Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś doświadczenie z trytytkami/opaskami wielokrotnego użytku?

 

Szukam czegoś do solidnego mocowania skrzynki do bagażnika. Mocne trytytki robią robotę, ale wolałbym coś, co można łatwo zdemontować a nie ciąć z każdym razem i zakładać później nowe. Przede wszystkim zastanawiam się, czy te wielokrotnego użytku nie mają tendencji do luzowania się - bądź jeszcze gorzej - otwierania. A może są jakieś inne patenty na takie opaski? jakieś wąskie troki z klamrami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła trytytka na mrozie może pękać  nagle nie uprzedzając szyderczym uśmiechem :)

 

Dziś oglądałem nowe, ponoć dość tanie torby Giant wkładane w trójkąt ramy.... W sklepie Giant jeszcze ich za bardzo nie znają, ale znalazła się wersja mniejsza. link do tej większej:

https://www.giant-bicycles.com/pl-pl/gear/product/torba.na.rame.scout.duza.czarna/1040/77952/

 

Oglądałem pobieżnie, wrażenie dość solidne, ale jeden szczegół, rzepowe mocowanie   jest tylko do ram o dość wąskich rurkach,  są dość krótkie paski rzepowe.

Może być kłopot jeśli rama ma karbonowy oversize.

 

Drugi szczegół to cena mała torebka wyceniona w sklepie wyżej niż ta duża w internecie...

 

tzn na tej stronie ceny są wyższe niż wcześniej ktos podawał...

http://e-giant.pl/torba-na-rame-scout-duza-czarna.html

 

W sieci wiszą duże torby za 169 ale nie w Giancie :(

 

 

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak chcesz porzadne trytyty  to tylko Hellermann-Tyton.

Dzięki! Rzeczywiście są potentatem w tej dziedzinie. Np. mają coś takiego: http://allegro.pl/opaska-zaciskowa-rozpinana-13x750-115-00001-h7j-i6071973230.html Do druciarstwa backpakingowego jak znalazł :) A w sytuacji awaryjnej też może uratować wyprawę.. Tymczasem kupiłem w Auchanie paczkę 25szt opasek rozpinanych/wielokrotnego użytku 200mm x 7.6mm z deklarowaną wytrzymałością 22kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego wiązania karimata będzie za słaba. Kiedyś kombinowałem z oponami, ale się wywijały na boki, może takie do fatbika by się nadały? Karimata to się nada na 
"podróbki" Kubotów

 1303776074_41904.jpg

Ja szukam takiego rozwiązania:

Skinners-7.jpg

 

Edytowane przez Mayfly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

CZAD!  :devil:

_________________

Przy okazji: obserwujecie Transcontinentala w tym roku? :) Po raz pierwszy wystartowała 3 Polaków, jeden zespół Zuza+Michał (nr 214), i jeden wojownik solo - Michał Wolff (nr 216). 
Niestety para padła - Michał wycofał się już w Genwwie z powodu kolan i ścięgna. Zuza jeszcze walczyła ale jak się zakłada jazdę w zespole i zostaje nagle samemu ciężko ciągnąć.
A Michał Wolff  prze do przodu i niebawem skończy trasę!

Prawdziwym wyczynem był przejazd Kristoffa Allegaert: trasę 3767,5km przejechał w ..8dni 15godz i 2 minuty! A przez prawie cały wyścig wyprzedzał resztę o około 200-280km!
Wybrał bardzo lekki zestaw w przeciwieństwie do większości - mikro podsiodłowa, leniwiec i mała torba z przodu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty w kształcie podpaski z bardzo długimi skrzydełkami :) Ale patent ciekawy. 

 

Jak odpowiednia ilość hipsterów w Warszawie i innych wielkich miastach zacznie w tym chodzić po mieście i/lub inni producenci podchwycą pomysł to jest szansa że cena nieco spadnie bo póki co startuje od 100$. 

 

Aczkolwiek w kwestii wagi i gabarytów myślę że klapki Kubota nie mają się czego wstydzić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bajpaki sakwi pozdrowieniem, z namiotu w deszczu pod Linz mam wrazenie ze w zasadzie prawie kazdy spakowany detal jest nie przemyslany, jedyna fajna nowosc u mnie to dmuchawiec z decathl bardzo malutki po spuszczeniu, obok biwakuje fajna Pani z londynu ma stalowe surly z brooksem i solo namiot z fjord nanasa ladny bardzo, ciagle pada pada pada blotniki zostaly w kraju, blotniki wydaja sie podstawą satysfakcji, trytytki i PETy opcja ratunkowa, ale nosa nie chce się wystawiać na deszcz.

Pierwsze moje "?" to jaki nowy namiot wybrać i jakie dlugie spodnie ciepłe i małe i wodoschnące mieć na kemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy okazji: obserwujecie Transcontinentala w tym roku? :) Po raz pierwszy wystartowała 3 Polaków, jeden zespół Zuza+Michał (nr 214), i jeden wojownik solo - Michał Wolff (nr 216). 

Niestety para padła - Michał wycofał się już w Genwwie z powodu kolan i ścięgna. Zuza jeszcze walczyła ale jak się zakłada jazdę w zespole i zostaje nagle samemu ciężko ciągnąć.

A Michał Wolff  prze do przodu i niebawem skończy trasę!

Prawdziwym wyczynem był przejazd Kristoffa Allegaert: trasę 3767,5km przejechał w ..8dni 15godz i 2 minuty! A przez prawie cały wyścig wyprzedzał resztę o około 200-280km!

Wybrał bardzo lekki zestaw w przeciwieństwie do większości - mikro podsiodłowa, leniwiec i mała torba z przodu.

 

Obserwujemy

Lista Polaków jest dłuższa

57 - Michał Plech

91 - Ryszard Deneka

134 - Stanisław Piórkowski

181 - Paweł Sekulski

plus Ci o których wspomniałeś.;)

http://trackleaders.com/transconrace16

http://mrdp.pl/relacja-online

http://www.frrt.org/tcrno4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Serwus!
Trochę z moich bajpakowych mazurskich szutrów. ;)
Na wstępie szczególne podziękowania dla @adambieg (za użyczenie sprzętu) i @anarchy (za szaloną akcję wzmacniania podsiodłowego KTM'a - już myślałem, że nie pojadę :P ). Wszystko zdało egzamin wzorowo, chociaż dystanse w moim (chyba jednym z pierwszych, jeszcze prototypowych Pacmanów) ostatecznie odmówiły współpracy - jeden pękł całkowicie, a drugi jest na wykończeniu. :(
Oczywista, że akcji "zero asfaltów" nie udało się wypełnić w całości, ale mogę to stwierdzić, z dużą dozą przekonania, że to chyba najbardziej rozbudowany teren Polski, jeśli chodzi o szutrowanie (jest też sporo "kocich łbów)...i chyba też najpiękniejszy. :) W zasadzie, to ten post powinien się znaleźć także w tym temacie (ewentualnie go przekleję).
Generalnie, aura mocno w kratkę i było sporo załamań pogody (dwa razy namiot znalazł się o poranku na bezludnej wyspie ;)), więc warunki do jazdy dość ciężkie (zwłaszcza Puszcza Borecka dała się we znaki Gienkowemu napędowi), ale zdarzały się też przejaśnienia, kiedy to człowiek przystawał na chwilę i mógł się trochę pokarmić mazurskimi widokami. Prawdziwym "odkryciem" wypadu zostaje odcinek Klusy-Bemowo Pilskie-Pisz, gdzie przy "sprzyjających wiatrach" (tzn. brak czołgów i artylerii na strzelnicy :D) można było pocisnąć przepięknym szutrem przez dziewiczy bór ponad 35km. Żywej duszy, tylko sarny i zające. Generalnie, polecam - bo do tej pory znałem Mazury (i to nawet dość dobrze) tylko od strony łódki z żaglem.  :thumbsup: 
Kilka pstryków...

13715079_271595916553887_612950836_n.jpg13704280_1621040921520302_1325841400_n.j13721253_1751486155134193_102126684_n.jp
13767568_680373255444119_116692852_n.jpg13731400_1654318291552880_144800007_n.jp13694588_662067137282742_1993032974_n.jp13774674_1039448359436602_2000638458_n.j13739380_613990468774414_1222652159_n.jp13774335_1109715865733121_533662883_n.jp13743359_237132876686619_2034372129_n.jp13767535_1350579351622396_6428463_n.jpg?13696383_1752298871714144_1770799649_n.j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie idziecie niepokojąco w klimaty geriatryczne :]

 

Zaraz ktoś zapoda klapki do pedicure...

 

2709_1.jpg

 

Chociaż jakby je podkleić gumą z starej opony...  :teehee:

 

EDIT:

 

http://pl.aliexpress.com/store/product/2016-Mesh-Sandals-for-Women-Men-Flat-Wade-Shoes-Beach-Swimming-Shoe-sapato-feminino-Summer-Breathable/1331019_32688434739.html?storeId=1331019

 

Zamawiamy karton ? :]

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie idziecie niepokojąco w klimaty geriatryczne :]

 

Zaraz ktoś zapoda klapki do pedicure...

 

2709_1.jpg

 

 

Skarpetki nie założysz.

To z ali wygląda ok.

 

Sent from my Nokia 3310

Edytowane przez pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Serwus!

Trochę z moich bajpakowych mazurskich szutrów. ;)

Na wstępie szczególne podziękowania dla @adambieg (za użyczenie sprzętu) i @anarchy (za szaloną akcję wzmacniania podsiodłowego KTM'a - już myślałem, że nie pojadę [emoji14] ). Wszystko zdało egzamin wzorowo, chociaż dystanse w moim (chyba jednym z pierwszych, jeszcze prototypowych Pacmanów) ostatecznie odmówiły współpracy - jeden pękł całkowicie, a drugi jest na wykończeniu. :(

Oczywista, że akcji "zero asfaltów" nie udało się wypełnić w całości, ale mogę to stwierdzić, z dużą dozą przekonania, że to chyba najbardziej rozbudowany teren Polski, jeśli chodzi o szutrowanie (jest też sporo "kocich łbów)...i chyba też najpiękniejszy. :) W zasadzie, to ten post powinien się znaleźć także w tym temacie (ewentualnie go przekleję).

Generalnie, aura mocno w kratkę i było sporo załamań pogody (dwa razy namiot znalazł się o poranku na bezludnej wyspie ;)), więc warunki do jazdy dość ciężkie (zwłaszcza Puszcza Borecka dała się we znaki Gienkowemu napędowi), ale zdarzały się też przejaśnienia, kiedy to człowiek przystawał na chwilę i mógł się trochę pokarmić mazurskimi widokami. Prawdziwym "odkryciem" wypadu zostaje odcinek Klusy-Bemowo Pilskie-Pisz, gdzie przy "sprzyjających wiatrach" (tzn. brak czołgów i artylerii na strzelnicy :D) można było pocisnąć przepięknym szutrem przez dziewiczy bór ponad 35km. Żywej duszy, tylko sarny i zające. Generalnie, polecam - bo do tej pory znałem Mazury (i to nawet dość dobrze) tylko od strony łódki z żaglem. [emoji106]

 

Zapodaj proszę szczegóły trasy, wygląda świetnie.

 

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...