Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Panaracer Fat B Nimble. Powinien raczej się wabić semi-Fat. Węższy od Dirt Wizarda. Lżejszy od bąka po grochówie. Montaż na Ryde Trace Enduro "z palucha" - Prezes co-nieco wie jak "miło" się współpracuje z tymi obrączkami przy zakładaniu/ściąganiu gumy. Jeżdżone będzie jakimś bawem lub niebawem. Postaram się jedną na Papryczkarza zwieźć gdyby kto ciekawski był czy mu wlezie...

 

IMG_4212.JPG

 

IMG_4213.JPG

 

IMG_4214.JPG

 

IMG_4216.JPG

 

IMG_4267.JPG

 

IMG_4268.JPG

 

IMG_4269.JPG

 

Oraz vs Knard:

IMG_4270.JPG

 

 

Byłoby miło gdyby Pan asonic się przyznał iż skleił gumę 2,8" a nie pełnoczycalówę...

 

 

 

Apdejt Nimblowy, kolejno Fox Float, Suntour Raidon, RockShox XC32:

 

IMAGE_440.jpeg

 

IMAGE_441.jpeg

 

IMAGE_442.jpeg

 

 

Jutro będę żonglować zadnim kołem w ramach Whyte 829, Trek X-Caliber i Genesis High Latitude.

 

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka:

Dartmoor zaprezentował na tegorocznych targach Eurobike Primala (a właściwie dwa - pod 27,5 i 27,5+):
11357032_10153462657134404_7613559216574

 

To akurat już może ktoś wiedział. Ale czy ktoś wie że szykuje kółka pod 27,5 z plusem? Proszę Państwa - Dartmoor Aircraft:

11907186_10153462656369404_2378103010702
 

Piasty 148x12 i 110x15 (cholera, chyba nic ino nowa rama i wideł), ale bardziej mnie interesuje czy będzie sprzedaż samych obręczy - a te ponoć przyjmują 3,0. Jak im się uda utrzymać cenę takie chociażby Revolta (nie mówiąc o Rockecie), to można już ręce zacierać :)

I link do pełnej galerii (niestety na mordoksiążce):
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153462656084404.1073742078.290736499403&type=3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Potrzebuję Waszej pomocy.

 

Rama w moim wole roboczym (codzienne dojazdy do pracy via miasto i las, wycieczki z córka w foteliku, po zakupy etc) dogorywa. Gnie sie już na każda stronę, w koncu amelinum ;)

 

Czy moglibyście coś polecić, oprocz ramy AWOLa, która spełniałaby warunki nastepujące:

- dostępny rozmiar 62 klasycznie, raczej kwadratowa (195 wzrost, 95 noga) lub odpowiednik ze slopingiem

- pod tarcze

- kiera będzie prosta, chociaz to i tak jedna ryba, jak rama stricte pod baranka to się mostkiem skoryguje.

- pod alfine, ale poziome haki odpadaja, najlepiej mimosród.

- przyjmie oponę min. 2.0 z blotnikiem

- czarna, ale sie nie upieram ;)

- najlepiej oczywiście sztahl, zeby toto wytrzymało więcej niż trzy lata..

 

pzdr!

Edytowane przez Rysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
zębatka 1/8,32t,bcd104 ze STALI - idzie gdzieś coś takiego dorwać? I pytanie pozakonkursowe - czy singlowanie może powodować jakieś problemy z korbą, a konkretniej, luzowaniem się śruby w lewym ramieniu?

 

 

1. Surly lub wspomniany wyżej kolega.

 

2. Owszem, spadło mi ostatnio podczas jazdy lewe ramię korby, ale w trybie zmieniarkowym :P Mocniej dokręcać, ot co.

 

http://www.ukbikestore.co.uk/product/390/crsu04/surly-stainless-steel-chainring-104bcd-4-arm.html

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surly'ego takowego mam na zbytku leciuchnno tylko potyranego...poszukam fot i Privnę...

 

Co do dezintegracji lewej korby - przystało mi się to dwa zrazy: jakieś piętnaście lat temu gdy STX RC postanowił się poddać po jakimś skoku oraz gdy założyłem(błędnie jak się później okazało) że mufa w Bandziorze ma 68mm. Po kilku kilo nagle okazało się że bez eSPaDryli nidyrydy kręcić jedną nóżką.

 

W singlu czy biegajle nie zauważyłem aby mi się śruby luziowały choć przyznam że jestem strasznym fizolem jeśli o dokręcanie tychże chodzi ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko: destynacja - Mongolia/Changaj, galeria - miazga.

 

http://www.bikepacking.com/routes/bikepacking-mongolia-khangai-mountains/

 

bikepacking-mongolia-cass-17.jpg

 

 

Bajka, te niekończące sie drogi, ciągnie mnie do Mongolii. Za każdym razem jak oglądam jakis dokument podróżniczy to właśnie Mongolia zachwyca. Sprawia wrażenie bardzo bezpiecznego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos, nareszcie znalazleś coś dla mnie, no grubo :) a tak pomijając balonowe opony, w sumie to tak sobie pomyślałem że jest nisza która pewnie jeszcze może drgnać, amortyzacja do wąskich opon, szosowe fulle. Były już próby widelców, czy tłumików nad hamulcem w ramie ale zobaczycie temat wróci,coś wymyśla na szosę, jest już elektryka, będą super inteligentne i lekkie zawieszenia dla bogatych amatorów szosy, to może być ciekawe nawet czy da się uzyskac sztywność na podjazdach i komfort na kostce bauma przy 8 atmosferach

 

Wracajacdo zdjecia to chyba dobrze poznaje Szczecin nad Odrą,"stalove bulwary" i zaproszenie na Paprykarz, no grubo, Prezes potrafi przyciagac uwagę ;)

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Adamos, nareszcie znalazleś coś dla mnie, no grubo


Marek, no nie mów, że rowery, zwłaszcza te nietypowe Cię nie interesują. ;)

 

est nisza która pewnie jeszcze może drgnać, amortyzacja do wąskich opon, szosowe fulle. Były już próby widelców, czy tłumików nad hamulcem w ramie ale zobaczycie temat wróci,


Z tych powracających pomysłów, to jest już Slate, i szczerze mówiąc...pojeździłbym. I faktycznie, pewnie już za niedługo zobaczymy w pełni zamortyzowane szosowo-gravelowe softaile. A kolekcjonować wrażenia trzeba zawsze, zwłaszcza te mocne. ;)



PS. miłego łikenda, chociaż pogoda miała być lepsza niż jest.

fcaba13829bfd2a77a7dfeca6e66533b.jpg


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajacdo zdjecia to chyba dobrze poznaje Szczecin nad Odrą,"stalove bulwary" i zaproszenie na Paprykarz, no grubo, Prezes potrafi przyciagac uwagę ;)

 

Sprowadzę Cię na ziemię, ta Pani kupiła właśnie kufajkę na szczecińską aurę, więc nie zaprezentuje się tak anielsko.

 

Dobra wiadomość jest taka, że można zamówić Chupsy u lokalnych sprzedawców Bontragera. Gość z sieci DobreRowery

zaklinał się, że w ciągu dni ściągnie je z holenderskiej bazy za ok. 430 zet/szt...i powietrze uszło :bye2:

 

Marin na przyszły rok ordynuje miejsko-wyprawowego Four Corners Elite z rurek Columbus Thron i cro-mo 4130 za 1750 e:

four-corners-elite_1140_658_80_s.jpgfc_tech_1_658_658_80_s.jpg

 

Edytowane przez artoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...