Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

akkwlsk, no pięknie pięknie...
Gdybyś chciał to na lustro to połóż na metalowej siatce/sitku nad oparami..acetonu lekko podgrzanego (tylko ostrożnie z ogniem, iskrami itd)  :devil:  Wted będzie gładkie jak dupcia niemowlaka i błyszczało jak polonez na niedzielę pod blokiem ;) (i ludzie pomyślo - alu anoda?)
Czy elementy "grube" są lite? Bo standardowo przy druku takie rzeczy wypełnia się strukturą przestrzenną a nie i z trwałością bywa różnie.
Ale pierwsze koty za płoty - Wielkie Brawa. Plik chętnie przygarnę (najlepiej też w wersji .cad)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest Hope ishi? Tylko jakis hamerykancki aftermarket?

 

Temu od bidonów to tylko jeszcze brakuje rejestracji na podsiodłowej jak u kolegi od Scott'a [emoji14]

 

4538283_20160305_111053.jpg

 

... i migaczy i pióreczka w zadek...

 

Szacunek...

I.

Dla mnie rejestracja to znak rozpoznawczy ;). Mam ją odkąd pamiętam. A migacze i piórka to możesz sobie wsadzić. Tandety nie lubimy [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sugeruję lekko przewartościować swoje podejście do tandety, szczególnie jak popatrzysz na te "dyskretne" śruby mocujące [emoji14]

 

Namiary posłane akkwlsk Thankjufromdemołntajn :D

 

Szacunek...

I.

Że tak się zapytam. Masz lepszy pomysł? Ja przejeździłem z takim systemem już ponad 4000km i nie narzekam [emoji6]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Plastik jest oficjalnie zbyt giętki i co prawda nie pęka, ale wygina się na tyle mocno, że uniemożliwia wyregulowanie przerzutki. Będę kombinował z kątownikiem aluminiowym.

 

Oczywiście to nie wina projektu, bo wszystko ładnie pasuje. Winny jest materiał i naiwność zamawiającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...ale wygina się na tyle mocno, że uniemożliwia wyregulowanie przerzutki.

 

Tego się właśnie obawiałem, że przekrój będzie za mały. Można go zwiększyć ale odsunie się manetka, trzeba by płaszczyznę manetki dać pod kątem i kombinować z jakimiś klinowymi podkładkami.

 

A do CNC to jeszcze trzeba najpierw program do maszyny napisać. W to się jeszcze nie bawiłem. Wydaje mi się, że odlew dałoby się taniej pochytać.

 

Nie da się tego po prostu kupić? czy to jakieś drogie czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kwestia rozmiaru to kwestia wielkości dłoni. Jak ktoś ma szufle zamiast grabek to mu wtedy wszystko mało - Campa to juz wogóle dla małorękich, bo po włosku, rejsingowo anorektyczna - ale tego o ustawieniu to nie ogarniam  :blink:  :wacko:  :huh:

 

To się poprostu ustawia i już... Kazda klamka i klamkomanetka ma obejme w tym samym miejscu i ustawianie każdej jest dokładanie tak samo skomplikowane :D

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak długo jak zabawa z retrosziftem DIY jest znacznie tańsza od kompletu klamkomanetek to dla  mnie jest to warte zachodu, poza tym uwielbiam taką dłubaninę ;) 

 

Co do ceny retroshifta to nie umiem teraz znaleźć w sklepach ceny samych podstawek (może już nie sprzedają bez ichniejszych zmieniarek? ) ale z tego co pamiętam to było to kilkadziesiąt ojro. 

 

Dzisiaj w warsztacie powstał prototyp  z alu kątownika, na razie próby na sucho przeszedł pomyślnie. No ale nie wygląda tak elegancko :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra podpowiem wam jak to zrobić w garażu :)

 

Drukujecie forme w 3d w ale w negatywie i robicie w niej odlew z parafiny.

Doklejacie na ciepło dopływ i wypływ.

Potem w skrzyneczce ubijacie piasek piasek formierski i umieszczacie w nim model.

Teraz wystarczy w tygielku rozpuścić palnikiem trochę alu i zalać.

Metoda nazywa się wosk tracony i jest znana ludzkości od setek lat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Metoda nazywa się wosk tracony i jest znana ludzkości od setek lat :)

Za bardzo szczegółowy model żeby trzymać tolerancję(otwory pod sworznie ustalające) zakrawa na odlewanie precyzyjne.

 

Najprostsza metoda to wypić btowarka i wyciąć to z litego materiału, bądź piłować z kątownika. Frajda gwarantowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Metoda nazywa się wosk tracony i jest znana ludzkości od setek lat

 

Wosk tracony dobra opcja, ale nie jestem przekonany czy uda się tak skomplikowany wzór bez centryfugi lub ciśnienia zrobić.

 

W sumie centryfuge można zrobić ręcznie...

 

pawel-fajdek-remains-hammer-throw-champ- 

 

Takietam dwa grosze od byłego odlewnika :)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że odlew można obrabiać. Szlifować, polerować a otwory policzyć z odpowiednim nadmiarem i rozwiercić na gotowca.

A co do centryfugi nie sądzę żeby była taka  potrzeba oczywiści przy przemyśleniu  formy.

 

A jaka zabawa i satysfakcja! :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za lekki offtop i reklamę, ale może kogoś to zainteresuje, w tym temacie przecież tak wielu "szuka"

 

W piątek przyciągnąłem z zachodu do sprzedania stalowego Treka Sawyer, rower po testowy ze sklepu, oczywiście posiadam na to papiery, pięknie zachowany.

 

Rozmiar L, dokładnie taki:

 

http://archive.trekbikes.com/us/en/2010/trek/sawyer#/us/en/2010/trek/sawyer/details

 

Całkiem ciekawie się na nim śmiga. Do oglądania we Wrocławiu.

 

PZDR, i sry za offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...