Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu przecież toczyła sie tu dyskusja na temat błotników. Konkluzja była taka, że błotniki dłuższe niż 5 cm to siara, obciach i w ogóle niepotrzebna fanaberia. Znakomita większość społeczności bardzo gardziła błotnikami.

A już najgorsze co może być to błotniki tzw pełne, tzn takie które robią to co mają w nazwie - zatrzymują błoto chlapiące z kół (całe). Zresztą trudne do dostania, bo społeczność rowerowa takich nie kupuje, a wiadomo popyt - podaż.

No, może max długość około ~20 cm jeszcze spoko:

image.thumb.png.c6e7c93fc71b589645c38485d4fc8e8b.png

Ale w żadnym wypadku nie mogą być dłuższe, bo zaczną zatrzymywać błoto a przeciez nie o to tu chodzi. 

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2023 o 00:24, Sobek82 napisał:

Chyba że jara Cię jak na linii startu, wszyscy startują na maszynach ze wczoraj i robią wielkie oczy patrząc na zabytek rywalizujący z nimi, oraz  twa świadomość i wynik że można i nie odstajesz.

Jeśli @marvelo startuje, ciśnie i nie odstaje, to o czym ta dyskusja ? Nie trzeba topowego S-Works'a, żeby powalczyć w lokalnym maratonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś usprawiedliwiony, bo co prawda nie chlapie błoto na plecy, ale przynajmniej chlapie w napęd. Ja jestem w ogóle lamerem, bo u mnie błotnik sięga aż do suportu na dole, czyli nie mam błotka z koła w napędzie. Tylko musiałem kupić takie po taniości, najgorszy szit bo firmowych nie ma takich,  z powodów o których wyżej wspomniałem.

Edytowane przez leon7877
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy zakup - światło przednie:

https://www.aliexpress.com/item/1005004920964274.html

Koszt 200 zł, a świeci tak (to są zdjęcia wstawione przez użytkowników, nie przez producenta, raczej wiarygodne):

A6d811f53073c4712a768c434b20453c33.jpg

Af58ba73a51d54b8ea3c13900836f96e6a.jpg

A97031e34f62448d3af6e9b50f23708c72.jpg

Jeszcze nie przyszło, ale wygląda nieźle jak na tą cenę. Podoba mi się kształt - lampa nie jest okrągła, tylko podłużna, więc świeci szeroko na boki, dodatkowo mocowanie wygląda na solidne.

Edytowane przez leon7877
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki żywiczne, zamówione na Allegro z dostawą w 48h, a że bardzo mi się chciało jeździć podczas oczekiwania na dostawę, to kupiłem najtańsze okładziny w lokalnym sklepie. Okazało się, że zakupione spiekane (ceramiczne i złote dla odróżnienia) klocki dotarły się po kilkunastu hamowaniach i sprawują się więcej niż bardzo dobrze. KoolStopy zaczekają raczej do następnego sezonu...

Odtłuszczacz Wurth pięknie wyczyścił piszczące tarcze. Można nim również odtłuszczać klocki.

 

 

 

20231010_152222_HDR(1).jpg

20231010_152248.jpg

Edytowane przez Marinbiker
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż trudno mi uwierzyć.

Myślałem że może kradziona, ale w pakiecie był zestaw biegowy i dyszel rowerowy. Bogaty dom w okolicy Kartuz, miła rozmowa. Po za tym złodziej raczej chciałby zarobić.

Myślę że głupio im było sprzedawać śmierdzącą, a nie mieli zasobów by to ogarnąć, więc pozbyli się problemu w szybki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...