Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Cudowna, wiosenna wycieczka po lasach Falenickich do Mieni. Na Marinie DSX 1, bo fulla pożyczyłem córce na spotkanie Senderek (jej ma awarię). Jak świetnie taki rower nadaje się na leśne ścieżki! Przejeżdżałem przez zwalone pnie, zjeżdżałem wszystkie strome miejsca! a nawet pojeździłem na pumptracku. Jedyne miejsca, gdzie rower mnie ograniczał to przejazdy pod niskimi gałęziami - bez droppera siodło za wysoko :)  

M - Masovian

A - All

R - Road

I - Intervillage

N - Navigation. 
 

Żona na swoim fullu z nowymi pedałami - zachwycona wyglądem i trzymaniem. 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była piękna pogoda, więc szosa: 127,26km w 3:49:41 wg. Stravy, Garmin pokazuje kilkadziesiąt sekund mniej i średnią 33,3 (vs. 33,2 na Stravie). Nie wiem skąd się biorą te różnice, nie zatrzymywałem ręcznie Gamina. Ostatnie 35-40km na totalnej bombie, bo ruszyłem tylko na śniadaniu. Na ok. 100 kilometrze musiałem stanąć na kilka minut, bo prawie spadłem z roweru... 🤷‍♂️

Na szczęście po powrocie do domu złoty trunek postawił mnie na nogi, odpocząłem ze dwie godziny i wziąłem się za grzebanie przy Oizie, bo już mam dość tej szosy i trzeba jechać do lasu. 

W celu wyczyszczenia opony z zaschniętego na amen mleka udałem się na pobliską stację Orlen, by w akcie desperacji skorzystać z myjki ciśnieniowej na tamtejszej myjni. I kurde - to działa!!! Mikroproszek, dysza najbliżej opony jak się da i strupy odchodzą aż miło! Ponad dyszka poszła, ale zaoszczędziłem 200 na nowej oponie. ;)

Teraz kolejne piwo w łapę i idę wojować dalej. Czuwaj! 

 

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego najtańszego widła, zapomniałem że w tym sklepie brałem kiedyś oponki 🙃 opis wujowy i nie za bardzo można cokolwiek wyczytać, ale mam nadzieję, że za bardzo nie poleci pozycja na rowerze.

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem się namówić i zostałem wywieziony na objazd tras mtb w Krainie Wygasłych Wulkanów. Fajna lokalna ekipa była, no i trasa... bajunia. Żem się zjeździł: 45km/1295m elev. gain. Konie chciały mnie zgubić, ale się nie dałem. Kilka barier strachu pękło i skill lekko poszedł w górę na technicznych w dół. Nie wiedziałem, że dam radę, że rower da radę... no i chyba nie dał. Chyba za bardzo amor dostał w tytkę i woła doktora. Ale i tak było fajnie :) A i dzięki @Sobek82 za szybką akcję z blatem 32T. Był cały czas ze mną w plecaku. Objazd dałem radę ogarnąć na 34T ;) 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj wyjechalem pierwsz raz w tym roku. Kilka zjadow (i podjazdow) na pobliskim single tracku. Ktos (jakies bractwo rowerowe) ladnie przygotowal trase po zimie. W lesie jeszcze troche mokro, ale dalo sie jezdzic.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Electronite A z tymi otworami w blacie to do Manii Lekkości. :))

Po 3 dniach przerwy spowodowanej fatalnymi warunkami pogodowymi dzisiaj 48 km na szosie w niecałe 1,5 godz. Nogi z betonu, tętno wyższe o 15 uderzeń niż zwykle podczas podobnej jazdy, oby to kwestia "zastania", a nie znowu początki jakiejś infekcji. 😕

Później założyłem nowe chwyty do fulla, a stare w jeszcze znośnym stanie pójdą do ht.
A teraz w końcu się zebrałem, żeby wrzucić jakieś śmieci do Sobkowego wątku. 😛 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli to ta sama kaseta, to waga przekłamuje o 4, no dobra, 2 gramy... ;)

Ja póki co śniłem : z 10 stanowisk serwisowych, przy 2 -3 po kilka osób, i mój amor na tapecie - to chyba znak, że czas na serwis (mówili, że raczej do wymiany, co chciałem gdzie indziej zweryfikować)...

PS   tylko kolor amora jakiś dziwny, bo ciemny fiolet :rolleyes:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się zebrałem do wymiany. Suntour NEX out 2550g, RS Paragon Gold in 1830g. Najciekawsze w tym będzie po jakim czasie się małżonka zorientuje że coś się w rowerze zmieniło :)

3315e4d2-64c9-4b12-8374-dce136fe3fe0.thumb.JPG.cf65c36c39155fd26d9e6a4cb23cb04d.JPG

image.png.9dffa439762b9e125ddd126ecd33ea92.png

e476cb6f-ebbc-4634-9de7-e97708f241e7.thumb.JPG.389b61a7f80553c7fa51f6889ee25908.JPG

 

Edytowane przez wr81
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...