Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

 

wiem że cytować obrazki nieładnie, ale ten sprzęcior bardzo mnie się podoba! takie filolololoficzne pytanie, on ma główkę 65 więc lekko hardkorowo, ja się przesiadłem z 70 na 68,6 w 29er i różnica jest po prostu kosmiczna, OTB ciężko zaliczyć, więc jaki szok bym przeżył na tym brzydalu? Da się tym podjeżdżać? Co ciekawe można sobie wybrać rozmiar kół 26/27,5/29 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

ciekawy tył, proca na małym zawiasie?

lepiej - bez zawiasu wykorzystauje się pracę materiału. Dawniej bardziej popularne, teraz chyba wraca (patrz BMC) - softail się takie rozwiązanie zwie.

 

To coś uniwersalnego, czy pod konkretną torbę?

Może by rzec, że to fragment systemu - Porcelana mrFusion ;) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Rometa Boreas'a który był ostatnio wspomniany (przypominam zdjęciem):

_MG_5763_c6c60.JPG

 

Na stronie Romet'a już jest (chociaż mógł być też wcześniej, nie wiem).

Cena: 4899zł.

Porównując do Ronina Author'a (zwłaszcza cenowo, jeżeli faktycznie będzie to ~30k czeskich koron), wiadomo - inny osprzęt, ale chyba nie ma wątpliwości co wybrać.

Dobrze że do Czech mam rzut beretem, bo nie wiadomo co tu polski dystrybutor wymyśli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok moja pseudorealcja z targów w Kielcach.  Poszukiwanie nietypowych to było wyzwanie.

 

01.jpg

 

Było kilka (na palcach jednej ręki) rowerów na które można zerknąc :)

Tutaj coś włoskiego na tarczach ale  1 cal na serówce i ten straszny widelec :(

 

02.jpg

 

Faty, faty wszędzie sporo fatów. W różnych konfiguracjach kół 26, 24, 20 cali. Niestety sporo fatomelexów :(

 

Teraz pokażę te rowery które były sexi  :)

 

03.jpg

 

 

 

04.jpg

 

05.jpg

 

koniec :) żartuję oczywiście ale prawie tak było niestety ...

Nasz polski stalowy kross na plusowych kołach. Więcej o nim tu

 

06.jpg

 

Równie elektryzujący author ronin. Cena 4299. Dostępny jedynie w całości, nie ma planów sprzedaży samej ramy. Ma być dostępny w styczniu 2016.

Materiał to proste, czyste cro-mo.  O cieniowaniu nie było mowy. Jak dla mnie, poza ritchleyem (wiadomo), najciekawszy rower na targach. 

 

07.jpg

 

08.jpg

 

Opona to continental 42c. Jak widać wchodzi z delikatnym zapasem.

 

09.jpg

 

Niestety brak singlowych haków, no ale nie można mieć wszystkiego.

Author su-mo w wersji raw. Nic nowego, na takim samym śmigałem po czeskim śniegu o czym tu zresztą pisałem. 

 

10.jpg

 

Generalnie trzeba powiedzieć że bracia Czesi czują "czaczę" jakby lepiej niż my. 

Jedyny monster na targach :)

 

11.jpg

 

7anna pokazała 27,5+ także zmelexowane :( ja się pytam jaki jest sens takiego roweru?

 

88.jpg

 

Niestety większość czasu zastanawiałem się kto i dlaczego zaprojektował i wykonał coś takiego :(

Kilka próbek wszechogarniającego koszmaru poniżej.

 

89.jpg

 

90.jpg

 

91.jpg

 

92.jpg

 

Wiem że o gustach ... no ale zastanawiam się czy projektanci powyższych po spojrzeniu na projekt powiedzieli "Eureka to jest piękne!"

 

 

Edytowane przez yarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem i niestety w 100% się zgadzam :icon_confused: Wszędzie pakowana elektryka - nawet do testowania większość było melexów zachwalanych co rusz jakie to można wykręcać średnie nie mecząc się. Były melexofaty i nawet o zgrozo melexoszosa :voodoo:

Na Ritcheye i Ronina też zwróciłem uwagę przez dłuższą chwilę - oj jeździłby szczególnie tym drugim. Ten filigramowy carbonowy widelec wyjątkowo dobrze pasuje do stalowej ramy  :blush:

Przejechałem się też Trike'iem Dekersa - o dziwo były wersje ze wspomaganiem i bez :thumbsup: Pozycja na poziomym rowerze zupełnie nie sprzyja wysokiej kadencji, a jazda siłowa jakoś do mnie nigdy nie przemawiała.

 

Obok niebieskiego Fata Mogoose stał drugi, który miał narypane opony do jakichś niebotycznych 3 barów. Zwróćcie uwagę jak taśma wychodzi otworami w obręczy - żywy przykład na to z jakiej łapanki byli niektórzy ludzie przy stanowiskach wystawowych :whistling:

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hola, hola, moment.... był tu wpis przed chwilą Socjologa o woodlandzie:

"No to się doczekaliśmy

 

12019870_833069163459037_447529139977288

 

Cena 300 EUR.

 

Link do zdjęcia z geo, niewyraźne strasznie: https://scontent-vie...924&oe=56A79CB9 "
Przeniosłem do rometowego bo dotyczył ewidentnie mtb, ale...
Czy ktoś z Was zauważył ostatni model w tabeli geo? HA!? Co to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Podziękował za słowa uznania Koledzy.

 

Ishi lub inni Spasieni na hasło auto steering pewnie kiwają ze zrozumieniemgłowami. Dla mnie nieco nowa to sensacja i wiem na pewno, że jeszcze trochu przyjdzie mi się pobawić ciśnieniami w kółkach aby znaleźć najlepszy balans pomiedzy komfortem a onym właśnie...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...