Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy we właściwą galerię wklejam, bo to 29er, a i opony plus, ale koła to najprawdziwsze 650b. Dzisiaj pojeździłem i nie mogłem się oprzeć żeby nie wkleić:

https://zapodaj.net/b6d7a8c33919c.jpg.html

https://zapodaj.net/a91799b9115ad.jpg.html

W jakim rozmiarze te rakietowe tłuściochy?

 

PS. Wczoraj odebrałem tylne koło złożone z takiej samej obręczy i piasty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze km zrobione, mimo że czekam jeszcze na docelowe siodełko, bo na standardowym delikatnie mówiąc jest niewygodne, to frajda jest niesamowita :)

 

unspecified.jpg

unspecified1.jpg

 

Jop racja! Rower jest mega i przyciąga wzrok. Tzw. BLING FACTOR 100% Aż dziwne, że go sobie jeszcze nie ustawiłeś jako profilowe na forum ;)  Siodełko fakt - koniecznie musi być inne ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance poszedł w odstawkę. Po ostatnich zawodach w Baligrodzie nabrałem ochoty na coś więcej i tak oto spóźniony Święty Mikołaj, dostarczył nową furę :)

Jeszcze przed pierwszym wyjazdem zmieniona korba na FC-m825, zębatka na 34t NW od dartmoora, manetka sztycy na Woolftooth (ispec II), pedały na HT AE02

 

p5pb14358260.jpg

 

p5pb14358275.jpg

 

 

p5pb14358262.jpg

 

 

p5pb14358263.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nastał ten dzień sobotni kiedy zatrzymała się Ziemia i odebrałem stary rower z nową ramą :)

Poprzednie enduro kiepsko skończyło, brutalnie przepiłowane przez serwis :(

 

Nastała era węgla, Öhlins'a i schowka na graty w ramie :D

 

Z racji nowych rozwiązań konstrukcyjnych szarpnąłem się na sztycę (Kind Shock) z wewnętrznym prowadzeniem przewodu i musiałem poskładać nowe tylne koło, bo rama ma BOOST'a.

 

Foty z dzisiejszego wypadu w okoliczne lasy by zaznajomić się z nowym sprzętem.

 

Jeszcze zostało parę rzeczy do poprawy, m.in. kosmetycznych jak wymiana naklejek na Pike'u.

 

foto2g9ck02.jpg

 

foto3gizjwh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MartinH

Biorąc pod uwagę Cambera i Enduro - Camber był bardziej uniwersalny. Wiadomo - w dół na Enduro można wymiatać do woli, ale na całodniowe wyprawy po górach na Camberze było przyjemniej. Po informacji, że dostanę nową ramę miałem nawet myśl by sprzedać Enduro, ale jak się dowiedziałem, że dostanę praktycznie wersję S-Works i pojawił się kupiec na Cambera, postanowiłem ten sezon pobawić się nową zabawką. Natomiast po doświadczeniach z tych dwóch rowerów jakbym teraz miał coś kupować dla siebie i swojego stylu jazdy (całodniowe wypady rowerowe, nie jeżdżę w zawodach i po bikeparkach) wybrałbym coś na kole 29" z nowoczesną geometrią ze skokiem 120-140mm - pewnie Stumpjumpera.

 

@PeGie

SWAT - po zdjęciu pokrywki jest cała przestrzeń rury do wykorzystania. Prawdopodobnie wrzucę sobie tam jakieś podręczne graty typu multitool itp. Podręczne jedzenie w stylu batona albo banana tylko niezbyt wygiętego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To nie jest polska, patriotyczna firma, która stwierdza, że rama pęknięta w trzech miejscach nie jest podstawą do ubiegania się o wymianę...wieść gminna niesie, że poza trzecim światem polskim są firmy, które dbają o swoich klientów i swój wizerunek, a tym samym o swoje portfele...

Mam złe zdanie o firmie Romet, dokładnie o traktowaniu klienta.

 

Po miesiącu od zakupu roweru, zaczął piszczeć tylny hamulec.

Kilkukrotne regulacje nic nie dały. W końcu w ruch poszła poziomica i kątomierz.

Wynik : tylny trójkąt i piwoty źle zespawane. Oczywiście reklamacje nie uznana, poskutkowało dopiero odwołanie się do Rzecznika Konsumenta.

 

Wracając do tematu.

 

 

Rama zmieniona na czarną.

Zmieniony napęd na Nexus 8 SG-8R25-VS, manetka SL-8S20.

Rower obecnie przeznaczony do jazdy w mieście, praca - dom i las.

post-140918-0-02572300-1491498082_thumb.jpg

post-140918-0-29410500-1491498083_thumb.jpg

Edytowane przez inforobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odsuń ten rower, bo zasłania trochę tą łyżkę :D

 

To Soil? W malowaniu mocno czarnym... taki nigga-soil :)

 

Widziałem ogłoszenie o sprzedaży XTC... już nie chcesz mieć dwóch rowerów w różne tereny?

 

Soil EX, na żywo miażdży i ma wszystko co potrzebuję czyli bajk kompletny, XTC idzie na sprzedaż, ale bez ciśnienia, mam teren do treningów mocno pagórkowaty i podejrzewam, że po przejażdżce na Soil'u Giant będzie stał bezużytecznie, tym bardziej że w Soil'u mogę w każdej chwili zmienić geo na bardziej ścigancką ;) Jak się sprzeda XTC to może wpadnie przełaj :) Szkoda mi go bo to świetny bajk i dał mi dużo frajdy, ale obecnie nie mam miejsca na 2 rowery :(

 

@durnykot, miałem nadzieję że ktoś zauważy tą łyżkę ;) Jutro będą foty z błotem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...