Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Nosz kurza twarz, ostatnie trzy lata jestesmy w Szkocyji - SSEU w Evanton, biba zwykła z sandałami z Inverness oraz SSUK w Comrie :D

W tym roku, jeśli koronka i Borys pozwolą, SSUKa odbywa się w Yorkshire.  Raczej wyżej nie bedziemy cisnąć tym razem...  Ile jest osób na stalówkach na wyspie?  W Brumie zrobiliśmy Steelloween swego czasu (nie mogę odnaleźc tematu, znikł tak samo jak Stallovy, Paprykarz itp, napisałem do DurnyKot'a o pomoc) i było nas całe trzy maski.  Jest jeszcze Kuman niedaleko, Ivan w Rotherham, Koval w Big Smog'u... Możemy podumać jak najbardziej, może udałoby się coś wykombinować niebawem?  Napiszę do wspomnianych zawodników, będziem w kontakcie :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem przeoczyć ten temat. Na ssuki nigdy nie miałem okazji się wybrać, ot zawsze coś wypadało albo termin nie ten. Miejmy nadzieję, że trochę się wszystko uspokoi i będzie się można spotkać. Fakt stalowych może niewielu ale w drodze wyjątku może i gliniastych by się przygarnęło? :D To by na tyle offtopu. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panocki, opony szukam. Wygląda na to, że Puffin będzie moim komuterem przez dłuższą chwilę i o ile wolne kulanie się dla rekreacji na gumie 3" mi nie przeszkadza, to jednak do/z pracy potrzebuję nieco podnieść Vśr. Mój ardencik 2,4 doprowadza mnie już do szału, tyle przebić łapie na zwykłym szuterku, że nie nadążam mleka dolewać! 

Wymagania:

- zwijana, bo na mleku będzie jechane

- niskie opory na asfalcie i szutrach

- szerokość 2,4-2,5 cala 

- rozsądna waga, czyli raczej powyżej 800g. 

 

Vee speedster ten co go rambol ostatnio przedstawiał nie wygląda źle, zwłaszcza za 80 zeta ale chyba jednak na zadek coś węższego. BigApple bym brał, ale drutowej nie chcę. Ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surly Extraterrrstial wygląda zacnie i marzą mi się w Krampuśniaku, który się niebawem ponownie przeobrazi w monsterkrosa, tym razem bardziej wyprawowego. 

Nie obrażaj się na Wjelke Jabuka za sztywnego druta bo to bardzo wdzięczna i dźwięczna opona, zadziwiła mnie swą wszechstronnością, niskimi oporami i tym jak sobie radziła w śniegu*.

A może Maxxis Hookworm 29? Ach znowu drut...ale to pancerna opona, nie żadne krosiarskie 800gieta  :devil:

 

*legenda miejska głosi iż Eskimosi rozróżniają 50 rodzajów śniegu więc proszę mnie zbytnio nie cytować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem bez ładu...

Nie wiem czy Schwalbe na drucie się uszczelnią.

Moje są zwijane

Mimo szerokości 2,15 założyłem je z dętką na szeroką obręcz Easton arc ok 50 mm.

Po mieście jechało się na nich świetnie. Potem dostałem już Rangera 3 ".

Profil  anty żarówki naraża obręcz z za wąską  oponą na uszkodzenie w beskidzkich kamieniach,  tylko tam nie pojedzie się na gładkiej  oponie , ale na dojazdy  spokojnie ... super przyjemna jazda.

Almotion ma bardzo dobrą mieszankę, ma rewelacyjne wyniki oporu toczenia, a guma jest przyczepna... z niskim ciśnieniem stawia opór,  napompowany idzie  jak szosówka byle nie pod wiatr.....:) 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zeby ardent 2.4 lapal przebicia? i to jeszcze na szutrze

ciezko cos doradzic bo te 45mm to ogranicza mozliwosci mocno

od siebie dodam ze na tyle u mnie siedzi ardent 2.25 w podstawowej wersji na obreczy 25mm i jeszcze mnie nie zawiodl.

Do kompletu z przodu Ikon 2.35 i taki krosiarski zestaw daje rade, przynajmniej na moich terenach. Na brak szybkosci nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cholibka łapie, dwie dziury w ciągu trzech dni na czole + do tego nie chcące się uszczelnić drobniutkie przecięcie na boku... W innych oponach Stans takie łatał bez problemu. Normalnie jakby guma była jakaś felerna, może jakiś taki wypust mi się trafił, nie wiem. Cholery już dostaję z tą oponą, żaden inny Maxxis mi tyle krwi nie napsuł. Dla usprawiedliwienia powiem tylko, że ta oponka ma co prawda przeszłość terenową, ale ostatnie 1,5 sezonu przeleżała w szafie i poza tym jednym rozcięciem nic jej nie dolega. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś podobnego się stało ze starym SzfalboaNikiem Noby. Choć zimą i innym mlekiem, Stan bywał zwykle zawsze u mnie najlepszy... Może Maksis się zestarzał zegarowo, albo za dużo płynem do dezynfekcji go czyściłeś, w każdym razie może jakaś chemia go odmieniła, lub czas...  Dobry pretekst do ... trudno docierania z dętką, albo zakupu nowej ciekawej gumy....Tylko czy w łomot czy w toczeń...   U mnie z 3 cali króluje cały czas ten Ranger... W moich stronach jest ok...

Ktoś z bractwa może chce tylne koło 27,5 plus na 135mm i Ranger 2,8  - Odkąd mam Krampusa to się kurzy, złożone prawie nie jeżdżone, na mleku, mam zapas dętkę plusową w komplecie... od Bydgoszczy mam wymyć i stoi a może komuś w Wakacje się coś składa... ? cena muszę sprawdzić z czego to jest zrobione  ... jak ktoś koło mnie to może też takie koło sobie gdzieś w ramie przymierzać jak coś składa  czy mu się opona mieści - cały czas założona opona 2,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romet zapowiada stalowego gravela na 2021, co prawda tylko na clarisie ale za to za 2699 PLN :) szkoda tylko że geometria jak zwykle nieznana...

116998076_3087915224637902_1221260730164

A pozostając w gravelowej bajce - hiszpański Noredst zaprezentował nową generację Albardy, geometria co najmniej ciekawa, rama jest zaprojektowana pod mostek 50mm

 

116426385_1182752145410666_8111877681480

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było!

Może niekoniecznie z nazywaniem tego "gravelem z prostą kierownicą", jak czyni to Spec czy Author.

Bo jeśli o to magiczne słowo chodzi to widzę jak dopiero w tym roku się rozkręciło - dziesiątki osób chcą kupić gravela, klienci serwisu chwalą się jak to zrobili "gravela" z jakiegoś roweru retro itd. No a gravel to musi kosztować - póki co Muirwoods chyba nie ma konkurencji, bo wspomniany Spec czy Author (nie pamiętam modelu) to kwota od 7 tysięcy w gorę. A Kowalski, w tanim góralu ma gówniany uginacz...

Ja z Muirwoodsa jestem baaaaardzo zadowolony, i to nie jako roweru miejskiego ale właśnie MTB. Pamiętam też jak przesiadłem się na retro MTB na sztywnym widelcu - pomijając już odkrycie przy okazji stali czy singlespeeda. Takiej frajdy z jazdy w terenie dawno nie miałem. A do  tego jest jeszcze Unit :wub: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...