Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

parametry widelca to 400mm A-C i 45mm wyprzedzenia w jeden pozycji i 390/55 w drugiej.

 

Pytanie zadane, odpowiedzia uzyskana :)

 

Podziekował przepięknie.

 

 

 

Zresztą nie jest to takie nietypowe - ostani Spec, czy Niner

 

 

LOL!!!

 

Odwoływanie się do SzSz - Szmatławego Szpeca - jako uzasadnienia w przypadku odpowiedzi dla moi to najbardziej możliwie chybiony argument wziąwszy pod uwagę moje "gorące" uczucie do tej marki  :icon_mrgreen:

 

Trzymam kciuki za projekt i rozpychajcie sie na rynku łokciamyikolanamy.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Idealem było by znaleźć się w towarzystwie takich trzech wersji jak na fotografii reklamowej i tylko je zmieniać pod pupą na bruku właśnie, geometria, ciśnienie ,rozmiar, siodło, sztyca identyczne, i ocena samej ramy, stal/karbon/alu . Najlepiej na jakimś brukowanym zjeździe.

NS Bikes Test Days 2017 :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest szansa że jakiś egzemplarz testowy trafi na Podkarpacie? :D

 

Biorąc pod uwagę że sam jestem z Podkarpacia to szansa jest dosyć duża, muszę się tylko dopchac do kolejki, na razie mamy dosłownie po sztuce z modelu.

 

 

W tym roku jedynie model cf będzie dostępny jako zestaw rama z widelcem. Jak będą zapytania to pozostałe też, czemu nie.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie o widelec w stali. Z tego co czytałem to dla taperowanych główek koszt i waga stalowej sterówki oraz odpowiednich estetycznie goleni (czytaj: odpowiednio masywnych) niweluje korzyści płynące ze stali i przeraża konstrukcje.

 

Ale faktycznie zgadzam sie ze widelec umożliwiający montaż czegokolwiek na przedzie zwiększałby wszechstronność juz i tak dosc wszechstronnego modelu.

 

Fajnie ze sie dzieje! Propozycja na pewno przemyślana i ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak zapytam, po co te opaski na piastach? Wizualnie jest słabo, a jedyne praktyczne zastosowanie o jakim myślę to możliwośc wyczyszczenia piast bez zbędnej gimanstyki.

 

 

 

Wysłane z mojego 5045X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Bejker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie, ale też niekoniecznie dwukrotnej przebitki. 

 

Mamy łykać wszystko bezkrytycznie tylko dlatego, że Produkt Polski? Bo cała dyskusja od wczoraj mniej więcej tak wygląda, jakby każdy bał się pierwszy powiedzieć coś negatywnego. Nie wiem co jest grane, ale z tego co pamiętam to po premierze stalówek Krossa, padało dużo więcej krytyki, zresztą głównie co do ceny (która (sic!) była niższa niż w przypadku Rondo w stali). 

 

Dobrze, że coś się ruszyło na naszym podwórku. Czekamy na konkurencje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Słuchajcie, jeśli wideł jest opatentowany (nie wiem czy tylko na Eu czy więcej) to sam koszt patentu był spory - płaci się za unikat, i za myśl techniczną. Jeżeli do tego jest robiona nowa forma (do ram podobno też) to nie ma bata, żeby produkcja na początku była tania, to jednak nie ramy z taiwańskiego katalogu gdzie wskazuje się tylko kolor i miejsce położenia napisów.
A że dla wielu z nas to dużo to inna przykra sprawa :/

Mnie te rowery osobiście nie pociągają, ale kurde.. to tak jak by narzekać, że w Polsce ktoś wyprodukował Bentelya który idzie na cały świat. Jest jakieś przełamanie tego cholernego marazmu w naszym rynku, przegoniliśmy w końcu w czym....Pepiczków! 

(ale ja ciągle jestem pewnej dobrej myśli, nowiny która Was zaskoczy!)

ps: pytanie jeszcze czy te ceny będą w dokładnym przeliczeniu na Polskę (nawet TGV ma inne ceny za zachód a inne na PL :) ) ? Bo na razie dobiły ceny w Eu dla reszty Eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ceny są takie mocne europejskie po prostu, to nie planet x niestety  :D Na razie jest zwiastun, co będzie później zobaczymy, może i modele na niższym osprzęcie dla  Jana Nowaka Kowalskiego od św Sory :) Patrzymy, podziwiamy, dumamy, i chcemy się przejechać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesie zupełnie nie o to.

 

Wszyscy widzą, że rodacy poszli poziom wyżej i wydziergali coś od nowa zamiast brać gotowce. Domyślam się, że inwestycja była spora, bo roboczogodziny kosztują. Tak jak mówisz, opatentowanie również kosztuje. 

 

Boję się tylko, że skończy się to wszystko na posiadanym patencie i posezonowych obniżkach.. Na polski rynek cena jest zaporowa, a zagranico ciężko będzie coś zwojować zupełnie nowej marce w sposób inny niż atrakcyjna cena. 

 

Ale bądźmy dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Czekamy na konkurencje. 

To jest właśnie najsmutniejsze... kto? Bo mi nikt nie przychodzi do głowy (ani nie słyszałem szeptów) na razie.... 

 

Zaraz, a czemu chłopaki mają się wstydzić na zachodzie albo przebijać niższą ceną? Mają nowoczesną ramę, unikatowe rozwiązania i historię w postaci Creme (tu też można by płakać, że nas nie stać) albo NSa, który na Zachodzie jest znany. 

Pożyjemy, zobaczymy.

 

Ale naprawdę, po raz któryś napiszę - bądźcie dobrej myśli ♥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się moda na przełaj, przełaj +, także coś specjalnego na rynek polski powinno trafić, tak aby była realna sprzedaż i promocja marki, modelu, linii RONDO, może z uproszczonym widłem bez przekładki, z ubogim malowaniem, niską grupą i zwykłymi kołami, ale warto zdobywać rynek... Nasz też :)  Albo  zestawy ramowe na zapisy np w postaci " czarnego" piątku żeby rynek się nasycił marką, w gronie fanatyków i łowców okazji.  To już marketingowcy powinni pomyśleć aby np nie powtarzał się schemat ronina który jest fajny ale nie do kupienia bo znikł, albo krosa kiedyś czy romet, które nie potrafiły się przebić z rozsądną dopasowaną do rynku ofertą, a miały coś ciekawego, tylko bez ręcznego sterowania zgniło to w magazynach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie cen krótki komentarz tylko - 7anna jest dystrybutorem w PL więc można się spodziewać lepszych cen w złotówkach.

Rzeczywiście - zdecydowana większość zamówień na pierwszą produkcję pochodzi z zagranicy więc ceny są europejskie.

Dodam jeszcze że Rondo to nie jedyna marka 7anna, kto wie, może coś bardziej przystepnego się pojawi pod innym szyldem...

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zalewam sobie kawę Inkę aby przestały mi drżeć kolana z niepewności :) Nawet dwie łyżeczki trzcinowego sobie dosłodzę, niczym te dwie łyżki dziekciu...

 

I nie mogę się doczekać na postberlińskie relacje, Dawid jesteś w Szczecinie czy mieście kabaretów? Tomek ma mi fotografować wszystkie ładne Helgi i Brunhildy na Berlinale, ale im więcej obserwerów tym lepszy przekaz wrażeń.... Ktoś jeszcze targuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...