzane nie mogą równać się trwałością z nylonem ale dobrze zabezpieczone wytrzymają lata. A dobrze tkany brezent, odpowiednio zaimpregnowany śmiem twierdzić mógłby przeżyć i cordurę, która po 20 latach noszenia w słońcu potrafi się rozejść ze starości. Plusem brezentu jest jeszcze jego odnawialna impregnacja. A minusy? waga, waga, waga plus takie niuanse jak brak miękkości, gorsze układaniu podczas szycia itp. I cena :D

Ale nie, nie przekreślałbym jednym zdaniem dziedzictwa naszych dziadków ;)

 

ps: MikeBaloon-poszło na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre dociągnięcie pasków jest zdecydowanie bardziej kłopotliwe, no chyba że dopchanie gratów albo pozbycie się czegoś żeby trafić w dziurkę jest ok.

Jaka by impregnacja nie była zostanie wypłukana z bawełny ( testowałem na ciuchach), trzeba odnawiać proces, dodatkowe koszta, dodatkowe zajęcie.

Może i tradycja ale poza wątpliwym dla mnie wyglądem zalet w porównaniu z plastikiem nie widzę..;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was do czynienia z filtrem Swayer sp128 ?

 

 

 

Osobiście to nie miałem, ale spójrz tutaj: 

http://www.lukaszsupergan.com/lekkie-filtry-do-wody-test-lifestraw-sawyer-diercon/

 

 

 

Jaka by impregnacja nie była zostanie wypłukana z bawełny ( testowałem na ciuchach), trzeba odnawiać proces, dodatkowe koszta, dodatkowe zajęcie.

 

 

Ja nie śmiem twierdzić, że to tam było użyte... ale Ventile. W Polszy niemalże nieznany, bo kurtka zeń i 800 ojro potrafi kosztować. 

 

EDIT2: Notabene, jaki materiał z 'nowoczesnych' jest, Twoim zdaniem, trwalszy? Cordura albo inne sploty natryskiwane PU? Membrany? Osobiście obstawiałbym materiały pokroju Hyphalonu, ale to tylko nieśmiały strzał. 

Edytowane przez ludz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...