Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

Będzie na pewno stabilniejszy niż stojak naziemny. Uważaj na tylnego dynksa aby przy uwalnianiu za bardzo nie wygiął sie do góry. Może blokować uwalnianie. U mnie pod obciążeniem właśnie sie tak stało i był problem  mały. Mam stojak rocasa o takiej samej konstrukcji. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ja se nakupowałem opon - miałem komplet Pirelli Scorpion na zapas, potem mnie naszło na Goodyear'a Peak, następnie dokupiłem WTB Ranger do kompletu z przodem (zdziwiłem się nieco, że w nowszej wersji), po czym stwierdziłem, że dokupię Goodyear Escape do kompletu z Peak'iem... :teehee:
Dodam, że założyłem w końcu WTB, bo tył miał około 6 k przebiegu i już coraz bardziej łysiał.
Zostały więc dwa komplety na zmianę - żadnej opony z pozostałych marek nie przymierzałem, ani nie ważyłem, co wielu uzna pewnie za dziwne.
Escape to już wizualnie kawał gumy - nawet nie wiem, czy nie za agresywna w porównaniu do Peak'a, no i szersza, bo 2.35" (na tył bym nic tej szerokości nie kupił, bo zwyczajnie nie ma miejsca).
Najładniejsze są Pirelli, które założę "na niedzielę" :icon_wink:

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko SQlab Ergolux 602. Najlepsze siodło, jakie miałem w życiu. Odnalazłem swojego świętego Gralla.😁

Wybrałem się na próbną przejażdżkę, parę km w zamiarze - a dwie godziny nie mogłem się odkleić od roweru.

Zrobiłem precyzyjne pomiary wg zaleceń producenta, żeby dobrać rozmiar, ale na wszelki wypadek wziąłem dwa rozmiary (szyny oklejając taśmą itd, bo to jednak droga rzecz). No i się okazało, że idealnie gra ten rozmiar, który wskazały pomiary. Świetna rzecz.

Mam problem techniczny i nie umiem dodać zdjęć.

Edytowane przez Miro1970
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem i dzisiaj zamontowałem rogi wewnętrzne na kierownicę - Rogi ACCENT Pro Ergo

Dopiero testowo przejechałem może 3 km ale mój świat się zmienił. Mam teraz 2 dodatkowe chwyty na płaskiej kierownicy. można zupełnie inaczej położyć ręce na kierownicy (mając dostęp do dźwigni hamulca). Trochę czuję się jak na rowerze szosowym pomimo prostej kierownicy

Edytowane przez TurboRower_18
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie same odczucia po zamontowaniu wewnętrznych profilowanych rogów M-Wave. Też dają dostęp do klamek. A parę lat kombinowałem z kilkoma modelami rogów zewnętrznych i to nigdy nie było to.

8 minut temu, TurboRower_18 napisał:

mój świat się zmienił

Miałem takie samo odczucia po zamontowaniu profilowanych rogów wewnętrznych M-Wave. Przez parę lat kombinowałem z różnymi rogami zewnętrznymi, ale to nigdy nie było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie wstawię, bo już usunąłem, ale ostatnio to było tak:

- 5l IPA
- 5l benzyny ekstrakcyjnej
- klocki Shimano J04C OEM
- klocki Shimano K05S BOX
- opona Wolfpack Speed 29x2.4" w miejsce takiej samej rozciętej (dam jeszcze jedną szansę tej marce, bo całkiem dobrze mi się na tym jeździ)
- zestaw 10 pędzelków do farb. Do smarów, mycia drobnych elementów itd. Były w Biedrze za 7-8 złotych, to grzech nie wziąć. ;)
- 120 (6x20) saszetek izotonika Isoactive w 5 różnych smakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Sobek82 napisał:

Chińczycy mogliby równie dobrze drukować napis, design in Mars 😉

I to bardzo mała garstka rzeczywistych chińskich producentów, którzy każdemu sprzedawcy nadrukują hurtowo co tylko zechce. Gdybym rozeznał dobrze sprawę, to po kontakcie może z dwoma lub trzema rzeczywistymi producentami, mógłbym 90% części rowerowych oferowanych na Aliexpress sprzedawać pod marką np. "Ugo Bozz", co by się kojarzyło z pewną znaną marką, ale jednak różniło na tyle, by uniknąć procesów sądowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sky87 napisał:

Gdzie kupowałeś? Bo podobno różnie z jakością w takich ilościach, a sam jestem na kupnie

Wziąłem na Allegro z tej aukcji.
Poprzednie 5l też było od LAKSOL, nie miałem nic do zarzucenia, dlatego nie kombinowałem i kupiłem ponownie. Była chyba jakaś oferta w niższej cenie, ale brałem razem z benzyną od jednego sprzedawcy.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sobek82 napisał:

Chińczycy mogliby równie dobrze drukować napis, design in Mars 😉

Ake to nie wyklucza, że oryginał był designed in USA a Chińczycy go skopiowali 😁

15 godzin temu, Sobek82 napisał:

Zawiodłem się, miałem nadzieję że to India pale ale 😀

To też było moją pierwszą myślą 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...