Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

ale np weldtite naprawiasz opony z zewnatrz bez potrzeby sciagania. Detki to przeszlosc...

 

...dopóki nie potniesz boku kapcia na jakiejś skałce. Tak nawet 5mm, nie jestem na tyle wredny aby od razu życzyć dwucentową szparę ;)

 

 

@Kasztelan20: nie wiem na ile Ci sie spieszy ale tutaj Ivan ogarnia zakupy z Planet-X/On-One a tam za bezcen można wyrwać torebki, torebeczki, torebuńki i taki etam...

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem dopiero na 30 stronie wątku, więc dopiero się dowiedziałem, czym obkleić ramę ;) Co byście polecili kupić, do pomarańczowej Kony Sutry, żeby nie straciła na wyglądzie :D Rama 52cm, więc wiele miejsca nie zostaje przy 2 bidonach w trójkącie. Myślę, że zmieściła by się tam torba max 10cm wysokości, i bidony wyjmowane z boku (znacie jakieś sprawdzone koszyki?). Czy lepiej cały trójkąt zabudować? Miejsca na bidony jeszcze są na widelcu.

 

Namiot już mam Hannah Falcon 2 (45cm długości) , ale nie bardzo mieści się pod kierownicą. Myślałem, żeby wyjąć pałąki i przewozić pod ramą. Worek 40cm na kierownicy już będzie ok. A może warto wymienić kierownice na szerszą?

 

Nawet średnica sztycy (27,2), ma znaczenie w niektórych podsiodłowych, więc nie chcę kupić ładnie wyglądającego bubla.

 

@anarchy - widzę, że cały czas ulepszasz swoje projekty. Jest możliwość dodania pomarańczowych akcentów do Twoich produktów? Jaki jest mniej więcej czas oczekiwania w tej chwili? :)

 

Wyjazdy na 3-5 dni, ale sporo aku i osprzętu do kamerki.

 

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Postanowiłem poprosić was o radę, ponieważ po przejeżdżeniu zeszłego roku z plecakiem stwierdziłem, że nie było to zbyt ko

 

 

Witam

Ten zestaw można z powodzeniem odchudzić i pomniejszyć ,wymienić śrubokręty i imbusy  na jeden uchwyt z  końcówkami wymiennymi , będziesz miał ich w jednym narzędziu dużo więcej a praktyczność w użyciu taka sama .

Co do torby ,jeśli chcesz się rozwijać w kierunku tobołkarstwa to proponuję raz a dobrze ,będziesz miał dobrą bazę do dalszego działania .

Zamów uszytą na miarę torbę w ramę (połówkę -leniwca by używać i bidon )  pomieści wszystko co na zdjęciu i jeszcze troszkę a jest zdecydowanie najmniej inwazyjna i odczuwalna  w czasie jazdy niż wszelakie podsiodłówki i torby na kierownicę ,no chyba że wieje jakiś huragan z boku :)

Jeśli jest to przygoda na kilka wyjazdów to wersja budżetowa czyli zwykła torba trójkąt w ramę np. Sport Arsenal

http://www.alpinbike.pl/arsenalsport.php?album_id=3

Firma ma doświadczenie w turystyce i przyzwoite ceny :)

Do zwykłej jazdy na wycieczki spokojnie wystarczy .

Pozdrawiam Waldek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Masz jakieś torby na bagażnik w planach?

Gdybym miał... napisałbym? ;)
Ale poważniej - są bardziej przyziemne tematy do dokończenia.
...a na bagażnik jak już coś to mini sakwy - stabilne, płytkie ale wysoko a nie w osi koła żeby nie haczyć w krzakach , z dobrym dostępem do środka i możliwością kompresji  :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten zestaw można z powodzeniem odchudzić i pomniejszyć ,wymienić śrubokręty i imbusy  na jeden uchwyt z  końcówkami wymiennymi , będziesz miał ich w jednym narzędziu dużo więcej a praktyczność w użyciu taka sama .

Co do torby ,jeśli chcesz się rozwijać w kierunku tobołkarstwa to proponuję raz a dobrze ,będziesz miał dobrą bazę do dalszego działania .

Zamów uszytą na miarę torbę w ramę (połówkę -leniwca by używać i bidon )  pomieści wszystko co na zdjęciu i jeszcze troszkę a jest zdecydowanie najmniej inwazyjna i odczuwalna  w czasie jazdy niż wszelakie podsiodłówki i torby na kierownicę ,no chyba że wieje jakiś huragan z boku :)

Jeśli jest to przygoda na kilka wyjazdów to wersja budżetowa czyli zwykła torba trójkąt w ramę np. Sport Arsenal

http://www.alpinbike.pl/arsenalsport.php?album_id=3

Firma ma doświadczenie w turystyce i przyzwoite ceny :)

Do zwykłej jazdy na wycieczki spokojnie wystarczy .

Pozdrawiam Waldek

 

Właśnie te torby przypadły mi do gustu głównie patrząc na to jakim budżetem dysponuje, muszę wymierzyć czy ten trójkąt wejdzie mi między bidony, jak tak to go wezmę a jak nie to wtedy podsiodłówkę z tej firmy lub meridę e-bag ( warto ?), wygląda całkiem dobrze. Pewniakiem na górę jest http://www.alpinbike.pl/arsenalsport.php?photo_id=425.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał... napisałbym? ;)

Ale poważniej - są bardziej przyziemne tematy do dokończenia.

...a na bagażnik jak już coś to mini sakwy - stabilne, płytkie ale wysoko a nie w osi koła żeby nie haczyć w krzakach , z dobrym dostępem do środka i możliwością kompresji   :)

W takim wypadku trzeba zbudować całkiem nowy bagażnik  ,większość nie spełnia wymogów :(

Jaki litraż proponujesz ? Standard przy małej sakwie to 15L  jedna ,moje "worki" mają po 6 L i chyba już większe nie mogą być!

Przesunięte bardziej do przodu -haczą o nogę ,do góry kolidują z podsiodłówką ,długo je przymierzałem a i tak po dwóch wyjazdach już bym coś zmienił !

Po pierwsze dał bym je bardziej do środka bliżej  koła i lekko obrócił w osi pionowej  do tyłu ,wtedy były by bardziej aerodynamiczne i zwęziły by rower  na boki .Teraz troszkę wystają i obawiam się że będę haczył o krzaki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz miejsce na sterówce? Bo jak podkładek nie ma pod mostkiem żadnych, mostek jest ahead to ze stabilnością takiej torby po mocnym wypakowaniu może być ciężko. 

 

Takie torby, mocowane po bokach (są w wersji z telefonem na górze) według mnie będą stabilniejsze. 

 

author-torba-trojkatna-na-przod-ramy-a-r

Tak u mnie wygląda mostek : Clipboard01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze dał bym je bardziej do środka bliżej  koła

 

@Turysta123: Chodzi może Tobie o węższy bagażnik? Tortec Velocity (oraz Velocity Hybrid) są pomyślane jedynie* pod sakwy boczne:

 

 

Tortec Velocity Hybrid:

tortec_velocity_hybrid_rear_rack.JPG

 

Tortec Velocity:

51FDK5%2BHqoL._SY355_.jpg

 

18766.jpg

 

 

 

EDit: rozwiązanie sugerowane przez Mike'a ma sens gdy kable biegną po górurce  :thumbsup:

 

ED2: *oczywiście, że miejsca tam nadal wpytę na dopaskowanie czegoś wąskiego - jakieś pręty do namiotu czy co...

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia dlaczego kształt tego bagażnika skojarzył mi się momentalnie ze słowem - kondominium.

Oczywiście nie mam pojęcia dlaczego odczułem potrzebę podzielenia się tym "objawieniem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Turysta123: Chodzi może Tobie o węższy bagażnik? Tortec Velocity (oraz Velocity Hybrid) są pomyślane jedynie* pod sakwy boczne:

 

 

Węższy raczej nic nie zmieni sakwy lub worki jak napisał Dawid nadal będą nad osią  koła bardziej na tyle roweru ,choć w przypadku tego wąskiego anorektyka będą się chować za nogą :)

Taki jest system mocowania i przy standardowym (lub mniej )bagażniku zmiana punktu dolnego mocowania upośledzi całą konstrukcję .

Przy moim "bagażniku" punkt mocowania jest na widełkach jakieś 15cm od osi koła

 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/16729379_974368862696896_4892412711162368247_n.jpg?oh=fc8fedb189a6f2a6b13437ad0d54369b&oe=5940F174

to daje troszkę wyżej położony bagaż i teoretycznie mniejszą podatność na krzaki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo torebek które zwisają na boki z górnej rurki albo bidonów przy mostku do tyłu. Jak ktoś ma w miarę długie nogi to takie coś zamienia się w drapak dla kolan, szczególnie w górach na podjazdach i innych dziurach, kiedy podnosi się nad siodełkiem i balansuje przód tył, testujcie ten parametr przed zakupami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Madison zaprezentował na iceBajku toboły z budżetowego krańca rynku.

 

http://singletrackworld.com/2017/02/icebike-2017-madison-bike-luggage/

 

 

iceBike201762-640x428.jpg

 

Szacunek...

I.

 

 

PS

 

Jeszcze dla angielskoprzystosowanych.

 

Jak armia US i A robiła torbiarstwo pod koniec XIX wieku :)

 

http://dirtragmag.com/iron-bicycles-and-buffalo-soldiers/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Siimon: raczej nie do końca - na przedzie żadnego rzepu stabilizującego o główkę ramy. Miałem nie stękać, ale jeśli o taki budżet chodzi to Topeak(ceny dla porównania) napawa większym optymizmem(będąc uprawnionym do zdania jedynie po obadaniu fot na necie). Przymierzam się do małej topikowej zadniej(jak już będą na stanie), ale będę się starał zaciągnąć madisonowe torby jako demo do sklepu, jeśli zajawią to oczywiście wrzucę kilka fot i jakąś laicką opinię!

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. to ja jeszcze tylko pozwolę sobie dodać, że patrząc na foto ta przednia torba tez nie napawa optymizmem..:)
Wczoraj o tym dumałem, o kolei rzeczy, ciągŁÓŚci, wzorowaniu i rozwojowi bikepackingu. Nie, to nie będzie narzekanie :) Raczej próba oceny zjawiska.

Najpierw byli mali z konkretnymi potrzebami. Mieli wizję produktu, problem i często gęsto zero zawodowego doświadczenia (o parku maszynowym nie mówiąc) ale jako że małe firemki - duża elastyczność, szybkie wdrażanie pomysłów, testy, wzniosłe idee. Jeden z najlepszych okresów BP. Potem zaczęli się rozwijac, podciągać produkty, wchodzić na kolejne poziomy aż wielki biznes powiedział - trzeba by na tym wyciągnąć dutków. Kilka firm się za to zabrało, jedne lepiej, inne gorzej. Niektóre myśląc podniosły jakość produktu wnosząc w to co było lepsze technologie dostępne dla wielkich, inne nie.
A potem weszły jeszcze inne firmy, szybkie marki z produkcją w Chinach (pewnie wg wzorów już z chińskich katalogów), z chęcią podjedzenia tortu. Może nawet bez idei i wiary w to ale jest moda, jest rynek! I te ostatnie kopiują już nie tych małych ale tych producentów. A to jak głuchy telefon - zła informacja z każdym kolejnym krokiem jest coraz gorsza.

Popatrzcie na ten worek przedni - czy bardzo odlegle nie przypomina ortlieba albo apidupy (bo na pewno nie sweet rola). Z podobnie słabym mocowanie na kierownicy (w api to się wyrywało), bez możliwości dobrej kompresji taśmami wokół, oberżnięty z gumek tak potrzebnych na podręczne przyda się. Nie gwarantowałbym temu stabilności za grosz. Po najmniejszej linii oporu siódma woda po kisielu...
Albo ta w ramę - coś jak jeden trójkąt do wszystkiego ortlieba, plus torba blackburna ale już padką. Nic, że wielką i paskudnie odstającą ale jest.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To teraz rzut okiem z ukosa, od średnio zainteresowanego, potecjalnego klienta z wątpiacym stosunkiem.

 

 

 

duża elastyczność, szybkie wdrażanie pomysłów, testy, wzniosłe idee.

 

Ale też zupełny brak poważnego, biznesowego podejścia, zawalanie tarminów, znikanie z matrycy na miesiące, wałki małe i duże. Wystarczy otworzyć interenty i poczytać.

 

Z mojej perspektywy dostęp do nawet nie do końca przemyślanych lub słabo wykonanych ale relatywnie tanich klamotów to błogosławieństwo dla niszy. Bo nie ma się co czarować, to jest nisza. Hajp minie, fala opadnie, ci co mieli kupić kupią, ci co się zachłystnęli rzucą toboły w kąt i zapomna o nich, a ci co się wkrecili wróca do małych, niezależnych torbotwórców po konkretny, jakościowy produkt, z bajerami, pomysłami, dodatkowymi ficzerami...

 

Nie ma co się czarowac Prezesie, z motyką na słońce nie przyatakujesz a globalnych tuzów z budżetami większymi niż  ten w całym Karju-Raju nie przekrzyczysz. Ale jak już przyjdzie do Ciebie jeden, drugi lub trzeci NAPRAWDĘ wkręcony klient, to wyjdzie zadowolony, z uśmiechem i jeszcze zrobi Ci darmową reklamę pośród sobie podobnych...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...