Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Klucze Bitula faktycznie wyglądają średnio ale nie udało mi się żadnego z nich omsknąć, objechać, rozgiąć. Co nie raz zdarzało się z narzędziami innych producentów (włącznie z ParkToolem).

 

Bacik jest do kitu bo jego konstrukcja jest zwyczajnie zła. Dłuższy odcinek łańcucha jest na końcu ramienia, a krótszy wcześniej, przez co kąt opasania kasety jest bardzo mały. Powinno być na odwrót, bo tak łańcuch po prostu ześlizguje się po ząbkach. Które są bardzo ostre. I przeoranie po nich dłonią nie jest przyjemne :bye2:

 

Oczywiście że można odkręcać bez bacika. Tak samo pewnie można skuć łańcuch za pomocą młotka, nakrętki i gwoździa. Tylko po co utrudniać sobie życie :woot:

 

EDIT: Już wiem po co - zapomniałem jak nazywa się ten temat ;)

Edytowane przez Pidzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie miałem (ramię owijałem szmatą, żeby się nie wrzynało w dłoń). Służył dzielnie kilka lat, niestety poległ w walce z zapieczoną kasetą (grube na 3mm płaskowniczki z Obi, czego się spodziewać). Udało się ją odkręcić właśnie tym Bitulem (stuningowanym trytytką), na pewno jakaś lepsza stal no i gruba na 4mm.

 

Natomiast pod względem projektu to ten mój był lepszy od Bitula :thumbsup: Krótki/długi odcinek łańcucha na swoich miejscach, ani razu nie zjechał mi z kasety.

 

http://st17.static.bikestats.pl/userimages,20160807,139687,141040,orig.jpg

Edytowane przez Pidzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bitula mam dwa klucze. Jakość chałupnicza. Zwykła stal wycięta w CNC.

 

A co, miał być materiał do produkcji promów kosmicznych wycinany laserowo z potrójną kontrolą jakości?  :thumbsup:  

 

Ja mam klucz do suportu, przymiar do łańcucha i klucz do korków SR. Przyczepić się mogę tylko do tego ostatniego bo nie miał zeszlifowanej krawędzi.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co, miał być materiał do produkcji promów kosmicznych wycinany laserowo z potrójną kontrolą jakości?
 

 

Tu raczej chodziło o klasę zastosowanej stali. Mam z bitula klucze do konusów i co tu dużo mówić, słabe są. Na każdym mam już delikatne wżery, a używam sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacik bitula jest do niczego i nie polecam. Do konusów nie posiadam więc się nie wypowiem, natomiast np. klucz do prostowania haka przerzutki pierwsza liga. Wyprostowałem nim ponad setkę haków i wszystko ok. (może poza tym że gwint który się przykręca do haka jest zbyt długi. Z tym że wystarczy podłożyć podkładkę lub wkręcić na niego kontrę z ośki tył i wszystko będzie idealnie. 

Poza tym mam jeszcze około 20tu kluczy bitula (płaskich) i ogólnie mogę powiedzieć że ich spasowanie jest doskonałe. Mało tego kiedyś mi nawet zrobili na zamówienie klucz płaski do piasty  sturmey archer . Trwało to co prawda jakiś czas ale nigdzie indziej takiego w Polsce dostać nie mogłem.

Zatem polecam bitula, a to że jakiś klucz im nie wyjdzie to cóż. Zdarza się. Zatem wspierajmy nasze rodzime firmy, by żyło się lepiej :)  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiego Łucznika potrzeba specjalnego klucza? Mam wersję trzybiegową i zamierzam ją sam serwisować, może jeszcze mają plany to i ja bym zamówił. 

 

 

Tu masz klucz który mi zrobili. Podesłałem im część piasty która jest na foto i na wzór dorobili to co widać. http://www.bitul.pl/Sklep/Produkty/114-Klucz-do-piast-Sturmey-Archer--typ-2#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odkręcanie kasety dziadowskim bacikiem od Bituta (poharatełem sobie dłoń). Wiem że Bitul robi super narzędzia ale ten bacik to wyjątek od reguły, powinni dołączać zestaw trytytek w komplecie

Ja bym proponował spróbować na mniej zużytych koronkach , to powinien sam się trzymać :P 

 

Ja mam bat prox-a i póki co tylko raz kasetę z nim odkręcałem , ale problemu z tym nie było. Tylko ja nie dokręcam mocno , nawet raz odkręciłem trzymając kasetę ręką przez szmatę.

 

 

 

Zamiast bacika wystarczy korba i łańcuch.

Nie wiem co masz na myśli , więc rozwiń proszę :P Ja też tak kiedyś myślałem , znalazłem patent na złapanie łańcucha nawiniętego na kasetę w imadle i wiesz co? Do dzisiaj nie mam imadła ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba w lewej dłoni. Nawijasz łańcuch na korbę i kasetę. W prawej dłoni klucz do kasety.

Zasada działania taka sama jak w przypadku bacika, w tym że wygodniej i trudniej zerwać łańcuch. W baciku najsłabsze ogniwo to nit/śrubka.

 

Dobrym imadłem można wyprasować tuleje metalowo gumowe z wahacza samochodowego lub wyprasować łożysko. 6 ton nacisku to dobre imadło. 

 

 

 

 

 

Tu raczej chodziło o klasę zastosowanej stali. Mam z bitula klucze do konusów i co tu dużo mówić, słabe są. Na każdym mam już delikatne wżery, a używam sporadycznie.

 

 

Do konusów zrobiłem klucze ze stali  chromowo wanadowej. 

Klucz bitula do korków amortyzatora jest zrobiony ze zbyt cienkiej blachy. Korki się odkształciły.

Klucz nasadowy z NEO SPLINE 12-kątny 24mm lepiej się sprawdził.

Edytowane przez inforobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował spróbować na mniej zużytych koronkach , to powinien sam się trzymać :P

 

Ja mam bat prox-a i póki co tylko raz kasetę z nim odkręcałem , ale problemu z tym nie było. Tylko ja nie dokręcam mocno , nawet raz odkręciłem trzymając kasetę ręką przez szmatę.

 

Nie wiem co masz na myśli , więc rozwiń proszę :P Ja też tak kiedyś myślałem , znalazłem patent na złapanie łańcucha nawiniętego na kasetę w imadle i wiesz co? Do dzisiaj nie mam imadła ....

Zamiast imadła użyj własnej stopy. Zamiast łańcucha - większego kawałka szmaty którą wkręcisz w kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcanie kasety dziadowskim bacikiem od Bituta (poharatełem sobie dłoń). Wiem że Bitul robi super narzędzia ale ten bacik to wyjątek od reguły, powinni dołączać zestaw trytytek w komplecie :icon_cool:

http://images.photo.bikestats.eu/zdjecie,pelne,680700,20170610,bacik-od-bitula-okazal-sie-bublem-kat-opasania-kasety-jest-zbyt-maly-i-przy-probie-odkrecenia-kasety-poharatalem-dlon-o-koronki.jpg

Następnym razem bacik zaczep o największą zębatkę. Nie będziesz musiał nic drutować zipami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdyby to jeszcze łańcuchem było połączone to było by całkiem spoko. Taka piła to ze 2-3 km ma. Jak by tak lepszą piłę zamontować to nawet 8-10 km. Przypominam że Simson miał około  3,5-4 km. A waga była odpowiednio większa. Taki rower to by szedł nieźle. To taka rakieta z v-brake. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...