Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam dyskusję o stack i reach, zrobiła mi wodę z mózgu :D 

 

Ogólny kształt mojego przyszłego jeździdła już w głowie powstał. Po premierze Authora Ronina jestem prawie pewny, że to jest to czego mi do szczęścia potrzeba. Podoba mi się jego lekka trzepakowatość, brak taperu w główce, malowanie! miejsca na opony też mi wystarczy. A i na wyprawy jest się gdzie zapakować, chociaż o tym na razie nie myślę więc nie jest to dla mnie musthave. Jest jeszcze paru podobnych kandydatów, pewnie się domyślacie jakich. Author ma jedną, niezaprzeczalną zaletę: będzie duża szansa na pomacanie w kraju przez zakupem. A jakby się okazało, że będą dostępne same framesety to już wogle bajka :)

 

Moje wymagania:

1. Stal!

2. Wysokość sterówki taka, żeby górny chwyt barana był mniej więcej na równi z wysokością siodła. To pozwoli na w miarę wygodną pozycję przy zachowaniu cech typowego CXa.

3. Efektywna górna - muszę zmierzyć ile mam obecnie :) ale ogólnie odpowiednik trzepaka 58x58cm c-c powinien być "just fine".

4. tarczówki zdecydowanie mile widziane.

5. Chciałbym haki umożliwiające singlowanie, ale nie można mieć wszystkiego.. zawsze są półogniwa.

6. Sensowna długość ogonka - lubię zwrotne.

 

Proszę o wynotowanie błędów w moim rozumowaniu oraz na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę. Lekturę zostawiam sobie na jutro :) Podziękował!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z powodu stary Gojiry tabele chodzą mi przed oczami od jakiegoś czasu non stop.
I jeżeli lubisz CXa to ronin może Ci się spodobać. Ogon w sam raz, klasyczne geo. Jego narowistość "być może" próbowali stłumić lekko offsetem widła (piszę "być może" - bo może to przypadek).
Wysokiej sterówki się nie doszukuj - tu jest na zasadzie "d.. nie urywa" (weź pod uwagę, że wideł ma 408 a nie np 425 czy wszystko idzie w dół).
Rower świetny i tak jak piszesz - w naszym kraju ma niezaprzeczalną zaletę - być może będzie. Mnie osobiście przeszkadza właśnie niska sterówka (ale do przeżycia), za wysoka podsiodłowa, i za wysoki suport.


Odnośnie górnej - bierz pod uwagę jaka jest podsiodłowa (płaski kąt - krótka rama, stromy kąt - dłuższa rama przy tej samej wartości TTH) i jakiej będziesz używał kiery i mostka. Bo być może teraz miałeś mostek 130mm i 40mm kiery a potem przejdziesz na 44cm i 90mm, a jeszcze jak będzie płytka kierownica... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym tabelki, numerki, srerki a rower jeździ , pomimo, że teoretycznie niepowinien :D

O, to! Tak czy siusiak każdy "rower" jest inny i zawsze się do nowego na pół przyzwyczajamy na pół kombinujemy mostkami, kierkami itakimitam... ;)

 

 

POZDRo-:ver

 

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy ktoś lepiej szukający odemła znalazł w necie realne szerokości niemiaszków Rocketa i Nobbego 2,8 i 3,0? Zdjęć dużo, nawet rowery jeżdżą ale jak na razie nie znalazłem nic. Dla Panasów Nimbli 27x3,5 znalazłem szerokości 73/76mm na wtb45mm, wersja 29x3 na obrączkach 30mm 69mm.
 

 

Realnych nadal brak ale powoli się zaczynają pojawiać w sklepach. U włochów się na przykład pojawiły (póki co jeszcze nie dostępne).

 

Niestety jest podane tylko gramy, ceny i ETRTO 70 dla 2.8 i 75 dla 3.0

 

http://www.ridewill.it/c3/en/cycling/1/wheels/16/tyres/146/mtb-275-/391/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu stary Gojiry tabele chodzą mi przed oczami od jakiegoś czasu non stop.

I jeżeli lubisz CXa to ronin może Ci się spodobać. Ogon w sam raz, klasyczne geo. Jego narowistość "być może" próbowali stłumić lekko offsetem widła (piszę "być może" - bo może to przypadek).

Wysokiej sterówki się nie doszukuj - tu jest na zasadzie "d.. nie urywa" (weź pod uwagę, że wideł ma 408 a nie np 425 czy wszystko idzie w dół).

Rower świetny i tak jak piszesz - w naszym kraju ma niezaprzeczalną zaletę - być może będzie. Mnie osobiście przeszkadza właśnie niska sterówka (ale do przeżycia), za wysoka podsiodłowa, i za wysoki suport.

 

 

Odnośnie górnej - bierz pod uwagę jaka jest podsiodłowa (płaski kąt - krótka rama, stromy kąt - dłuższa rama przy tej samej wartości TTH) i jakiej będziesz używał kiery i mostka. Bo być może teraz miałeś mostek 130mm i 40mm kiery a potem przejdziesz na 44cm i 90mm, a jeszcze jak będzie płytka kierownica... :D

Właśnie to nawiązanie do klasycznej geo w Roninie podoba mi się najbardziej. I mam ten komfort, że mieszkam obok Gliwic, czyli Velo.pl mam tuż za rogiem :) już męczyłem sprzedawców o Ronina we wrześniu tuż po targach, ale wtedy nawet nie wiedzieli jeszcze o jego istnieniu co nie napawa optymizmem.  Za to na stronce widnieje już jakiś czas (co prawda jako "aktualnie niedostępny") więc szansa na obmacanie pewnie będzie. 

 

Hehe, mostek 80mm, kiera płytka i (jak na szosowego barana) szeroka bo 42cm i tak raczej zostanie :) Tak jak mówiłem, kwestie długości i wysokości mam względnie obcykane. Pozostaje zrozumienie jak się to przekłada na zmiany kątów.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie słuchaj Ivana :D On nawet na beczce z jednym wstecznym objedzie, połowę przegoni i jeszcze będzie zadowolony, że mu drzazga w tyłek nie wlazła... Taki typ ;)

Po prawdzie do wielu rzeczy się przyzwyczaisz jeżeli tylko rama mieści się w Twojej rozmiarówce. A do niektórych nie jak np za niska sterówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to takie pytanie, mając przykładowo taką ramę:

http://allegro.pl/retro-kuwahara-pacer-cross-przelaj-trekking-i5767902608.html

 Wymiary:

- rura podsiodłowa 50 cm,

-rura górna 53,5 cm,

-główka 9 cm,

- tylne widełki 43 cm.

 

 

wyobrażam sobie, że jeżeli będę chciał wygodnie ustawić kierownicę, tak żeby w górnych chwycie była na poziomie siodełka, to może być bida - właśnie przez niską sterówkę? Sztyca na zdjęciu ustawiona jest na wzrost 184 cm. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sam mam 176-177 i miałem tą kuwę ale w wersji 55cm (i Hi Pacer a nie Pacer), teoretycznie idealo. I tak było nie licząc dwóch rzeczy - przy oponie większej niż 700x35 w zakrętach, na podjazdach machając kierą zdarzało się ocierać butem o oponę (but 43,5). Dwa wyjścia - albo dłuższa rama (56-57) i krótszy mostek albo.. kąt 69* :D
Druga rzecz to właśnie kierownica - żeby w końcu mieć ją na wysokości siodła musiałem dać tyle podkładek:
DSCN2457.jpg

(ale mi go brakuje, ech...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może doradzić, co do opon przełajowych na zbliżający się okres jesienno-zimowy? Rozważam Schwalbe Racing Ralph (mam parę nowych, ale podobno słabe na mokrym i w błocie, więc zostawiłbym na lato), Continental Cyclocross Race, Cyclo-XKing lub Speed King albo Maxxis Mud Wrestler lub Raze. Przede wszystkim na lasy trójmiejskie, to będzie mój pierwszy sezon zimowy na przełaju, więc nie mam jescze doświadczeń, jaki typ bieżnika będzie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...