Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne. Akurat nigdy nie miałem okazji sprawdzić się w czymś bardziej pagórkowatym niż wielkopolska stąd moje pytanie. No cóż, trzeba się będzie wybrać i przekonać ;) 

 

Co tygodniowe np. zmienianie przełożenia nie bardzo mi się widzi :( Z drugiej strony trening na nizinach by dać radę na górkach będzie nudny i utrudniony. Chyba najoptymalniej znaleźć w okolicy podjazd o nachyleniu % takim jak średnio w górzystym terenie i tam trenować. 

 

A i jeszcze co do kół. 29' x 2,2'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 36:13 to dobre rozwiązanie na Piknik singlowy? 

 

Dobre, jeśli musisz wymienić żyłkę pierdzącą, która niechybnie strzeli z wielkim hukiem podczas atakowania Cujawskich Stromizn  ;)

 

 

Z drugiej strony trening na nizinach by dać radę na górkach będzie nudny i utrudniony. 

 

Niekoniecznie. Przyczep oponę (począwszy od kaszlakowej, aż po traktorową) do roweru i leć zamiatać ścieżki. Przyczepioną do drzewa gumę do zapnij do roweru i odjeżdżaj coraz dalej. Skup się też na kadencji musowo, nie tylko na samej łydzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

takie pytanie - szukam lekkich slicków w szerokości 37-40 mm, coś w ten deseń:

https://www.compasscycle.com/shop/components/tires/700c/compass-700cx38-barlow-pass/

w jakiejś fajnej cenie, do 100 zł, widzieliście coś takiego? 

Na razie najsensowniejsze rozwiązanie jakie znalazłem to Kojaki w rozmiarze 35, 330 g... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeżdżę głównie na Duro Stinger 28c, nie mam problemów z przebiciami (no - jeden snejk na rynience betonowej) a nie są specjalnie pancerne. Rozglądam się za czymś co by było kompromisem między nimi a smart samami - do długodystansowej turystyki głównie asfaltowej, z elementami szutringu i leśnodrogingu, teorie kol. Jana Heine mnie przekonują i chciałbym pójść w tym kierunku. 

 

Dziękuję za propozycje. Racery i Re-fuse z tego co widzę w okolicach 500 g krążą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Do Romana na zimowe asfaltowe latanie chyba założę continentale speed ride. Same slicki mnie nie urządzają, bo między asfaltami mam też trochę szutrów i gruntówek. Waga katalogowo niby 420-430g przy zwijanej oponie 700/42c co mnie ciut do nich znięchęca ;) ale fajnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

takie pytanie - szukam lekkich slicków w szerokości 37-40 mm,...

continental_logo_10_19_4.JPG

Conti SportContactII 37-622.

Dostępna wersja tylko drut, waga około 500g, za to podwójna wkładka i niskie opory toczenia w teście na bikerollingresistance. Mam takie i latam na tym gdzie oczy poniosą, szutry, lasy, miasto. Śmiało mogę polecić.

Edytowane przez Alex1680
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SpeedRide'y 42c i o ile na asfalcie, ubitym szutrze, leśnych drogach jest ok, to przy pojawiającym się piasku, koleinach, nierównościach potrafi pływać mając barana za kierownika, ostatnio wyleciałem z siodła, do teraz goją mi się rany na kolanie.
Teraz założyłem 54c i czuję pełną kontrolę na każdej nawierzchni, powiedziałbym że mogę nawet latać, gałęzie, miejscowe błoto, kałuże które wcześniej musiałem omijać ogarniam z miłą chęcią ;)

Pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry,

 

Panie/Panowie szukam stosunkowo taniego stalowego framesetu do SSCX z poziomymi hakami (canti/disc bez znaczenia), nowy/używany.

 

Turbo mi się podoba to o to to: https://www.statebicycle.com/collections/off-road-division-bikes-cyclo-cross-bikes/products/warhawk-frame-red-white-blue tyle, że kurs dolara niekorzystny i z za wielkiej wody więc i shipping całkiem drogi będzie zapewne. Ale podobne pieniądze jestem w stanie przeznaczyć na set. Podrzucicie jakieś ciekawe opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conti SportContactII 37-622.

Dostępna wersja tylko drut, waga około 500g, za to podwójna wkładka i niskie opory toczenia w teście na bikerollingresistance. Mam takie i latam na tym gdzie oczy poniosą, szutry, lasy, miasto. Śmiało mogę polecić.

Przejrzałem sobie wyniki testów i bardzo mnie zaskoczyły słabe osiągi Kojaków. Z kolei waga mocno przemawia na rzecz Kojaków. I bądź tu mądry... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie wyniki testów i bardzo mnie zaskoczyły słabe osiągi Kojaków. Z kolei waga mocno przemawia na rzecz Kojaków. I bądź tu mądry... 

 

Masę rozpędzisz raz i jedziesz. Opory toczenia odczuwasz z każdym obrotem koła.

Większa masa - dłużej się rozpędzasz

Mniejsze opory - wyższe prędkości przelotowe

 

Często jeżdżę z kolegą, który śmiga na Marathon-ach GG(800g/opona) i nie ma żadnego problemu z utrzymaniem koła w przedziale 30-35km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza przy wzroście 183 i nodze 83 z obliczeń wynika mi, że potrzebowałbym coś w okolicy 54cm. Złożyłem ostatnio singla leśnego-miejskiego dla kolegi ze starego mtb i stał u mnie pół roku więc sprawdziłem co to to i stwierdzam, że tak to jest to :). Jeżdżę teraz na Inbreadzie przeszmuglowanym właśnie przez Ciebie i to też jest to. Teraz stwierdzam, że singiel na 28 z baranem do połykania dolnośląskich okolic to jest dokładnie to czego mi potrzeba. Ale mam pytanie czy te kółka w Plugu 0 i w ogóle sam Plug wytrzyma ~95kg schaba pod sobą w lesie czy szutrowej drodze? W sumie i tak nie mam na tę chwilę nic więc (części) więc może jednak gotowy rower jest lepszym rozwiązaniem.


@kazafaza

...

 Inbreadzie przeszmuglowanym właśnie przez Ciebie

...

Pomyłka, przez Ivana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam PLUGawiec powinien Cię utrzymać skoro mnie już ponad rok nosi a 95kg ważę jedynie po ewentualnym tygodniu ścisłej diety. W dodatku singlowe wypusty mają nieco solidniejsze rury od mojego prestiża. Co do kółek to się nie znam gdyż mam insze, ale koleś na PLUGu z piastą 3sp nadal toczy się jak należy zostawiając tylko jeden ślad. Kupił rower jakieś pięć lat temu i na serwisie jeszcze nie był, klocki mu nie wadzą o ranty więc chyba nienajgorsze te koła. Najwyżej jak się poddadzą to przepleciesz albo wymienisz, nie ma co się martwić na zapas. 

 

A z Inbredem mnie zaskoczyłeś, albo mam słabą pamięć (najwidoczniej) albo muszę w końcu kapownik założyć cokomuzailekiedyipoco :)

 

EDit: No właśnie, tak się zastanawiałem czy czasem niejaki Rotherhamski Smuggler mnie w tym temacie nie wyręczył! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

wzroście 183 i nodze 83 z obliczeń wynika mi, że potrzebowałbym coś w okolicy 54cm.

 

Hmmm...

 

179cm, 83cm nogi, Wtyczka XL czyli 58, w górrurce efektywnie 575mm.

 

Ale ja jestem sprawny inaczej :)

 

Pompa: http://www.planetx.co.uk/i/q/FROOPV4/on-one-pompino-v4-frameset 

La Quelda: http://www.planetx.co.uk/i/q/FRHOLAQ/holdsworth-la-quelda-steel-single-speed-frameset

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

 

179cm, 83cm nogi, Wtyczka XL czyli 58, w górrurce efektywnie 575mm.

 

Ale ja jestem sprawny inaczej :)

 

Pompa: http://www.planetx.co.uk/i/q/FROOPV4/on-one-pompino-v4-frameset

La Quelda: http://www.planetx.co.uk/i/q/FRHOLAQ/holdsworth-la-quelda-steel-single-speed-frameset

 

Szacunek...

I.

 I, że tak powiem nie obijasz... się o ramę w jakimś terenie?

 

Holdsworth trochę odpada, bo hample to must have, Pompino zaś ma strasznie smutna kolorystykę. Na tę chwilę zastanawiam się nad nówką https://www.statebicycle.com/collections/frames/products/warhawk-bike-frame-fork-navy-maroon-gold $229 ze sterami i zaciskiem sztycy (shipping $45 przy zakupach za mniej niż $299, powyżej $300 shipping to $29 więc trochę taniej niż on-one) lub używką od Charge. Widzę, że XL-ki chodzą w przystępnej cenie. Zmiana kierownika i klamek i hej.

 

 

Sam PLUGawiec powinien Cię utrzymać skoro mnie już ponad rok nosi a 95kg ważę jedynie po ewentualnym tygodniu ścisłej diety. W dodatku singlowe wypusty mają nieco solidniejsze rury od mojego prestiża. Co do kółek to się nie znam gdyż mam insze, ale koleś na PLUGu z piastą 3sp nadal toczy się jak należy zostawiając tylko jeden ślad. Kupił rower jakieś pięć lat temu i na serwisie jeszcze nie był, klocki mu nie wadzą o ranty więc chyba nienajgorsze te koła. Najwyżej jak się poddadzą to przepleciesz albo wymienisz, nie ma co się martwić na zapas. 

 

A z Inbredem mnie zaskoczyłeś, albo mam słabą pamięć (najwidoczniej) albo muszę w końcu kapownik założyć cokomuzailekiedyipoco  :)

 

EDit: No właśnie, tak się zastanawiałem czy czasem niejaki Rotherhamski Smuggler mnie w tym temacie nie wyręczył! 

Więc kółka powinny wytrzymać a jak umrą to się podmiankę zrobi jakąś. Fakt mój błąd ale się poprawiłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

I, że tak powiem nie obijasz... się o ramę w jakimś terenie?

 

Najmniejszych problemów :icon_cool: 

 

Poza tym bierz poprawkę na to, że Wtyczka leciutko slopinguje.

 

Fajna opcja, nie dokońca singlowa, ale za to w fantastycznym zestawie. Jakiś delikatny napinacz i lecisz...

 

http://www.planetx.co.uk/i/q/BNSTELVIO/stelvio-frame-bundle 

 

Opona 38c bez błotnika, czyli tak jak we Wtyczce...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...