Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

To "S", wygląda normalnie, popatrz że zdjęcie trochę oszukuje, bo przód roweru był bliżej obiektywu, mostek tak, jest na +, bo ze starego roweru przełożony.

Tam jeszcze był spad terenu, porównaj wielkość kół, jak będzie kompletny to gdzieś go w teren zabiorę i wstawię więcej zdjęć.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie byłem... Mimo, że zadebiutowałem w wątku pokaż 29era, mój Trance żyje i ma się dobrze. Dostał nową korbę SLX 34-24 przerobioną na 34-22 (reszta od 2x10). Z przodu ma wreszcie oponę we właściwym rozmiarze, tj. 2.4. Z tyłu też z czasem taką nabędzie. Poza tym nic się nie zmieniło. Spaceruje po górach i zerka w doliny....

5af9fb8d0503e_2018-05-1218_32_29.thumb.jpg.788346bf6cf52b2cf398002a0792ae92.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rower złożony do końca...

... wpadł jednak reverb na tył(440/150), reszta to pełne XT 2x10 + hamulce XT, koła DT350 + DT442 + zamleczone oponki od Maxxis'a, tj. DHF/HR2 27,5x2.3... 

...  za zawieszenie odpowiada Auron RC2 160mm +  Monarch Debonair RT3. ;)

Mostek długi przy tej ramie jest dla mnie spoko, kiere tylko przemyśle co do wymiany, bo chyba coś koło 750-760mm będzie bardziej odpowiednia od obecnej 730mm.

ps, przewody są paskudnie puszczone, ale skiteam ma mi wysłać mocowania. ;) i kurde no... bidon 750ml nie wchodzi do ramy. :(

DSC_0644.JPG

DSC_0648.JPG

DSC_0651.JPG

Edytowane przez phoe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70kg.

Popatrz na fotki od @marcinusz, ma też mega mocno wysuniętą sztyce, a jeździ tak już ze 3 lata.

Mam 171cm i wg Cube rama dla mnie to 16 cali i taka mam. Cube generalnie ma krótkie rury podsiodłowe, wcześniej dawno temu miałem Attention chyba 2013 i też sztyce musiałem mocno wysuwać, 2 lata jeździłem i ramie nic się nie stało.

Sztyca jest równo na 30cm wysunięta, zmierzyłem własnie, czyli wewnątrz ramy jest 14cm.

Brak kupił Kellys Gibon 30 i sztyce ma też do końca wysunięta, ale w rozmiarze ramy L nie wygląda to tak śmiesznie jak u mnie. ;)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, phoe napisał:

Popatrz na fotki od @marcinusz, ma też mega mocno wysuniętą sztyce, a jeździ tak już ze 3 lata.

4 lata :D

U mnie jest obecnie 12-12,5 cm sztycy w ramie i 27,5-28 cm wystaje. 30 cm na zewnątrz uzyskałbym przy ramie w rozmiarze L, która jest cal mniejsza od mojej XLki, ale też krótsza, wobec czego byłaby za mała.

IMHO, powinieneś mieć większą ramę. Jeśli 18" wydawała Ci się za duża, to trzeba było szukać producenta, który robi 17" albo... zmienić zapatrywania na to, co jest za dużą ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sabarolus napisał:

Dźwignia będzie jednak solidna i komin będzie dostawać po pupie.

To czy komin dostaje po pupie bardziej zależy od stosunku części wysuniętej do schowanej - a tutaj widać, że wewnątrz ramy sztyca sięga daleko poniżej skrzyżowania z górną rurą.

Jedyne, co będzie dostawać po pupie to sama sztyca i jej ślizgi (ale tego też bym się zbytnio nie obawiał).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak btw, pisałem wcześniej i do Cube i do B-D jaka ramę powinienem wybrać, i w obu przypadkach podali 16 cali, ta rama jest generalnie dobra.

Ktoś z tego forum(mniejsza o to kto, bo to nie ma znaczenia) przy 178cm kupił 20 cali i była mocno za duża.

Mój brat jest też generalnie mocno rowerowow nieproporcjonalny, na Scott Scale rama L sporo za mała, XL niby minimalnie też jak mierzył w sklepie, a Kellys Gibon 30 w L idealny.

@marcinusz
Ramy Cuba chyba jako jedyne są opłacalne w zakupie, nie dam za ramę 5-6k zł, bo się nie opłaca przy tej cenie ramy samej kupować.

Kiere dam szerszą i raczej ból nadgarstków zniknie, bo jak ręce trzymam szerzej to jest to własnie ta wygodna pozycja, tylko za cholerę nie wiem jaką kiere kupić jak chodzi o gięcie. :( Obecna to Gianta i nie ma żadnych oznaczeń co do gięcie, Giant też dla niej nic poza szerokością nie podaje.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...