Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Pół półfata bardzo możliwe że na Paprykarzu będzie - świetna okazja do wysondowania jak sie to-to toczy w odpowiednim klimacie ;)

 

A ze stajni Gienka - Croix de Fer(pierwotna wersja w drugim malowaniu 10') w wersji Shimergo(a co to takiego?) z lekkim bajkpakowym zestawem. Prezentował się ślicznie cały umorusany w porannej trawie jeszcze mokrej od rosy...

 

 

IMAGE_5.jpeg

 

IMAGE_6.jpeg

 

IMAGE_7.jpeg

 

 

POZDRo-:ver

 

T.

Ładnie wyszło, ciekawe to połączenie napędów. Jaką dałeś kasetę że obyło się bez trzymacza łańcucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie bardzo, podobancki sprzęt! Niestety nie pamiętam dokładnie jakie tam przełożenie koleś włożył ale jest to kaseta dziewiątka...a za niespadanie łańcucha odpowiada Blackspire Mono Veloce Narrow Wide(zlinkowana wersja to 30T, w powyższym Gienku zdawa się że 32 lub 34 ząbki zalegają).

 

 

POZDRo-:ver

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

z 3 strony wcześniej patrzyliśmy na retro malowanie ale z gięciami i łamaniami rur jak by sam autor nie widział co do końca ma na myśli...
znalazłem coś podobnego, lekko grubszego i wg mnie zdecydowanie lepiej wyglądającego
dawno tu chyba nie wspominane 44bikes (i naprawdę rzadkie jak na 44b malowanie):

13629707525_67d9472355_b.jpg

13630181774_c9c03cb2fc_b.jpg

(srebrne mostki, stery czy kiera to można by rzec normalka, ale popatrzcie..na obręcze, jest konsekwencja stylu retro aż miło)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

am400d, weź koło na piaście HOPE i zakręć nim lekko, zaciśniętym w kole. Popatrz jak "długo" się pokręci. No i bez względu na fakt, że zatrzyma się po krótkiej chwili pomyśl czemu tak dużo ludzi ich używa i chwali :) To tak samo jak z np hollowtechiem - pokręć korbami na starym kwadracie albo octalinku i hollowtechami. Różnica bywa porażająca. Ale czy większość przekonasz, że kwadrat był lepszy?
taki test o jakim mówisz... mówiąc dyplomatycznie "wiele nie mówi". (chyba, że koło samo w ogóle się nie kręci :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anarchy, ale wydaje mi się, że ty przekładasz sztywność nad opory toczenia. A przecież, jeśli już równamy do najwyższych, to piasty szosowe, czy nawet zwykłe mtb, kręcą się leciutko, a niektóre planetarki przy nich z co najmniej 5 razy gorzej. Tak więc, wynika z tego, że straty energii bywają duże w tym momencie. I jeśli mamy dziennie robić sobie po 100km, jadąc np. do Gdańska z Warszawy, to już zaczyna mieć to znaczenie. A ja zadałem to pytanie z ciekawości, czy SA, tworząc tę tanią planetarkę, jak twierdzą dla rowerów szosowych, zbliżył się oporami toczenia, choć trochę do zwykłych piast.

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie, nic nie mylę
(przy okazji dobrych kół - dobre koła mtb na piastach hope kręcą się nie tak długo i leciutko)
Mam na myśli opory toczenia które może mają wpływ na kręcące się samo lekkie koło ale już na cały system człowiek+rower mają wpływ ... "żaden". Tak samo jak w przypadku korb gdzie opór łożysk hamuje SAME korby momentalnie ale w porównaniu z siłami nóg ma znikome jeśli nie żerowe znaczenie.
Toczenie koła samego nie daje nic oprócz wrażenia  "o mój Jezusiku jak się lekko kręci i jak ładnie tyrka". Większe znaczenie ma bieżnik opony lub ilość powietrza "w" niż opór na piaście.


ale.. chciałbym zauważyć, że ten temat nie temu służy... tu raczej nie rozkminia się rowerów i podzespołów pod względem najlżejszej wagi, najmniejszych oporów toczenia itp....


ps: próba porównania planetarki z najwyższymi piastami szosowymi...? no bez jaj....
 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anarchy, planetarki mają to do siebie i dawno już ktoś wyliczył, że zależnie od modelu, straty energii na pedałowanie potrafią sięgać i 15% i to ze względu na tryby zastosowane do zmiany biegów, które generują dodatkowy opór. Więc nie można tego jednoznacznie porównywać do łożysk maszynowych i ich oporu. To jednak trochę inny mechanizm. Ja porównuje do szosówek tak jak ty do wyczynowych mtb, hope. Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie? ;) A mówię o tych oporach toczenia, bo piasty typu alfine czy nuvinci, są to piasty do rowerków turystycznych również, gdzie takie straty energii już się liczą. I są projektowane tak, by opory były mniejsze z tego co kojarzę. 

 

 

To ma byc wg SA wskaznik na jakim jestem biegu, genialne w swojej prostoscie jak dla mnie.

Mam tak samo w nexusie 3 za 150zł. tylko zastanawiam się, po co komu wskaźnik na jakim jest biegu przy trzybiegowej piaście czy dwu, gdzie każdy bieg jest tak odczuwalny w nogach, że już nic więcej do wskazywania go nie potrzeba :) To pykanie wynika raczej z konstrukcji piasty, a nie chęci zaznaczania na jakim się jest biegu. Przynajmniej mnie tak uczono i wydaje mi się to logiczniejsze. Kończe offtop, jeśli chcecie dalej o tym rozmawiać, to możemy na prov chętnie, albo w dziale pogaduchy jakiś offtop założyć :)

Edytowane przez am400d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Ma duże opory toczenia własne względem standardowych singlowych czy mtb?

i

 

Więc nie można tego jednoznacznie porównywać do łożysk maszynowych i ich oporu

 

Nie to żebym miał zły poniedziałek czy jak, tylko rozdwojenie to czy zapychanie dziury w temacie? No i czy wierzysz, że ktoś wyczuje 9% opór podczas pedałowania? (szczególnie ktoś, kto ma taką stopkę :) ) proszę......

Ale pełen luz i peace, każdy ma swój ogródek :)  

No i czy mógłby ktoś tu posprzątać po nas? :) Albo wrzucić coś ciekawego? 

 

np: taki dziko-żółty surly :)

 

2014-08-06e2809309-over-hardangervidda-m

 

Pytanie z tych łatwych - co, nie licząc opon, jest tu ciekawe/nietypowe?

 

 

I jeszcze z tego samego blogu: coś co dla nas - starych dziadów - jest tajemnicą dla innych jest..dziecinnie proste  ;)

fatbike-kid.jpg?w=970

 

Na czym on będzie jeździł za lat dziesięć jeśli teraz 3-4" to normalka?

 

 

 

 

 

Edytowane przez anarchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ponton na fatbiku, tego jeszcze nie było

Pochwała, że wyłapałeś właściwe,upomnienie bo temat bikeraftingu kiedyś był tu poruszany ;)
Głupie pytanie ale czy od tamtego czasu coś się zmieniło w otoczeniu? Może mamy tu kogoś  kto się tym więcej interesował? Kto znalazł tańszą alternatywę dla lekkich i drogich pontonów (np: https://www.alpackaraft.com/index.cfm/store.catalog/Packrafts/FjordExplorer)? Ktoś próbował tego na okolicznym jeziorze? :D

Sam znalazłem tylko jednego chłopaka na innym polskim forum, ale nic ponadto. A przyznam sam jestem mocno zainteresowany (tak na dalszą przyszłość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moda się zrobiła

znajoma żony była na wywczasie( Turcja, Malezja..jakieś piaski, nie słuchałem początku) gdzie obok wielbłada mozna było na grubasie po piasku sie poturlać, wybrali oczywiście wielbłąda.

w Wawie spotykam regularnie dwa na mieście

ktoś niedługo odkryje właściwości lecznicze i będą w Ciechocinku jako obowiązek po korycie

co nie znaczy że nie pojeździłbym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...